Kinai siunta: prie Pekino olimpiados diplomatinio boikoto jungiasi vis daugiau šalių
Protestas prieš Pekino olimpiadą | Scanpix nuotr.
2022 m. vasario 4-20 d. Pekine vyks 24-osios žiemos olimpinės žaidynės, kuriose trūks nemažai aukšto rango politikų.
JAV pirmoji paskelbė, kad dėl žmogaus teisių pažeidimų Kinijoje nusprendė imtis diplomatinio olimpiados boikoto. Tai reiškia, kad šalies sportininkai į žaidynes vyks, tačiau jų metu kontaktai politiniame lygmenyje bus uždrausti.
Praėjus vos dienai po amerikiečių pareiškimo prie diplomatinio boikoto prisijungė ir Didžioji Britanija, Kanada bei Australija. Tai labai įsiutino kinus. Ypač piktai šiuo klausimu atsiliepė Kinijos ambasada Kanadoje.
„Kanada ir dar keletas Vakarų valstybių pasirėmė melu ir gandais, kad pradėtų politinį žaidimą ir pabandytų sutrikdyti sklandų pasiruošimą žiemos olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms. Šitas Vakarų projektas yra pasmerktas žlugti. Tik Kinijos žmonės gali deramai įvertinti, kokia šalyje yra žmogaus teisių situacija. Faktas, kad dabar Kinijoje žmogaus teisės yra užtikrinamos geriau nei bet kada. Tuo tarpu Kanada pati yra dariusi siaubingus nusikaltimus prieš vietinius indėnus. Iki pat šių dienų ten klesti sisteminis rasizmas, todėl Kanada tikrai negali teisti kitų valstybių žmogaus teisių srityje. Kanada ir kitos Vakarų šalys, parėmusios tokį sprendimą, vis dar laikosi Šaltojo karo laikų mąstysenos. Tokiai pozicijai griežtai prieštarauja ne tik Kinijos žmonės, bet ir visi, kurie myli taiką ir pasisako už teisingumą“, - teigiama Kinijos ambasados pranešime.
Piktai šia tema pasisakė ir Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Wangas Wenbinas. Jis pažymėjo, kad šalys, paskelbusios diplomatinį boikotą, už tai „sumokės“.
Prancūzija jau pranešė, kad prie boikoto neprisijungs, o Rusija pažymėjo, kad toks boikotas yra beprasmis. Šalies Dūmos deputatė, Turino olimpinė greitojo čiuožimo čempionė Svetlana Žurova apskritai pareiškė, kad didžiausia grėsmė olimpiadai yra ne politiniai boikotai, o galimybė translyčiams startuoti žaidynėse. S.Žurova nerimauja, kad taip gali išnykti moterų sportas.
Boikoto idėjai prieštarauja ir tarptautinės lengvosios atletikos federacijos vadovas Sebastianas Coe, nematantis realios tokio sprendimo naudos.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.