-

Pasaulio jaunimo biatlono čempionatą lietuviai pradėjo kukliai

2023.03.04 15:37
Darius Dinda | LTOK nuotr.

Kazachstane šeštadienį prasidėjo pasaulio jaunių ir jaunimo biatlono čempionatas. Lietuva šį kartą savo atstovus turi tik jaunimo amžiaus grupėje.

Mišrią jaunimo komandų estafetę laimėjo Vokietijos rinktinė – Johanna Puff, Selina Grotian ir Benjaminas Menzas ir Hansas Koellneris. Vokiečiai išvengė baudos ratų, panaudojo 12 papildomų šovinių ir finišavo per 1 val. 6 min. 19.4 sek. Sidabras atiteko prancūzams (+25.8 sek., 0 baudos ratų + 7 papildomi šoviniai), bronza – norvegams (+36.8, 2+12).

Prieš paskutinį etapą lyderiavo Švedijos rinktinė, tačiau estafetę perėmęs Antonas Ivarssonas neatlaikė įtampos. Jis panaudojo 3 papildomus šovinius, užsidirbo net 3 baudos ratus, prarado daugiau nei 2 min. laiko ir nukrito į 5-ą vietą. Šešti finišavo po pirmojo etapo lyderiavę austrai.

Lietuvos jaunimo biatlono rinktinė buvo aplenkta ratu ir užėmė 22-ą vietą tarp 26 ekipų. Maryia Kresik šaudė neblogai (0+2), bet prarado beveik puspenktos minutės ir šliuožė 23-ia. Sara Urumova pasižymėjo identišku taiklumu (0+2), pralaimėjo daugiau nei pusketvirtos minutės, bet pakilo į 22-ą vietą. Darius Dinda šaudė prastai (1+6) ir buvo aplenktas ratu, o Nikitai Čigak startuoti neteko.

Lietuviai čempionatą turėtų tęsti pirmadienį, kai vyks jaunimo grupės individualios lenktynės: merginos turės įveikti 12,5 km, vaikinai – 15 km.