LASF nieko blogo nepamačius lenktynininko pasisakyme apie karą Ukrainoje, V.Žala su kolegomis atsistatydino iš LASF Tarybos nario pareigų (29)
Vaidotas Žala | BNS nuotr.
Po to, kai Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) Etikos ir drausmės komisija nusprendė, jog lenktynininko Gedimino Maškausko pasisakymai socialiniuose tinkluose apie Rusijos pradėtą karą Ukrainoje nepadarė Drausmės pažeidimo, iš LASF pasitraukė trys jos nariai, tarp kurių ir žymus lenktynininkas Vaidotas Žala.
G.Maškauskas socialiniame tinkle komentavo taip: „Chersone tokius su Molotovo kokteiliais per 5 minutes į faršą pavertė, net rankos pakelti nespėjo. Žmonės neturintys žalio supratimo apie karą, bando žaisti didvyrius, o jūs dar jiems padedat. Visa Europa juos paliko likimo valioj, nes mato, kad dainelė sudainuota, o jūs su penkiais surūdijusiais džipais ir buteliais galvojat šiais laikais karą išlošti. Beprasmiškos žmonių mirtys. Ar irgi džiaugsmingai prisidedat prie Ukrainos nacikų, daryti viską, kad būtų kuo daugiau aukų tarp civilių gyventojų....“
Dėmesį į šį komentarą atkreipė Artūras Daunoravičius bei pirmasis paprašė LASF narių įvertinti tokius G.Maškausko pasisakymus.
LASF Etikos ir drausmės komisija tiesiog pararė „apgalvotai ir atsargiau reikšti mintis viešuose pasisakymuose“.
Įvertinusi prašymą bei prie jo pridėtą medžiagą Komisija konstatavo, jog šie įrodymai nepatvirtina esant drausmės pažeidimo ir kad Dalyvis nepadarė Drausmės pažeidimo. G. Maškausko pasisakymo turinyje dėl karo Ukrainoje, kurį išdėstė komentare socialiniame tinkle Facebook nėra diskriminacijos, tyčiojimosi, niekinimo, grasinimų, neapykantos ar smurto skatinimo ir/ar kurstymo, šmeižto ir dezinformacijos, viešame pasisakyme G. Maškauskas tik išreiškė savo nuomonę. LASF Etikos ir drausmės kodekso 6 straipsnio 8 dalis įtvirtina asmens, susijusio su automobilių sportu teises „Automobilių sporte neturi būti jokios diskriminacijos dėl rasės, lyties, religijos, politinių ar filosofinių įsitikinimų, šeimyninės padėties ar dėl kitų pagrindų“, LR konstitucijos 25 straipsnis įtvirtina žmogaus teisę į žodžio laisvę „Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas. Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai. Laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija. Pilietis turi teisę įstatymo nustatyta tvarka gauti valstybės įstaigų turimą informaciją apie jį“, – rašoma LASF protokole, kurį galite rasti paspaudę čia.
Kartu su V.Žala iš LASF Tarybos narių pasitraukė Vitoldas Milius ir Mantas Babenskas.
„Trys iš penkių narių atsistatydina iš LASF Tarybos nario pareigų. Man yra gėda už sprendimus ir argumentus, kuriuos pastaruoju metu matau federacijoje karo Ukrainoje atžvilgiu. Dėjau daug pastangų, kad prastumčiau teisingas pozicijas. Negaliu dirbti organizacijoje su kolegomis, kuriems karo neigimas yra „žodžio laisvė“, – rašė V.Žala.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.