Paskutinis „Lietkabelio“ varžovas namuose – geriausią komandinį žaidimą Europos taurėje rodanti „Joventut“ (2)
Tomičius | Euroleague nuotr.
Po beveik mėnesio pertraukos Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa grįžta į savo namų aikštelę – „Cido“ areną. Tiesa, grįžta paskutinį kartą šiemet, kadangi kitas mačas bus savų žiūrovų akivaizdoje bus žaidžiamas tik sausio 3-ąją.
Paskutinis oponentas Panevėžyje – aukščiausio kalibro – Europos taurės A grupėje pirmaujanti Badalonos „Joventut“ ekipa, kuri per 5 turus pasiekė 4 pergales. Ispanijos lygoje ši ekipa taip pat žygiuoja užtikrintai: 7 pergalės ir 4 pralaimėjimai bei 4-oji pozicija turnyrinėje lentelėje.
Ryškiausia komandos žvaigždė yra Ante Tomičius, kuris renka 12,6 taško, atkovoja 6,2 kamuolio ir renka 20,8 naudingumo balo. 34 metų 217 cm ūgio kroatas net 11 sezonų žaidė Eurolygoje, kai gynė Madrido „Real“ ir Barselonos „Barcelona“ garbę. Centras šiame sezone fiksuoja net 4,6 rezultatyvaus perdavimo vidurkį – tai yra didžiausias jo karjeros vidurkis.
Rezultatyviausias „Joventut“ žaidėjas yra Joelis Parra – 21-erių 202 cm ūgio ispanas žaidžia proveržio sezoną: 13,4 taško, 4,2 atkovoto kamuolio ir 14,2 naudingumo balo per 25 minutes. Palyginimui, praėjusiame sezone J.Parra fiksavo 3,1 taško vidurkį, o dar sezonu anksčiau – 2,9.
Dar vienas dviženklininkas – Vladimiras Brodziasky – 10,8 taško ir 12,4 balo vos per 19 minučių. 27 metų 211 cm ūgio slovakas iš toli meta net 55,6 proc. tikslumu. Išskirti galima unikalią statistiką fiksuojantį 28-erių Guillemą Vivesą, kuris per 22 minutes įmeta tik 2,5 taško, bet sugriebia po 2 kamuolius, atlieka 5,5 rezultatyvaus perdavimo ir surenka 10,3 naudingumo balo.
Daug Eurolygos patirties sukaupęs 34-erių Pau Ribas prideda 8,8 taško, 5,3 rezultatyvaus perdavimo ir 12 naudingumo balų. Naudingas ir svarbus yra amerikietis Derekas Willisas, kuris fiksuoja 7,8 taško, 3,8 atkovoto kamuolio ir 9,8 efektyvumo balo vidurkius. 24-erių švedas Simonas Birganderis taip pat puikiai atlieka savo vaidmenį: vidurio puolėjas per 18 minučių spėja įmesti 7,2 taško, sugriebti 5,6 kamuolio bei surinkti 11 balų.
„Joventut“ Europos taurėje pirmauja pagal atliekamus rezultatyvius perdavimus – net 22,8 per mačą. Tuo tarpu pagal tritaškių tikslumą (28,5 proc.) Ispanijos komanda yra tik 18-a tarp 20-ies dalyvių. Pagal pelnomus taškus Badalonos ekipa yra 14-a (78,4 tšk.), bet yra net 5-a pagal kovą dėl atšokusių kamuolių – 37,4 per susitikimą.
„Lietkabelio“ trenerio asistentas Laimonas Eglinskas papasakojo, kaip komanda darbavosi FIBA „lango“ metu bei kokį žaidimą propaguoja „Joventut“.
– Ką labiausiai akcentavote per atrankai skirtą pertrauką?
– Fizinį pasirengimą, ypatingai pačioje pradžioje. Stengiamės išnaudoti tą laiką tam, kad pagerintume žaidėjų fizinę kondiciją, sugrąžintume traumuotus žaidėjus, o kai kuriems – davėme poilsio. Manau, kad produktyviai išnaudojome tą pertrauką.
– Galima sakyti, kad rungtynėse su „Žalgiriu“ jautėsi sunkių treniruočių padariniai?
– Ten susidėjo daug niuansų. Žinoma, kad galėjo viskas susidėti į krūvą ir mums galėjo stigti greičio, aštrumo, ypatingai tai matėsi pas kai kuriuos žaidėjus. Tai tikrai nėra pateisinimas ir tikrai nesiskundėme, kad buvo pirmas mačas po „lango“. Stigo nusiteikimo, nes atrodo, jog išėjome tiesiog sužaisti LKL rungtynes, o tada lauksime Europos taurės.
– P.Kalaitzakis ir K.Bėrzinis žaidė savo šalių rinktinėse. Ar jie sportine forma neatsiliks nuo kitų?
– Neatsiliks. Panagiotis turi šiek tiek mikrotraumų ir jeigu ne rinktinė, būtų jas išsigydęs, o dabar tas procesas užtruks ilgiau. Naudinga buvo ir Kasparui pabūti su rinktine, nes pakeitė aplinką. Manome, kad jiems tai buvo naudinga. Džiaugiamės, kad Kalaitzakis antrajame mače gavo minučių ir svariai prisidėjo prie graikų pergalės. Jam tai buvo papildoma motyvacija ir grįžo į Panevėžį pakilios nuotaikos.
– Kokį žaidimą propaguoja „Joventut“?
– Yra klišė, kad „žaidžia ispanišką krepšinį“, bet jos tiesiogiai pritaikyti negalima. Taip, gynyboje yra tų bruožų, kur dažnai ir renkasi gynybos sistemą pagal varžovus. Kalbant apie puolimą, nėra tipiška ispaniška komanda, nes turi du kūrėjus aikštelėje – vienas yra įžaidėjas, o kitas – centras Tomičius.
– A.Tomičius fiksuoja karjeros rezultatyvių perdavimų vidurkio rekordą. Kas tai lemia?
– Turint tokį žaidėją, dažnai kamuolys būna jo rankose. Gynyba jį palieka laisvą ties perimetru, kur nėra itin pavojingas, todėl automatiškai jis skirsto kamuolį iš ten. Su patirtimi atėjo tas labai geras aikštės matymas, kuris leidžia laiku ir tinkamoje vietoje surasti komandos draugus.
– Galima teigti, kad „Joventut“ neturi tokių skambių pavardžių kaip „Partizan“, bet nėra niekuo prastesnė ekipa?
– Be abejo. Pagal jų žaidimo brandą, puolimą ir gynybą – viena iš geriausių ekipų. Nenustebčiau, kad ta komanda pasiektų pirmąjį ketvertą. Galbūt neturi tokio fiziškumo, bet žaidžia labai protingą krepšinį. Kartais Europoje tas protingas krepšinis duoda daugiau nei fiziškumas, ką byloja jų atliekamų rezultatyvių perdavimų vidurkis, kuris yra didžiausias turnyre.
– Ką akcentuojate prieš mačą?
– Su treneriu Čanaku esame parengę kelis gynybos variantus ir kai kuriose situacijose bandysime juos nustebinti. Taip pat turime ir puolime opcijų – tikrai nebūsime komanda, kuri tik ginsis. Matome, kur galime išnaudoti jų silpnąsias vietas. Gynyboje reikės sustabdyti jų „du prieš du“ žaidimą.
– Laukia paskutinės rungtynės šiais metais namuose. Kokie tie metai buvo „Lietkabeliui“?
– Manau, kad daug žadantys. Kalbu apie sezono pradžią, kad dabar, beveik pasiekus vidurį, jis yra daug žadantis. Gerai kovojome su pajėgiais varžovais ir nors taško neiškovojome, bet tai parodo, kad esame gerame kelyje. Jeigu tai išlaikysime, pergalės ateis ir ta daug žadanti pradžia gali virsti į laimingą pabaigą, ko ir norėtųsi.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.