Ambicingas paralimpinio švietimo projektas pradeda kelionę per Lietuvą
Mindaugas Bilius ir Danas Sodaitis mokykloje | Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.
Startuoja naujas Lietuvos paralimpinio komiteto ir „Toyota“ projektas „50 mokyklų – 5000 mokinių”, kurio tikslas – supažindinti jaunąją kartą su paralimpiniu judėjimu, žmonių su negalia sportu. Paralimpinio sporto žvaigždės pradeda kelionę, per kurią aplankys bent 50 Lietuvos mokyklų ir asmeninėmis istorijomis sieks įkvėpti tūkstančius vaikų drąsiai siekti savo tikslų, nesibaiminant jokių gyvenimiškų kliūčių.
„Kartu su mūsų paralimpiečiais esame aplankę daug mokyklų, ir šie apsilankymai man visada teikia daug džiaugsmo, nes kiekvieną kartą matau, kaip įdomu vaikams klausyti sportininkų istorijų. Vaikai drąsiai ir be užuolankų klausia ne tik apie sportą, bet ir apie negalią, o mes noriai apie tai pasakojame.
Jau kurį laiką sukosi mintys, kad paralimpiečių apsilankymai mokyklose turėtų tapti atskiru, didesniu projektu, ir aš labai džiaugiuosi, kad mūsų partneriai palaikė mūsų idėją ir skyrė finansavimą.
Šiame projekte matau didelę prasmę. Paralimpiečiai prisideda prie jaunosios kartos ugdymo, rodydami pavyzdį, kaip atkakliai gyvenime reikia siekti tikslų. Misija išeina net už sporto ribų, nes kiekvieną kartą mes kalbame apie negalią, apie didelę visuomenės dalį, kuri neturi būti atskirtyje”, – pasakojo Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas ir paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius.
Projekte numatyta aplankyti bent 50 mokyklų ir pasiekti mažiausiai 5 tūkstančius moksleivių, su kuriais savo istorijomis ir patirtimi dalinsis Europos, pasaulio čempionatų ir paralimpinių žaidynių prizininkai.
„Vaikai dažniausiai būna labai smalsūs ir tiesiai klausia, kaip viena ranka užsirišu batus arba fotografuoju. Ir aš turiu progą pademonstruoti, kad turėdamas negalią, žmogus gali gyventi visavertį gyvenimą, daryti tą patį, ką daro sveikasis, o dažnai net dar daugiau. Tam reikia tik dviejų dalykų – noro ir ryžto“, – sakė bėgikas, Europos žmonių su negalia sidabro medalio laimėtojas Danas Sodaitis.
„Mokyklose vaikams visada duodame patiems pabandyti pažaisti golbolą, kitaip aklųjų riedulį. Visiems labai patinka, nepaisant jų amžiaus. Vaikams įdomūs ir tokie dalykai, kiek sveria medalis, ar Paralimpinėse žaidynėse tikrai lovos buvo kartotinės. Taip pat ir tokie paprasti dalykai, kodėl skamba kamuolys ar kaip rašyti brailio raštu“, – pasakojo paralimpinis čempionas, golbolo žaidėjas Mantas Brazauskis.
Projektą „50 mokyklų – 5000 mokinių“ finansuoja Tarptautinis paralimpinis komitetas ir pasaulinė paralimpino judėjimo partnerė „Toyota“. Didžiausia pasaulyje automobilių gamintoja ir globali mobilumo sprendimų teikėja, pasitelkdama įvairias technologijas ir paslaugas, siekia suteikti judėjimo laisvę visiems. Todėl „Toyota“ aktyviai remia paralimpinį judėjimą tiek pasauliniu, tiek vietiniu mastu.
Gamintojos atstovybės Baltijos šalyse „Toyota Baltic“ ir Lietuvos paralimpinio judėjimo partnerystė prasidėjo dar 2018 metais ir nuo tada tęsiasi su šūkiu „Pradėk savo neįmanomą“ (angl. Start Your Impossible).
„Labai didžiuojamės galėdami mūsų regione palaikyti paralimpinį judėjimą ir idėjas, kurioms šie sportininkai atstovauja. Šia naujausia iniciatyva „Toyota“ prisijungia prie nuolatinių paralimpinio judėjimo pastangų propaguoti sveikatos, neįgaliųjų teisių ir socialinės įtraukties vertybes“, – pažymėjo „Toyota Baltic AS“ rinkodaros ir korporacinės komunikacijos vadovė Elli Tiivel.
Jos teigimu, negali būti geresnių šių vertybių ambasadorių nei paraatletai, kurie savo sunkiu darbu ir ryžtu ne tik įveikia visus sunkumus, bet ir siekia, atrodytų, neįmanomų tikslų.
„Paralimpiniai sportininkai kiekvieną dieną įrodo pasauliui, kad nėra nieko neįmanomo, ir tai tampa dideliu įkvėpimo šaltiniu visiems visuomenės nariams“, – pridūrė E. Tiivel.
Mokyklos ir mokytojai, norintys dalyvauti projekte ir pakviesti į savo mokyklą paralimpiečius, kviečiame kreiptis į Lietuvos paralimpinį komitetą. Pamokos nemokamos. Kreiptis el. paštu: info@paralympics.lt