-

Įtemptame RKL B diviziono mažajame finale – „Trakų“ triumfas

2023.04.16 12:18
„BC Trakai“ | Organizatorių nuotr.

Nostra.lt-RKL B diviziono mažajame finale BC „Trakai“ po įtemptos ir varginančios kovos rezultatu 93:87 (19:29, 28:19, 19:23, 27:16) nugalėjo Druskininkų „Druskininkus“ ir pasidabino bronzos medaliais.

„Druskininkai“ rungtynes atidarė dviem greitomis ir rezultatyviomis atakomis, kurios uždirbo 4 taškus. Tokį pranašumą ekipa išlaikė iki pirmojo kėlinio vidurio, kai „Trakai“ pelnė 7 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį (14:11). Po trijų minučių Dariaus Kibildžio tritaškis druskininkiškiams suteikė 8 taškų persvarą (18:26), o Gusto Muzikevičiaus paskutinės sekundės metimas iš aikštelės vidurio taip pat buvo taiklus (19:29).

Antrojo kėlinio pradžioje trakiškiai pelnė 8 taškus iš eilės ir beveik pavijo „Druskininkus“, bet Aistis Lukoševičius atliko galingą dėjimą į krepšį ir leido druskininkiškiams vėl šiek tiek atitolti (31:38). Ketvirčio pabaigoje „Trakai“ surengė rezultatyvių atakų seriją išvertė varžovus iš lyderių pozicijos (43:42). Priešininkai į tai atsakė taiklių tritaškių lietumi (45:48).

Per ilgąją pertrauką jėgas atgavę Druskininkų krepšininkai netrukus pirmavo 7 taškais (49:56). Trečiojo kėlinio antrojoje pusėje trakiškiai ėmė kvėpuoti varžovams į nugarą (62:64), tačiau atkakliai kovoję „Druskininkai“ iš visų jėgų laikėsi priekyje ir kėlinį baigė su 5 taškų pranašumu (66:71).

Rungtynių akimirka | Organizatorių nuotr.

Ketvirtajame kėlinyje „Trakai“ ir toliau neleido priešininkams ramiai atsikvėpti – ketvirtąją minutę rezultatas jau buvo lygus (77:77). Tris minutes komandos kovojo taškas į tašką, o tada trakiškiai įgijo vienu taikliu metimu nepanaikinamą persvarą (85:81). Paskutinėse miutėse „Druskininkų“ krepšininkams kilo rimtų sunkumų bandant įveikti „Trakų“ gynybą, o tuo pasinaudoję trakiškiai skirtumą padidino dar 4 taškais (91:83), užsitikrindami nelengvą pergalę.

„Trakų“ gretose naudingiausiai rungtynes sužaidė ekipos lyderis Lukas Bankieta. Lukas per 35 minutes pelnė 12 taškų (2/4 dvit., 1/1 trit., 5/6 baud.), atkovojo net 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir uždirbo 33 naudingumo balus.

„Druskininkams“ daugiausiai taškų – 22 – uždirbo Darius Kibildis (31 min, 3/4 dvit., 4/10 trit., 4/4 baud.), taip pat atkovojęs 3 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavęs 2 varžovų pražangas ir surinkęs 15 naudingumo balų.

„Druskininkų“ trenerio asistentas V. Alminas: „Apetitas auga bevalgant“

„Druskininkų“ trenerio asistentas Vytautas Alminas teigė, jog nors sezono rezultatai viršijo lūkesčius, pralaimėjimas mažajame finale vis tiek skaudus.

„Sezono pradžioje nesitikėjome pakliūti į finalo ketvertą, tačiau su kiekviena pergale lūkesčiai vis didėjo – kaip sakoma, apetitas auga bevalgant, – tikino V. Alminas. – Gaila, kad iš finalo ketverto rungtynių namo grįšime be medalių. „Trakai“ yra stipri komanda, o mums šiek tiek iki jų pritrūko.“

„Druskininkai“ | Organizatorių nuotr.

„Trakų“ vyr. treneris Edvinas Justa džiaugėsi komandos pademonstruota charakterio stiprybe.

„Šiose rungtynėse komanda parodė, kad turi stiprų charakterį – beveik visą rungtynių laiką pirmavo varžovai. Ketvirtajame rungtynių kėlinyje atsiskleidė ekipos psichologinė stiprybė, ir rezultatas tai atspindi,“ – teigė E. Justa.

„Kadangi komanda nauja, buvo sunku nuspėti jos žaidimą, todėl sezono pradžioje tikslas buvo patekti į atkrintamąsias. Kai pakliuvome į finalo ketvertą, buvome pasiryžę kovoti dėl čempionų titulo, – pasakojo „Trakų“ treneris. – Gaila, kad nepavyko to padaryti, tačiau sezoną visada smagu užbaigti su pergale ir medaliais.“