Garsi JAV čiuožėja metė akmenį į teisėjų daržą: „Tutberidzės auklėtinės neteisingai atlieka šuolius ir už tai yra nebaudžiamos“ (41)
Anna Ščerbakova, Kamila Valijeva ir Aleksandra Trusova | Scanpix nuotr.
Eteri Tutberidzės treniruojamos Rusijos sportininkės jau ilgus metus yra praktiškai nenugalimos svarbiausiose moterų dailiojo čiuožimo varžybose ir stebina pasaulį keturgubais šuoliais.
Tiesa, tokios tendencijos moterų dailiajame čiuožime patinka ne visoms. Garsi JAV čiuožėja Polina Edmunds, kuri du kartus tapo šalies vicečempione, o 2015 m. laimėjo „Keturių žemynų“ čempionatą, pareiškė, kad teisėjai neteisingai vertina E.Tutberidzės auklėtinių atliekamus šuolius.
„Eteri jų nemoko technikos. Auklėtinės pas ją patenka jau atlikinėdamos trigubus šuolius. Galbūt pas ją jos išmoksta keturgubų šuolių, tačiau jų technika yra klaidinga, o teisėjai jų už tai nebaudžia. Tai mane siutina. Pavyzdžiui, Saša Trusova keturgubą flipą atliko nuo pačiūžos briaunos. Tai net neturėtų būti vertinama kaip keturgubas flipas, tačiau teisėjai jos nebaudžia ir balų jai nesumažina. Tas pats galioja ir Annai Ščerbakovai dėl jos sulenktos kojos. Ji su Kamila naudoja daugiau raumenų, kad atliktų šuolius. Trusova, prieš pradėdama keturgubą šuolį, beveik pilnai apsisuka. Niekas jų nebaudžia ir apie tai net nediskutuoja. Visi tiesiog švenčia jų pasiekimus ir džiaugiasi techniniais sugebėjimais. Tai neteisinga. Daugelis čiuožėjų techniškai buvo geriau pasiruošusios už ruses, bet gavo mažesnius įvertinimus“, - „TheSkatingLesson“ tinklalaidėje sakė P.Edmunds.
Amerikietė pridėjo, kad teisėjai nepelnytai nuvertina artistiškumo elementą dailiajame čiuožime: „Jei paauglė atlieka vieną ar daugiau keturgubų šuolių, tai jai už artistiškumą iš karto dalijami dešimtukai, nors realiai nėra už ką jų duoti. Jos nėra paruošusios kažkokios ypatingos choreografijos, jų pasirodymams neretai trūksta ryšio su pasirinkta muzika ir jos nerodo jokių emocijų čiuožimo metu. Dailusis čiuožimas neturi tapti šokinėjimo varžybomis, tačiau dabartinė teisėjavimo sistema iškelia šuolius aukščiau visko, todėl 15-metės ir renkasi medalius. Teisėjavimo sistema yra didžiausia šių laikų problema. Dabar yra labiausiai vertinami tie elementai, kuriuos merginos gali atlikti tik prieš brandą. Subrendusioms čiuožėjoms su jomis varžytis neįmanoma. Pamenu, kad pati dalyvavau olimpiadoje būdama 15-os. Tada mano programos techniniai elementai buvo sudėtingesni už visų kitų čiuožėjų, bet aš vis tiek užėmiau tik 9-ą vietą, nes tais laikais teisėjai žiūrėjo į pasirodymo visumą. Jie kreipdavo dėmesį ir į artistiškumą, kur suaugusios moterys yra pranašesnės už vaikus. Dabar situacija apsivertė aukštyn kojomis“.
P.Edmunds taip pat pakomentavo Kamilos Valijevos dopingo skandalą: „Kamilos mėginyje rastos trys medžiagos, skirtos širdies negalavimams gydyti. Tik vienas iš jų yra draudžiamas, bet tai vis tiek kelia papildomus klausimus. Reikėtų patikrinti ir kitas Tutberidzės auklėtines. Man apmaudu, kad Eteri visada atsiduria pirmame plane. Ten yra daug puikių trenerių, kurie dėl vietinės sporto politikos vis yra paliekami nuošalyje. Eteri yra susikūrusi čiuožėjų monopolį, kurio ten niekas negali sustabdyti“.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.