Pietų Korėjoje įvyko pasaulio breiko čempionatas
LSŠF nuotr. | Organizatorių nuotr.
Pietų Korėjos sostinėje Seule baigėsi dvi dienas trukęs Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) pasaulio breiko čempionatas. Šiais metais pirmą kartą breiko istorijoje Lietuva į pasaulio čempionatą delegavo pilną rinktinę – mūsų šaliai buvo atstovaujama ir merginų, ir vaikinų kategorijose. Deja, čempionatas šokėjams susiklostė kiek kitaip nei planuota bei tikėtasi.
Puikiai ir su dideliu pranašumu bei dėl to kilusia pozityvaus palaikymo banga planetos pirmenybes pradėjo Lietuvos čempionė Dominika Banevič – Bgirl Nicka. Po atrankinių turų, surinkusi 383 balus, D. Banevič tapo akivaizdžia pasaulio čempionate lydere tarp 104 šokėjų 42 valstybių. Artimiausią atrankinių turų varžovę Grace Sun Choi – Bgirl Sunny iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Pasaulio žaidynių antrosios vietos laimėtoją, Bgirl Nicka aplenkė beveik 20 balų, kas breiko vertinimo sistemoje laikoma dideliu atotrūkiu.
Prasidėjus atkrintamosioms kovoms, į kurias pateko 64 šokėjos, D. Banevič visų teisėjų sutarimu, nugalėjo Estijos sportininkę Kariną Ekimenko – Bgirl Kariną.
Puikią pirmąją pasaulio čempionato dieną mūsų sportininkei apkartino vėlai vakare paskelbtas antrosios čempionato dienos kovų sąrašas. Kovos taip pat vyko atkrintamųjų varžybų principu, kuomet iš 32 šokėjų po vienos kovos buvo atrenkama 16, iš 16 – 8 ir taip toliau iki finalo.
Nuo 32 sportininkių turo į varžybas įsiliejo merginos, užimančios pirmas šešiolika pozicijų WDSF pasaulio reitinge – joms nereikėjo šokti atrankinių turų. Beje, toks organizatorių sprendimas sukėlė breiko bendruomenės diskusijas, nes dabartinis pasaulio reitingas gana netiksliai atspindi situaciją dėl to, kad nespėta surengti pakankamo skaičiaus pasaulio reitingo varžybų. Tad pasaulio reitingas daugumai šokėjų buvo paskaičiuotas tik pagal dvejas sudalyvautas varžybas. D. Banevič dalyvavo atrankose, nes WDSF pasaulio reitingo varžybose buvo spėjusi sušokti tik vieną kartą.
Pirmojoje atkrintamojoje kovoje mūsų sportininkei šokti buvo skirta su Japonijos šokėja Ami Yuasa – Bgirl Ami. Ji yra 2019 m. pasaulio čempionė, 2021 m. pasaulio vicečempionė ir šių metų Pasaulio žaidynių nugalėtoja. Daugelis breiko specialistų nekantriai laukė šios dvikovos ir vadino ją finalo verta planetos pirmenybių kova, tačiau tuo pat metu kėlė klausimą – kodėl atrankų lyderė Bgirl Nicka ir pasaulio reitingo lyderė Bgirl Ami susitinka ne finale, o net 1/16 finalo, nes neišvengiamai bus eliminuota viena stipriausių šokėjų?
Ir daugiau priešininkių buvo suskirstytos panašiai: stipriausios atrankų dalyvės su stipriausiomis pasaulio reitingo šokėjomis, o vis silpnesnės – su silpnesnėmis. Tokiu būdu net kelios į dešimtuką pretendavusios šokėjos nepateko ne tik tarp 16, bet ir tarp 32 geriausiųjų. Neabejotinai šis klausimas bus užduotas čempionato organizatoriams, nes WDSF breiko varžybų rengimo taisyklėse yra numatyta, kad atkrintamuosiuose turuose aukščiausią vietą užėmęs šokėjas kovoja su žemiausią vietą užėmusiuoju.
Taigi, gavusi vieną stipriausių įmanomų konkurenčių jau 1/16 finalo, D. Banevič panaudojo visą savo pagrindinėms kovoms parengtą judesių arsenalą, pademonstravo puikią fizinę ir techninę formą, psichologinį gebėjimą koncentruotis ir rezultatu 6 – 3 pasipriešino Bgirl Ami, kuri vėliau ir tapo šių metų pasaulio čempione. Mūsų šokėjai šioje kovoje pergalę skyrė 3 teisėjai iš 9: Pietų Korėjos, Ispanijos ir Italijos vertintojai; tuo tarpu Japonijos, JAV, Kanados, Kinijos, Taivano ir Prancūzijos vertintojai prioritetą atidavė japonei.
D. Banevič į varžybas lydėjusi mama Alina Banevič sakė, kad tikrai nesinori skųstis ar kaltinti: „Nemalonią nuostabą sukėlė tik neaišku, kokiu būdu priimtas sprendimas stipriausioms šokti prieš stipriausias tokiame ankstyvame atkrintamajame ture. Juk pasaulio čempionate svarbiausia ne tik tai, kas taps čempionu, bet ir kurioje pozicijoje būsi tarp 120 geriausiųjų. Girdėjome, kad daugelis šalių turėjo nusiskundimų organizatorių sprendimais, svarsto rašyti protestus.“
„Mes stengsimės pamiršti šią situaciją ir susikoncentruoti į ateities varžybas, tuo labiau, kad jau labai greitai laukia Europos čempionatas. Negana to, Nicka gavo pirmuosius 200 taškų į olimpinės atrankos krepšelį, o ir WDSF pasaulio čempionate dalyvavo pirmą kartą – tik šiemet suaugusiųjų kategorijoje jai leista startuoti, pernai tokios galimybės dar neturėjo dėl jauno amžiaus.“ – kalbėjo jauniausios čempionato dalyvės, penkiolikametės sportininkės mama A. Banevič.
Lietuvos šokėjams vaikinų grupėje nepavyko įveikti atrankinių turų. Tačiau abu dalyvavę šokėjai – Egidijus Gutauskas – Bboy Aegis ir Martynas Reimeris – Bboy Remi – tvirtino, kad dalyvavimas suteikė jiems ir motyvacijos, ir įkvėpimo.
Planetos pirmenybių medalių lentelėse lyderiauja Japonija. Auksas atiteko mūsų šokėjai kelią užtvėrusiai Ami Yuasa – Bgirl Ami iš Japonijos, sidabras – Qingyi Liu – Bgirl 671 iš Kinijos, bronza – vyriausiai dalyvei, 39-erių metų amžiaus šokėjai Ayumi Fukushima – Bgirl Ayumi taip pat iš Japonijos.
Vaikinų grupės auksas atiteko Philip Kim – Bboy Phil Wizard iš Kanados, sidabras – Shigeyuki Nakarai – Bboy Shigekix iš Japonijos, bronza – Victor Montalvo – Bboy Victor iš JAV.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.