Unikaliame bėgimo renginyje Vilniuje varžėsi planetos rekordininkas ir olimpiečiai
Aleksandras Sorokinas (Jurgos Urbonaitės nuotr.) | Organizatorių nuotr.
Šeštadienį sostinės „Vingio“ stadione vyko trečiosios „Vilnius 5000“ bėgimo varžybos, kuriose jėgas išbandė ne tik tituluoti Lietuvos stajeriai, bet ir elitiniai Ukrainos lengvaatlečiai bei daugkartinis planetos rekordininkas Aleksandras Sorokinas.
Bėgimo šventėje, kurią organizavo lengvosios atletikos klubas „Love Streams Running“, varžėsi daugiau nei pusantro šimto dalyvių – profesionalai, mėgėjai ir mažieji „FullGazz“ akademijos auklėtiniai.
„Norime sukurti labai geras sąlygas elito bėgikams siekti aukšto meistriškumo rezultatų, kad ateityje būtent šiose varžybose būtų pagerintas Lietuvos 5000 m rekordas. Tuo pačiu norime sujungti profesionalių ir mėgėjų bėgikų bendruomenes bei padaryti šventę visiems – tiek dalyviams, tiek žiūrovams, – sakė renginio organizatorius Arnas Gabrėnas.
– Renginys išsiplėtė, atsirado rėmėjų ir galėjome priimti daugiau dalyvių, skirti prizus bei apskritai viską išplėsti. Pritraukėme daug vaikų – į varžybas jų užsiregistravo apie 80. Auginame naują kartą ir stengiamės, kad jie būtų įkvėpti čia bėgančių žmonių.“
Moterų varžybose 5000 m greičiausiai įveikė ukrainietė Natalija Strebkova, distanciją nubėgusi per 16 min. 00,34 sek. Tokijo olimpinių žaidynių dalyvė, Europos iki 23 metų vicečempionė 3000 m kliūtinio bėgimo rungtyje šiuo metu, dėka Lietuvos lengvosios atletikos federacijos, stovyklauja Vilniuje.
„Turiu gerą rezultatą, tad nujaučiau, kad galiu laimėti. Tačiau nebuvo lengva, nes treniruotės dabar sunkios. Mano sezonas prasidės birželio 6-ąją, tada vyks pirmosios varžybos 3000 m kliūtinio bėgimo varžybos, o šiandienos startas buvo tarsi sunki treniruotė. Man labai patinka šis stadionas, ši treniruočių stovykla. Šaunus parkas ir takas palei upę“, – sąlygomis Lietuvoje džiaugėsi N.Strebkova.
Antra finišavo jos tautietė Bohdana Semionova (16 min. 19,14 sek.), trečia – Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė Vaida Žūsinaitė Nekriošienė (16 min. 58,63 sek.).
Tarp vyrų pajėgiausias buvo ukrainietis Ihoris Porozovas (14 min. 33,24 sek.), pranokęs Igną Brasevičių (14 min. 56,34 sek.) bei dar vieną Ukrainos stajerį Vadimą Lonskį (15 min. 2,30 sek.). Beje, visų varžybų metu bėgikus palaikė finišo tiesiojoje ant stadiono takų iš abiejų pusių juos apsupę aistruoliai.
„Labai trūksta Lietuvoje tokių varžybų, kur viskas laisvai, žiūrovai laisvai, nuotaika gera ir muzika groja“, – atmosfera džiaugėsi I.Brasevičius. Pasaulio ir Europos čempionatų dalyvis profesionalo karjerą pristabdė bei šią vasarą Lietuvai neatstovaus. Tačiau lengvesnis pasiruošimas bėgikui nesutrukdė Vilniuje pasiekti trečio geriausio karjeros rezultato.
„Truputį pristabdžiau savo profesionalo bėgiko karjerą, gal laikinai, gal visam – žiūrėsime. Bėgioju labiau mėgėjiškai, bet kai atsistoju prie starto, norisi bėgti kuo greičiau. Šiaip sąlygos geros, pritrūko geresnės formos, jog pagerinčiau asmeninį. Bet esu patenkintas, kad pasiekiau trečią savo karjeros rezultatą“, – nusijuokė I.Brasevičius.
Į sostinės „Vingio“ stadioną sugužėję aistruoliai galėjo išvysti geriausią planetos ultra bėgiką, daugkartinį pasaulio rekordininką A.Sorokiną. Pastarasis debiutavo 5000 m varžybose bei nuotolį įveikė per 15 min. 29,76 sek.
„Tokio užsirūgštinimo neturėjau nuo irklavimo laikų, vis dar negaliu atsistatyti. Šiaip labai įdomios varžybos, labai gera patirtis. Pirmą kartą bėgau ne vienas, o paskui kažką. Nežiūrėjau į laikrodį, tiesiog bėgau grupėje ir labai patiko. Labai sunku, aš žinojau, kad bus sunku, bet kad ant tiek... (juokiasi – lengvoji.lt). Laktatas per paskutinį kilometrą labai užkilo. Geras palaikymas, o jis duoda daug. Atrodo, kad nėra jėgų, bet visi ploja, kažką rėkia ir tai užveda, tada dedi paskutines pastangas“, – teigė A.Sorokinas.
Beje, net aštuonių bėgikai pademonstravo tokius rezultatus, kurių būtų pakakę norint iškovoti medalį praėjusių metų Lietuvos čempionate.
„Šios varžybos buvo šventė. Norisi, kad žmonės ateitų, suprastų, kas vyksta aplinkui ir kad atmosfera būtų gera, o ne ta standartinė, kelianti stresą“, – sakė A.Gabrėnas.