Tinklalaidėje „13 geimas“ apsilankiusi Lietuvos moterų teniso rinktinės kapitonė: „Mūsų rinktinės potencialas – didelis“ (1)
Edita Liachovičiūtė | Organizatorių nuotr.
Balandžio viduryje Lietuvos moterų teniso rinktinė Suomijoje varžėsi Billie Jean King taurės antros grupės turnyre. Pernai iš trečiosios grupės pakilusioms lietuvėms pritrūko vienintelės pergalės iki bilieto į pirmąją varžybų grupę. Tinklalaidės „13 geimas“ studijoje apsilankiusi Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė pasidalino savo įspūdžiais apie rinktinės žaidimą Suomijoje, geriausių Lietuvos tenisininkių perspektyvas, teniso bumą Lietuvoje ir didžiausius moterų ir vyrų teniso skirtumus.
Lietuvos moterų rinktinės pajėgumas
„Trečia Billie Jean King taurės varžybų grupė pagal dabartinę mūsų sudėtį mums per žema. Aišku, komandinėse varžybose labai daug priklauso nuo to, kokias žaidėjas komandos atsiveža. Pavyzdžiui, Danija ilgą laiką žaidė trečioje grupėje, o komandos sudėtyje būdavo Carolina Wozniacki.
Aišku, po pralaimėto lemiamo susitikimo Egipto rinktinei buvo ašarų. Bet merginoms neturiu jokių priekaištų, jos kovėsi iki galo. Mūsų dabartinė komanda yra jauna, kylanti, jos potencialas – didelis. Tai džiugina“.
Rinktinės lyderė Justina Mikulskytė
Ji buvo labai gera žaidėja jaunių tenise. Pasirinkimas studijuoti JAV ir ten žaisti tenisą, mano galva, buvo teisingas. Ten Justina subrendo kaip asmenybė. Ar ji žaidžia savo geriausią tenisą? Manau dar ne. Visgi norint kilti aukščiau, Justinai reikia susiformuoti kiek didesnę komandą. Nes šiuo metu į turnyrus važiuoja viena. O tai yra labai sunku. Kai neturi komandos, įvairūs organizaciniai dalykai atima daug energijos, kurią galėtum skirti tenisui.
Justina yra priartėjusi prie didžiojo kirčio turnyrų kvalifikacijos ribos. Galvoju, kad Vimbldonas bus tas turnyras, kurio atrankoje mes jau tikrai ją pamatysime. Ypač jei sprendimas turnyre neleisti varžytis Rusijos ir Baltarusijos tenisininkėms liks galioti.
Ji yra greitos dangos žaidėja, žaidžianti agresyvų tenisą. Tiesa, jai dar trūksta kelių detalių. Galėčiau paminėti taško užbaigimą, solidesnį padavimą.
Komandoje debiutavusi Andrė Lukošiūtė
Andrė pradžiugino savo rezultatais. Žinau ją daug metų. Ji nuo mažų dienų dalyvavo LTS projekte Nacionalinė treniruočių akademija. Tarp dvylikamečių ji nuolat buvo pirma ar antra Lietuvoje. Andrė žaisti tenisą pradėjo Kėdainiuose, o vėliau persikėlė į Šiaulius ir treniravosi pas Šarūną Kulnį. Būdama 12 metų ji su tėvais išvyko į D. Britaniją. Baigusi ten mokslus Andrė dabar bando jėgas profesionaliame tenise. Šiuo metu ji yra pirmojo WTA tūkstantuko prieigose, tačiau jos reitingas, manau, ne visai atspindi lygį.
Suomijoje pamačiau, kad į tenisą ji žiūri labai profesionaliai: pasiruošimai mačui, ritualai. Aišku, reikėtų dar daug dėmesio skirti fiziniam pasirengimui, nors Billie Jean King taurės varžybas ji atlaikė labai neblogai.
Klaudijos Bubelytės ir Patricijos Paukštytės lūžio taškas
Šios tenisininkės dabar yra lūžio taške: perėjime iš jaunių teniso į profesionales. Klaudija šiemet baigia mokyklą, Patricija – kitais metais. Jų jau artimiausiu laiku laukia apsisprendimas – vykti studijuoti į JAV ir ten žaisti tenisą, ar pilnai susitelkti į profesionalių karjeras. K. Bubelytė, kiek girdėjau, nesirengia į JAV. Ji nori išbandyti save profesionaliame tenise. Patricijos šių metų tikslas – žaisti visuose jaunių didžiojo kirčio turnyruose, o vėliau – taip pat bandymas įsitvirtinti moterų tenise.
Teniso populiarumas ir finansai
Teniso masiškumas Lietuvoje yra kosminis. Jį lemia keli veiksniai, o visų pirma – atsiradusios sąlygos, bazės. Visgi tas masiškumas ne visuomet virsta didesniu skaičiumi tų, kurie svajoja tapti profesionaliais tenisininkais. Didžiausia problema – finansai. Būtent dėl to iš teniso pasitraukia tikrai nemažai perspektyvių vaikų. Štai, pavyzdžiui, D. Britanijos teniso federacijos galvos skausmas – kur išleisti turimus pinigus. Mes, deja, tokios prabangos neturime.
Apie Latvijos tenisininkę Jeleną Ostapenką ir lenkę Iga Swiatek
Jeleną pažįstu nuo mažų dienų. Jaunių turnyruose ji nuolat žaidė prieš Justiną Mikulskytę ir Akvilę Paražinskaitę. Visų pirma, tėvų dėka, ji niekada neturėjo finansinių problemų. Antra, jos charakteris yra labai tinkamas tenisui. Tikėjimas savimi – beribis.
Swiatek taip pat neatsirado iš niekur. Jau jaunių tenise matėsi, jog ji yra išskirtinė. Nuo mažų dienų ji buvo labai sportiškas vaikas. Todėl aš net nenustebau, kuomet ji pradėjo sparčiai kilti reitinguose. Jos žaidimas man labai patinka.
Ash Barty sprendimas baigti karjerą
Man regis Ash yra labai racionali. Ji turėjo savo tikslus ir juos pasiekė: labai norėjo laimėti savo namų didžiojo kirčio turnyrą ir tai padarė. Todėl dabar nutarė išbandyti save kitur.
Didžiausias moterų ir vyrų teniso skirtumas
Moterų tenise emocinis fonas yra žymiai stipresnis nei pas vyrus. Todėl moterų tenise rezultatų bangavimas daug didesnis. Imkime tos pačios Naomi Osakos psichologines problemas.
—
Tinklalaidę „13 geimas“ galima matyti YouTube platformoje, o klausytis – Spotify ir Podbean platformose.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.