„Sabalenka net nepalinkėjo Curenkai sveikatos, nors ji jautėsi tarsi siaubo filme“: teniso pasaulyje – ukrainiečių ir baltarusių apsižodžiavimas
Lesia Curenka | „Twitter“ nuotr.
Praėjusią savaitę vykusiame WTA 1000 serijos turnyre Indian Velse (JAV) ukrainietė Lesia Curenka po pokalbio su WTA prezidentu Steve‘u Simonu patyrė panikos priepuolį ir atsisakė žaisti prieš baltarusę Aryną Sabalenką.
A.Sabalenka po tokio L.Curenkos sprendimo pareiškė mananti, kad tai buvo politinis sprendimas, menkai kuo susijęs su panikos priepuoliu. Tuo pačiu ji pridėjo, kad prie tokio sprendimo galėjo prisidėti L.Curenkos treneris Nikita Vlasovas, su kuriuo A.Sabalenka neva yra turėjusi problemų.
Pats N.Vlasovas tokius pareiškimus griežtai atmetė.
„Sabalenka mane labiausiai pribloškė tuo, kad net nesugebėjo palinkėti Lesiai sveikatos ir išreikšti vilties, kad Lesiai viskas bus gerai. Tuo pačiu ji nepasmerkė Steve‘o Simono pareiškimų. Man trūksta žodžių. Įsivaizduokite, kaip turi jaustis karą išgyvenanti mergina, kuriai organizacijos prezidentas atėjęs kalba tokius dalykus... Tai kažkas iš siaubo filmo repertuaro.
Kai iš Baltarusijos teritorijos buvo leidžiamos raketos į Kyjivą, rusų propaganda aiškino, kad patys ukrainiečiai sprogdina savo sostinę. Dabar Sabalenka aiškina, kad neva aš, kaip Curenkos treneris, pats ėmiau spausti žaidėją. Nieko naujo Sabalenka neišrado.
Aš sutinku su tuo, kad problema yra daug didesnė, nei tiesiog panikos priepuolis. Kai WTA vadovas sako, kad nedraus žaidėjoms reikšti savo nuomonės ir palaikyti karo, kaip į tai galima reaguoti? Kai tave WTA ture supa žaidėjos, kurios palaiko tavo tautiečių žudymus, prievartavimus, pagrobimus, plėšimus, kaip į tai galima reaguoti?
Sabalenka su Simonu kažką aiškina, kad WTA ir taip stipriai padeda Ukrainos žaidėjoms, tačiau per visą laiką nesuorganizavo nė vieno susitikimo su Ukrainos žaidėjomis, niekada nepasiteiravo, ar joms kyla kokių nors problemų, ar joms reikia pagalbos. Kaip tik pernai po „Miami Open“ turnyro Curenka parašė, kad neturi kur vykti, nes namo grįžti nebegali. Simonas tada pasakė, kad pasaulyje yra daug gerų žmonių ir kad jai kažkas padės, nors jis pats nieko nedarė. Galiausiai geri žmonės iš ties kreipėsi į Lesią, tačiau pati WTA nieko nepadarė. Rusės ir baltarusės toliau gyvena savo įprastą gyvenimą, o ukrainietės turi kęsti karo žiaurumus, todėl kalbėti apie kažkokią lygybę yra absurdiška“, - „sport.ua“ sakė N.Vlasovas.
Pati A.Sabalenka jau viešai pasiskundė tuo, kad turnyrų užkulisiuose sulaukia daug neapykantos iš Ukrainos tenisininkių ir jų trenerių.
Tuo tarpu kita baltarusių žaidėja Viktorija Azarenka sukritikavo lenkę Igą Swiatek, kuri ragino WTA daugiau padaryti dėl ukrainiečių žaidėjų ir pasistengti, kad nebesikartotų tokie atvejai, kai neutralios atletės statusą turinti rusė pasirodo kortuose su Maskvos „Spartak“ marškinėliais.
„Natūralu, kad yra žaidėjų, kurios turi skirtingą požiūrį į situaciją. Aš su Igos nuomone nesutinku. Jai reikėtų pirma pasidomėti, kas yra daroma, o tada dalinti komentarus. Pati esu žaidėjų taryboje ir galiu jai pateikti visą faktinę informaciją apie tai, kas yra padaryta“, - rėžė V.Azarenka.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.