K.Valijeva pirmą kartą prabilo po olimpiados, P.Edmunds prisiminė įtartinas rusių pipetes iš ankstesnių laikų (13)
Kamila Valijeva | Scanpix nuotr.
Pekino olimpinės žaidynės baigėsi, o skambiausias dopingo skandalas, kurio epicentre atsidūrė Kamila Valijeva, vis dar nėra išspręstas. Galutinio verdikto tebelaukianti 15-metė pirmadienį pirmą kartą po dviejų savaičių tylos nusprendė prabilti savo „instagram“ paskyroje.
„Mano pirmoji olimpiada pagaliau baigėsi ir aš noriu padėkoti tiems, kurie mane lydėjo į svarbiausią sportinės karjeros startą – Eteri, Sergejui ir Danilui. Jūs esate tikri savo srities asai! Jūs ne tik treniruojate, bet ir mokote nugalėti save, kas padeda ne tik sporte, bet ir gyvenime. Kai Jūs šalia, jaučiuosi saugi ir galinti įveikti bet kurį išbandymą. Ačiū, kad padėjote man sutvirtėti. Taip pat noriu padėkoti visiems, kurie liko su manimi šiuo sunkiu laikotarpiu, kurie siuntė man palaikymo žinutes, kurie meldėsi ir tikėjo manimi. Dėkoju savo fanams, šeimai, draugai, visai Rusijos olimpinio komiteto komandai, visai valstybei ir viso pasaulio žmonėms. Ačiū Jums visiems! Būsiu amžinai dėkinga! Visada tai prisiminsiu ir čiuošiu dėl jūsų“, - rašė K.Valijeva.
Kol tyrimas dėl K.Valijevos tęsiasi, karjerą jau baigusi garsi JAV čiuožėja Polina Edmunds užsiminė, kad tarp Rusijos dailiojo čiuožimo sportininkių dopingas galėjo būti vartojamas dar nuo 2013 m. Ji prisiminė keistą nutikimą tais metais vykusiame finaliniame jaunimo „Grand Prix“ varžybų etape Japonijoje.
„Tuo metu varžiausi su labai stipriomis Rusijos čiuožėjomis (Marija Sockova, Jevgenija Medvedeva ir Serafima Sachanovič – aut. past.). Į Japoniją vykau kaip viena iš favoričių. Tuo metu jau buvau laimėjusi du šių varžybų etapus. Prieš treniruotę tradiciškai nuėjau į persirengimo kambarį. Rusės tuo metu rišosi pačiūžas, kalbėjosi ir juokavo. Kartu su manimi kambaryje buvo mama.
Likus maždaug 5 minutėms iki starto rusės išsitraukė tokius mažus buteliukus ir pipetes. Kiekviena susilašino kelis lašelius į burną ir nurijo tą skystį. Viena iš jų pasakė, kad gydytojas jai nepataria vartoti tos medžiagos, o kita pasakė, kad jos gydytojas tam neprieštarauja. Nesupratau, kas ten vyksta, tik abu su mama pamanėme, kad tai gana keista, bet į tai didelio dėmesio nekreipėme.
Visgi, kai prasidėjo treniruotė, man prireikė 10-15 minučių, kad apšilčiau ir pradėčiau atlikinėti trigubus šuolius. Treniruotė trunka 30-40 minučių ir jei tu persidirbsi nuo pirmų minučių, tai negalėsi ištverti visos treniruotės. Tuo tarpu rusės nuo pirmos minutės pradėjo atlikinėti trigubus lutcus, tulupus ir flipus. Tuo metu man buvo 15-a metų, joms – 13. Kai pamačiau, kad tos merginos gali 40 minučių treniruotis didžiuliu intensyvumu, man tai pasirodė labai keista“, - „TheSkatingLesson“ tinklalaidėje aiškino P.Edmunds.
Beje, pati P.Edmunds turi rusiškų šaknų. Jos mama Nina Rusijoje užsiimdavo dailiuoju čiuožimu, o vėliau tapo šio sporto trenere. Ją Rusijoje mokė pasaulio vicečempionas Aleksejus Mišinas. Vėliau Nina emigravo į JAV, kur ir gimė Polina.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.