Nepaprasta istorija: kaip vaikinas iš mažo miestelio dviračiu užkariavo kalnus
Eimantas Gudiškis | Ryčio Šeškaičio nuotr.
„Lankiau krepšinį, bet norėjau važinėti dviračiu, o jo neturėjau. Žinojau, kad lankant dviračių būrelį, ten jį duoda, todėl nusprendžiau išmėginti savo jėgas“, – apie kiek neįprastą savo kaip dviratininko karjeros pradžią, „IKI Velomaratonas“ organizatoriams pasakojimą pradėjo renginio ambasadorius Eimantas Gudiškis.
Pirmuosius savo kaip dviratininko žingsnius vilkaviškietis pradėjo žengti savo miestelio dviračių sporto klube „Aira“, o visai netrukus prasidėjo ir kelionės, kurios jaunam vaikinui atvėrė duris į pasaulį: „Tik pradėjus sportuoti, treneris išsivežė į pirmas lenktynes užsienyje. Esu kilęs iš mažo miestelio, todėl į užsienį retai keliaudavome, o man tai buvo didelis įvykis.“
Nors profesionaliu dviratininku E. Gudiškis netapo, tačiau vienas pajėgiausių kalnų dviračių entuziastų Lietuvoje neslepia, kad mintys apie profesionalų sportą vis dar aplanko.
„Kai esu geresnės sportinės formos, kartais pagalvoju: „Gaila, jog netapau profesionalu.“ Tačiau jiems visada yra keliami dideli lūkesčiai, slegia didelis psichologinis spaudimas. Žiūrovams tai – geras reginys – atrodo, kad gauni pinigus tik dėl to, jog mini dviratį. Bet iš tikrųjų šiame sporte yra labai daug monotonijos, sunkaus darbo ir neatrodo viskas taip linksma ir nuotaikinga“, – sako du kartus „IKI Velomaratone“ triumfavęs dviratininkas.
Svajonę įgyvendino
Šį pavasarį dviratininkas taip pat įgyvendino ilgai brandintą svajonę – sudalyvauti Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) rengiamose prestižinėse „Cape Epic“ kalnų dviračių varžybose, kurios laikomos tarsi dviratininkų Dakaro raliu. Jis ir Arnoldas Valiauga tapo pirmaisiais Lietuvos atstovais šiose lenktynėse. Teisę jose startuoti dviratininkai iškovojo prieš metus puikiai pasirodę Šveicarijoje vykusiose kalnų dviračių lenktynėse „Swiss Epic“.
E. Gudiškis sako, kad startuoti tokio rango varžybose, reikalingas itin didelis finansavimas, nes be jo, tai liktų tik svajonė: „Žinoma, Lietuvoje nėra labai daug galimybių geram finansavimui, bet reikia ieškoti arba turėti sėkmingą verslą. Lenktynės PAR dviems dviratininkams kainavo 7 tūkst. eurų. O plius dar dviračiai, visas pasiruošimas, aprangos – tai, jeigu nebūtų papildomų finansų, apie tokio rango varžybas galėtum tik pasvajoti.“
Dar liko neiškovotų titulų
Regis, būdamas kalnų dviračių sporto entuziastu, E. Gudiškis pasiekė viską, ko norėjo – aukšta 26 vieta lenktynėse PAR, daugelio MTB varžybų nugalėtojas bei, žinoma, du kartus didžiausių Baltijos šalių plento dviračių lenktynių „IKI Velomaratonas“ nugalėtojas.
„Dvejus metus gyvenau „Cape Epic“ varžybomis. Iš tikrųjų svarbiausia buvo pasiekti finišą. Šiais metais turėjau progą apginti ir Lietuvos čempioną vardą. Džiaugiuosi, kad pavyko. Norėčiau kitose lenktynėse jau atsipalaiduoti ir nejausti spaudimo. Tikslų visada yra daug. Kartais tiesiog susirandi kažkokias varžybas ir jau nori startuoti bei laimėti. Norėčiau dar aplankyti ir kituose žemynuose rengiamas varžybas“, – sako E. Gudiškis.
„O gal kitas tikslas – rugpjūčio 21-ąją ir vėl laimėti „IKI Velomaratoną“?, – paklausėme dviratininko. – „Žinoma, juk lenktyniauju tam, kad laimėčiau!“
Jau 13-tą kartą vykstanti didžiausia Baltijos šalyse dviračių šventė „IKI Velomaratonas“ šiemet kviečia riedėti rugpjūčio 21 d. Vilniuje. Startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Dviratininkai mėgėjai pasirinktinai riedės 10, 20 arba 30 km trasa. Sportininkai – 50 ir 100 km. El. paspirtukų, vaikų bei „Terrasport“ riedučių, riedlenčių ir paspirtukų grupės dalyviai važiuos atskiroje, 2,2 km ilgio trasoje. Dalyviai registruotis gali: www.ikivelomaratonas.lt.
Renginys yra Vilniaus 700-ojo jubiliejaus programos dalis. Sužinokite daugiau www.700vilnius.lt.
Projektas bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto ir Vyriausybės kanceliarijos lėšomis.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.