Pralaimėjimo prieš E.Kareckaitę nepripažįstanti L.Blot pratrūko: „Kas iš to, kad ji mane baksnojo? MMA – tai ne boksas“
Ernesta Kareckaitė ir Laetitia Blot | „Stop“ kadras
Sekmadienį Paryžiuje (Prancūzija) didžiausią karjeros pergalę mišriuose kovos menuose pasiekė lietuvė Ernesta Kareckaitė (4-0-1). „Hexagone MMA 6“ turnyro pagrindinėje kovoje E.Kareckaitė po 5 raundų teisėjų sprendimu nugalėjo 39-erių prancūzę Laetitią Blot (4-1-1), kuriai tai buvo pirmas karjeros MMA pralaimėjimas. E.Kareckaitė tuo pačiu iš varžovės atėmė „Hexagone MMA“ svorio kategorijos iki 56,7 kg čempionės diržą.
Lietuvė turėjo akivaizdų pranašumą smūgiavime, o L.Blot pasikliovė imtynių įgūdžiais, ne sykį parvertė E.Kareckaitę ir ieškojo galimybių atlikti skausmingus veiksmus, bet didesnės žalos lietuvei nepadarė.
Turnyro komentatoriai po kovos svarstė, kad teisėjai veikiausiai atiduos pergalę prancūzei dėl kontrolės laiko parteryje. Abi kovotojos po penktojo raundo pabaigos tikėjo savo pergale, laikė iškeltas į viršų rankas ir laukė verdikto, o šis buvo aiškus – E.Kareckaitė tapo naująja čempione.
Prieš kovą sportininkės nesumušė pirštinėmis, po kovos L.Blot taip pat nesveikino lietuvės, o vėliau pratrūko savo „instagram“ paskyroje, pareikšdama, kad nesutinka su teisėjų sprendimu.
„Sveiki visi, norėjau padėkoti už palaikymą. Teisėjų sprendimo aš vis dar nesuprantu. Į MMA atėjau ne tam, kad tapčiau boksininke. MMA reikia kautis universaliai ir manau, kad šioje kovoje aš tai parodžiau. Ar galėjau pasirodyti dar geriau? Žinoma, bet klausimą reikėtų kelti ne apie tai. Varžovės kontrolė parteryje, pozicijos gerinimas, bandymas atlikti skausmingus veiksmus – visa tai darė žalą varžovei.
Pasakykite, ką tokio narve nuveikė mano varžovė? Kaip galima pateisinti tai, kad ji išėjo iš narvo su mano diržu? Ar tikrai tokia yra MMA kovų prasmė – vaidinti, jog smūgiuoji, nors neturi jokių intencijų siekti nokauto? Jei mano varžovės smūgiai būtų buvę stiprūs ir akcentuoti, tada tai būtų mane kažkaip paveikę ir aš nebūčiau galėjusi daryti visų tų dalykų, kuriuos nuveikiau kovos metu.
MMA – tai ne tik boksas. Po varžovės smūgių pavojų jaučiau tik vieną kartą, tačiau ji vis tiek nėjo į priekį. Su visa pagarba varžovei, ką tokio ji nuveikė narve? Ar buvo tokių kombinacijų, po kurių man būtų kilęs pavojus, po kurių man reikėtų bėgti toliau, po kurių aš būčiau arti kritimo į nokautą? Kas iš to, kad ji mane baksnojo? Kaip po tokios kovos teisėjas gali atiduoti varžovei 4 raundus, o man – 1? Varžovės spaudimas prie tinklo – nieko vertas? Parvertimai – nieko verti? Dominavimas parteryje – nieko vertas? Aš į MMA atėjau ne tam, kad dalyvaučiau bokso kovose. Tam yra kitos federacijos. Teisėjams būtų laikas suvokti, kad MMA sudaro daug atskirų komponentų, kuriuos visus reikia įvertinti.
Įdedi daug sunkaus darbo, aukojiesi dėl tikslo ir tada iš tavęs pavagia pergalę... Pažiūrėsime, ką galime padaryti dėl tokio teisėjų sprendimo, kuris dabar atrodo kaip nevykęs pokštas“, - nervinosi L.Blot.
Šios kovotojos jau buvo susitikusios 2021 m. spalį „Hexagone MMA 2“ turnyre. Tąkart kova baigėsi lygiosiomis.
L.Blot į MMA perėjo vėlyvoje karjeros stadijoje – tik 2020 m. Prancūzė 2014 m. laimėjo auksą pasaulio ir Europos komandiniuose dziudo čempionatuose, taip pat ji yra daugkartinė Prancūzijos dziudo čempionė. 2017 m. L.Blot laimėjo ir Prancūzijos imtynių čempionatą, o 2020 m. pasidabino pasaulio sambo čempionato bronza.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.