J.Chardy pratrūko po teisėjos sprendimo: „Tai didžiausia „Australian Open“ klaida. Kodėl teisėjai niekada nebaudžiami?“
Jeremy Chardy | „Stop“ kadras
Melburne (Australija) ketvirtadienį tęsiasi pirmojo šių metų „Didžiojo kirčio“ serijos teniso turnyro – „Australian Open“ – pagrindinio etapo kovos.
Po daugiau nei 500 dienų pertraukos į kortą grįžęs prancūzas Jeremy Chardy (be reitingo) sugebėjo pasiekti antrąjį ratą, kuriame per 1 valandą 59 minutes 4:6, 4:6, 1:6 nusileido britui Danui Evansui (ATP-30). Tai buvo ketvirta iš eilės brito pergalė prieš prancūzą, nors pirmuosius 3 tarpusavio mačus laimėjo J.Chardy.
Pirmajame sete D.Evansas išbarstė dviejų geimų persvarą (3:1, 3:3), bet septintajame geime kontroveriškomis aplinkybėmis laimėjo varžovo padavimų seriją ir įgijo pergalingą pranašumą. „Break pointo“ metu J.Chardy iš kišenės iškrito kamuoliukas. Bokštelio teisėja to iš karto nepastebėjo. D.Evansas grąžino kamuoliuką į kitą aikštės pusę, o tada J.Chardy pataikė į tinklą. Tik tada teisėja pamatė iškritusį kamuoliuką ir sušuko „let“. Tai reikštų, kad taškas turėtų būti peržaistas.
Pagal taisykles, D.Evansas galėjo pasikųsti bokštelio teisėjai, kad jį išblaškė iš varžovo kišenės iškritęs kamuoliukas, bet jis tikino, kad jam tai netrukdė. Tuo tarpu J.Chardy nervinosi, kodėl teisėja iš karto nenutraukė taško, o padarė tai jau po nesėkmingo prancūzo smūgio.
Po ginčų bokštelio teisėja pasikvietė vyriausiąjį turnyro teisėją. Po papildomų diskusijų buvo nuspręsta atiduoti tašką D.Evansui. Britas vėliau dominavo praktiškai visą mačą.
Chardy and Evans lock horns over unclear tennis rule. 🤬
— Wide World of Sports (@wwos) January 19, 2023
Which side are you on? 🤔
🖥 #AusOpen LIVE | https://t.co/80XjQpwKWh#9WWOS #Tennis pic.twitter.com/zY6EVp90Oq
„Kur ji žiūrėjo? Į paukščius ar į debesis? Tai didelė teisėjos klaida. Aš atlikau smūgį ir kamuoliukas iškrito iš kišenės. Tada varžovas grąžino kamuoliuką, aš dar sykį smūgiavau ir tik tada teisėja pamatė iškritusį kamuoliuką. Galiausiai aš kažkodėl vis tiek pralaimėjau tašką. Aišku, kad aš buvau įsiutęs. Ji turėjo sustabdyti tašką iš karto, kai kamuoliukas iškrito, o ji aiškino, kad to nematė. Aš nesuprantu, kam ji sėdi toje kėdėje, jei nemato, kas vyksta. Buvau įsiutęs. Dar labiau mane siutino tai, kad ji nepripažino savo klaidos. Jei aš atlieku prastą smūgį ir susinervinęs sulaužau raketę, tai už tai gaunu baudą. Jei teisėjas padaro didžiausią turnyro klaidą, tai nesulaukia jokių sankcijų. Tai nesąžininga“, - kalbėjo J.Chardy.
Tuo tarpu D.Evansas pažymėjo, kad šią taisyklę apskritai derėtų pakeisti: „Tarkime, jei tu atlieki padavimą ir kitas kamuoliukas iškrenta iš tavo kišenės, kodėl tašką reikėtų peržaisti? Manau, kad tai blogiausia taisyklė tenise. Jei kamuoliukas iškrenta iš tavo kišenės, tuomet tai yra tavo kaltė ir tu turėtum būti už tai baudžiamas. Aš pats nemačiau, kad kamuoliukas iškrito iš varžovo kišenės ir nesupratau, kodėl teisėja iš pradžių pareiškė, kad taškas bus peržaidžiamas“.
Bendras šių metų „Australian Open“ prizų fondas yra rekordinis – net 76,5 mln. Australijos dolerių (49,46 mln. eurų).
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.