-

Pirmoji pergalė: Lietuva sutriuškino Vengriją (6)

2022.09.06 19:56
Rokas Jokubaitis | FIBA nuotr.

Lietuvos (1/3) rinktinė Europos čempionate įsirašė pirmąją pergalę ir išsaugojo šansus patekti į kitą etapą.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Kelne 87:64 (22:18, 26:15, 27:19, 12:12) sutriuškino Vengrijos (0/4) krepšininkus.

Lietuvos rinktinė trečiadienį žais lemiamas rungtynes su Bosnija ir Hercegovina. Šio mačo laimėtojas pateks į kitą etapą.

Lietuvą į priekį vedė Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Pirmasis pelnė 21 tašką, antrasis surinko 19 taškų. Abu atkovojo po 8 kamuolius.

D.Sabonio baudos metimas septintąją žaidimo minutę didino Lietuvos pranašumą 17:9. Mūsiškių puolimas po to sulėtėjo ir kėlinio pabaigoje Lietuvos pranašumas sumažėjo 22:18.

Paskutinę pirmojo kėlinio minutę K.Maksvytis į aikštę išleido K.Žemaitį ir M.Echodą.

Lietuva antrajame kėlinyje atsiliko vienu tašku, bet po to R.Jokubaičio ir D.Sabonio iniciatyva mūsiškiai pelnė 11 taškų be atsako ir įgijo dviženklį pranašumą.

Paskutinę kėlinio ataką R.Jokubaitis dar įmetė dvitaškį su pražanga ir prieš ilgąją pertrauką Lietuva pirmavo 48:33.

Trečiajame kėlinyje dvi Lietuvos rinktinės atakas iš eilės dėjimais užbaigė J.Valančiūnas ir D.Sabonis, taip didinami pranašumą iki 19 taškų. Vėliau po tolimo M.Grigonio tritaškio Lietuvos pranašumas tapo 20 taškų.

Likusią kėlinio dalį Lietuva žaidė užtikrintai ir po trijų kėlinių ji pirmavo 75:52.

Lietuva paskutiniojo kėlinio formalumus sutvarkė ir vengrai intrigos neatkūrė.

Mūsiškiai kovą dėl kamuolių laimėjo 48:26, bet pataikė vos šešis tritaškius iš 25.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 21, Domantas Sabonis 19, Marius Grigonis 15, Rokas Jokubaitis 10.

Vengrija: Zoltanas Perlas 14, Davidas Vojvoda ir Rosco Allenas po 10, Gyorgy Golomanas 6.