Su rusu išsiskyrusi M.Kostiuk apie planus boikotuoti mačus prieš ruses ir baltaruses: „Norėjosi, kad prie mūsų prisijungtų ir lenkės bei čekės“ (6)
Marta Kostiuk | Instagram.com nuotr
Trečiadienį „Al England“ klubas paskelbė, jog dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje Vimbldone nebus leista dalyvauti Rusijos ir Baltarusijos žaidėjams.
Drąsų britų sprendimą sveikino nemaža dalis teniso sirgalių, taip pat britus gyrė Ukrainos teniso žvaigždės, geriausiai žinančios, kas dedasi jų gimtinėje. Tuo tarpu ATP ir WTA pasmerkė tokį sprendimą. Šių organizacijų turnyruose rusai ir baltarusiai toliau gali žaisti kaip neutralūs atletai, o burtai kartais juos suveda į poras su ukrainiečiais.
Viena garsiausių Ukrainos tenisininkių – 19-metė Marta Kostiuk (WTA-52) – papasakojo, jog svarstė galimybę boikotuoti mačus prieš ruses ir baltaruses.
„Iš pradžių galvojome, kad mačus su rusėmis ir baltarusėmis reikėtų boikotuoti, bet, tuo pačiu, norėjosi, kad mūsų iniciatyvą palaikytų kitų šalių žaidėjos, pavyzdžiui lenkės ir čekės. Jei jau 3 šalių žaidėjos imtųsi boikoto, tai sukeltų „sniego gniūžtės“ efektą ir tas boikotas turėtų kažkokią prasmę. Tiesiog mūsų, ukrainiečių, teniso elite nėra tiek daug. Turime keletą pajėgių moterų, o tarp vyrų tik Marčenka dažniau žaidžia ATP ture. Kalbama, kad 95 proc. Rusijos tenisininkių pasisako už karą. Tarp vyrų šio procento nežinau. Bet kuriuo atveju tai šokiruoja. Šiuo metu nežinau, kaip elgčiausi, jei burtai lemtų žaidimą prieš rusę ar baltarusę. Tikiuosi, kad man užtektų jėgų žengti į kortą ir laimėti mačą“, - sakė M.Kostiuk.
Ukrainos tenisininkė anksčiau draugavo su Rusijos žaidėju Aleksu Zacharovu, vėliau susitikinėjo su kitu rusu, bet prasidėjus karui nutraukė ryšius su vaikinu: „Su Aleksu seniai nutraukėme ryšius. Pernai pradėjau susitikinėti su kitu rusu. Kai prasidėjo karas, dar buvome kartu, bet greitai supratau, kad mums ne pakeliui. Praėjus savaitei nuo karo pradžios išsiskyrėme“.
Kita Ukrainos tenisininkė – 32-ejų Lesia Curenka (WTA-135) – pažymėjo net nenorinti sužinoti, kiek Rusijos žaidėjų iš tiesų palaiko karą Ukrainoje.
„Tiksliai žinau keletą Rusijos tenisininkių, kurios palaiko karą Ukrainoje, o tikruosius skaičius būtų baisu sužinoti. Tai būtų didžiulis psichologinis smūgis“, - pasakojo L.Curenka.
Kalbama, kad rusai ir baltarusiai jau svarsto imtis teisinių veiksmų prieš Vimbldono turnyrą. Andrejus Rubliovas pareiškė, kad taip šių šalių žaidėjai yra diskriminuojami. Jis pasiūlė Vimbldono organizatoriams visą prizinį fondą atiduoti ne žaidėjams, o humanitarinei pagalbai nuo karo nukentėjusiems asmenims.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.