Pasibaigęs. 03-29 23:00
NBA
Magic
121
Kings
91
Pasibaigęs. 03-30 01:00
NBA
Wizards
112
Nets
115
Pasibaigęs. 03-30 02:00
NBA
Bulls
119
Mavericks
120
Pasibaigęs. 03-30 15:00
A Lyga
Panevėžys
1
Banga
1
Pasibaigęs. 03-30 16:50
LKL
Neptūnas
67
Žalgiris
80
Pasibaigęs. 03-30 18:25
A Lyga
Dainava
0
Žalgiris
1
Pasibaigęs. 03-30 19:00
LKL
7bet-Lietkabelis
78
Wolves
64
Pasibaigęs. Šiandien 02:00
NBA
Pacers
111
Kings
109
Pasibaigęs. Šiandien 02:00
NBA
Wizards
94
Heat
120
Pasibaigęs. Šiandien 03:00
NBA
Thunder
145
Bulls
117
Rytoj, 03:00
NBA
Bulls
-
Raptors
-
04-03, 02:00
NBA
Wizards
-
Kings
-
04-03, 20:00
Eurolyga
Žalgiris
-
Partizan
-
04-04, 02:00
NBA
Wizards
-
Magic
-
04-04, 19:30
A Lyga
Sūduva
-
Dainava
-
04-05, 02:00
NBA
Hornets
-
Kings
-
04-05, 03:00
NBA
Bulls
-
Trail Blazers
-
04-05, 16:00
LKL
M Basket
-
Nevėžis-Optibet
-
04-05, 16:00
A Lyga
Riteriai
-
Panevėžys
-
04-05, 16:50
LKL
Šiauliai
-
Uniclub Casino-Juventus
-
04-05, 17:00
A Lyga
Banga
-
Šiauliai
-
04-05, 19:00
LKL
Neptūnas
-
CBet
-
04-06, 16:00
A Lyga
Džiugas
-
Hegelmann
-
04-06, 16:50
LKL
Žalgiris
-
7bet-Lietkabelis
-
04-06, 18:25
A Lyga
Žalgiris
-
Kauno Žalgiris
-
04-06, 19:00
LKL
Rytas
-
Wolves
-
04-06, 20:00
NBA
Hornets
-
Bulls
-
04-07, 01:00
NBA
Celtics
-
Wizards
-
04-07, 01:00
NBA
Cavaliers
-
Kings
-
04-08, 02:00
NBA
Pistons
-
Kings
-
04-08, 22:00
UEFA Čempionų lyga
Bayern
-
Inter
-
04-08, 22:00
UEFA Čempionų lyga
Arsenal
-
Real
-
04-09, 02:00
NBA
Cavaliers
-
Bulls
-
04-09, 02:00
NBA
Pacers
-
Wizards
-
04-09, 22:00
UEFA Čempionų lyga
PSG
-
Aston Villa
-
04-09, 22:00
UEFA Čempionų lyga
Barcelona
-
Borussia
-
04-10, 02:00
NBA
Wizards
-
76ers
-
04-10, 03:00
NBA
Bulls
-
Heat
-
04-10, 05:00
NBA
Kings
-
Nuggets
-
04-11, 20:30
Eurolyga
Anadolu Efes
-
Žalgiris
-

Rekordinės aukštumos: dvi Lietuvos poros – pasaulinio kerlingo turo reitingo 30-uke

2023-04-12 16:41
Konstantinas Rykovas ir Akvilė Rykovė (Roberts Blaubuks nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Konstantinas Rykovas ir Akvilė Rykovė (Roberts Blaubuks nuotr.) | Organizatorių nuotr.

 Prie pabaigos artėja Pasaulinio kerlingo turo (WCT) sezonas, kuriame aktyviai dalyvavo Lietuvos komandos. Naujame WCT mišrių porų reitinge net dvi Lietuvos poros patenka tarp 30 geriausių duetų.

Akvilė ir Konstantinas Rykovai bei Mintautė Jurkutė su Pauliumi Rymeikiu šiuo metu reitinge yra surinkę po 216 taškų ir dalinasi 26-ąją vietą. Taip aukštai lietuviai WCT reitinge dar nėra buvę.

Kovos su elitinėmis komandomis

„Šis sezonas mums buvo geriausias karjeroje. Dalyvavome keturiuose WCT turnyruose ir dviejuose iš jų patekome tarp 8 geriausių komandų. Dar viename likome arti to (devinti). Mums šie turnyrai ir rezultatai juose yra labai svarbūs, nes varžybose dalyvauja geriausios Europos ir pasaulio komandos bei nacionalinės rinktinės. Dėl to visada norisi pasitikrinti kaip atrodome kitų šalių komandų kontekste“, - kalbėjo A. Rykovė. M. Jurkutė ir P. Rymeikis šiame sezone sudalyvavo septyniuose WCT turnyruose. Tai – rekordinis skaičius šiam duetui. Šie turnyrai jiems buvo svarbūs ruošiantis pasaulio mišrių porų kerlingo čempionato atrankai, kuri vyko gruodžio mėnesį.

„Mūsų komandai tai buvo unikali proga tiek pamatyti savo vietą geriausių pasaulio komandų kontekste, tiek pajusti skirtumus tarp skirtingose arenose ruošiamo ledo. Čia žiūrint globaliai. Žiūrint lokaliau, mūsų komandai tai buvo kone vienintelis šansas žaisti mišrių dvejetų kerlingą, nes pastovių komandų Lietuvoje yra vos kelios, o ir tos pačios neturi, kur susitikti išskyrus užsienį – dėl tinkamo ledo trūkumo Lietuvoje nevyksta jokie mišrių dvejetų turnyrai“, - sakė P. Rymeikis.

Aukšta vieta reitinge pasitarnaus ateičiai

P. Rymeikis pastebi, kad 2022-2023 metų sezonas buvo labai palankus mažiau žinomoms komandoms, nes pasibaigus olimpiniam ciklui, nemažai duetų padarė pertrauką ir WCT varžybose atsirasdavo daugiau laisvų vietų. Dėl šios priežastis lietuviai turėjo galimybę dalyvauti norimuose turnyruose.

„Anksčiau organizatoriai priimdavo pagal jau turimą reitingą ir tu patekdavai į užburtą ratą: reitingo neturi, tad nepapuoli į turnyrą, o nepapuolęs į turnyrą, negali nieko laimėti, uždirbti taškų ir turėti reitingą. Tai, kad dvi komandos iš Lietuvos šiuo metu dalinasi 26-ą vietą pasaulyje, yra fantastiškas pasiekimas ir abejoju, kad greitu metu bus pagerintas ar pakartotas. Dabar svarbiausia yra išnaudoti šį pasiekimą 2023-2024 metų sezone, tiek tobulėjant žaidžiant, tiek renkant naujus taškus“, - pabrėžė P. Rymeikis.

Paulius Rymeikis ir Mintautė Jurkutė (WCF nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Paulius Rymeikis ir Mintautė Jurkutė (WCF nuotr.) | Organizatorių nuotr.

A. Rykovė mano, kad užimama vieta WCT reitinge atitinka įdėtas pastangas bei skirtą laiką treniruotėms bei kelionėms.

„Lyginanti su kitomis Europos ekipomis, tai yra labai aukšta vieta Lietuvos komandoms, kurios savo šalyje neturi sporto bazės ir treniruojasi užsienyje“, - sakė ji.

Įsimintiniausi turnyrai

WCT mišrių dvejetų turnyrai šiame sezone vyko Kazachstane, Šveicarijoje, Estijoje, JAV, Austrijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Italijoje, Čekijoje. Lietuviai įprastai rinkosi turnyrus kaimynėse arba kitose Europos šalyse.

„Labiausiai įsiminė turnyras Taline (Estija), nes ten buvome ypač geros formos ir parodėme gerus rezultatus. Taip pat Taline visada yra puiki organizacija ir ledas. Iš rungtynių labiausiai įsiminė susitikimas Geteborge (Švedija) su Pekino olimpinių žaidynių sidabro medalių laimėtojais iš Norvegijos. Nors tai visai kito lygio komanda ir jai pralaimėjome, mums pavyko parodyti ypač gerą žaidimą ir nusileisti mažu skirtumu“, - prisiminė A. Rykovė.

P. Rymeikis suskaičiavo, kad šiame WCT sezone teko sužaisti net su 13 komandų, esančių aukščiau reitinge. Tarp įsimintiniausių pergalių – laimėjimas prieš šiuo metu aštuntą vietą planetos reitinge užimančius šveicarus Lea Huppi ir Jonasą Weissą.

„Iš infrastruktūros labai įstrigo arena Berne – kai mes, lietuviai, dejuojame, kad neturime, kur treniruotis, kad norint treniruotis reikia vykti į užsienį, tai turnyro Šveicarijoje organizatoriai prieš varžybas komandoms pristatė, jog šiemet prie kiekvieno tako įrengti ekranai ir rezultatus reiks susivesti patiems po ekranais esančiose planšetėse“, - prisiminė P. Rymeikis.

WCT mišrių porų reitinge pirmauja švedai Therese Westman ir Robinas Ahlbergas (1018 tšk.). Antrąją vietą užima šveicarai Daniela Rupp ir Kevinas Wunderlinas (958 tšk.), trečiąją – norvegai Martine Ronning bei Mathiasas Breandenas (780 tšk.). WCT reitingo taškus šiuo metu yra iškovojusios 57 komandos.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų