WTA grasina nutraukti visus ryšius su Kinija, J.Bidenas užsiminė apie diplomatinį Pekino olimpiados boikotą
Shuai Peng | Scanpix nuotr.
Kinijos teniso žvaigždė 35-erių Shuai Peng prieš kiek daugiau nei dvi savaites „Weibo“ paskyroje apkaltino aukšto rango Kinijos komunistų partijos narį Gaoli Zhangą seksualiniu priekabiavimu.
Tenisininkė rašė, kad 75-erių vyras seksualiai prie jos priekabiavo maždaug prieš 10 metų. Visgi, „Weibo“ platformoje Sh.Peng žinutė buvo ištrinta vos per 20 minučių dėl cenzūros. Nuo tada apie Kinijos tenisininkę nebėra jokios informacijos. Pasirodė įtarimai, kad Sh.Peng dingo be žinios.
Iki šiol nėra jokių žinių apie Sh.Peng būklę. Į tai ėmė reaguoti vis daugiau teniso žvaigždžių, prašydamos suteikti informacijos, kur dabar yra Sh.Peng. Galiausiai į šią situaciją sureagavo ir profesionalių teniso asociacijos (WTA) vadovas Steve‘as Simonas. Jis iškėlė ultimatumą Kinijai.
I am devastated and shocked to hear about the news of my peer, Peng Shuai. I hope she is safe and found as soon as possible. This must be investigated and we must not stay silent. Sending love to her and her family during this incredibly difficult time. #whereispengshuai pic.twitter.com/GZG3zLTSC6
— Serena Williams (@serenawilliams) November 18, 2021
„Mes esame pasiruošę nutraukti visus ryšius ir kontraktus su Kinija, nes šitas klausimas yra daug svarbesnis už bet kokį verslą. Moterys turi būti gerbiamos, o ne cenzūruojamos. Bandėme susisiekti su Peng visais turimais telefonais bei elektroninio pašto adresais, bet jokio atsako negavome. Nenurimsime tol, kol negalėsime su ja pasikalbėti“, - sakė S.Simonas.
WTA ryšių nutraukimas su Kinija kainuotų labai brangiai. Kitąmet ten numatyta apie 10 aukšto lygio turnyrų, be to, vis dar galioja 2018 m. pasirašytas 10 metų trukmės kontraktas, pagal kurį Kinija įgijo teisę organizuoti „WTA Finals“ turnyrą.
Kol kas į šią situaciją nereaguoja tarptautinis olimpinis komitetas (TOK), nors Kinijoje jau po kelių mėnesių startuos 2022 m. žiemos olimpinės žaidynės. JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad dėl dažnų žmogaus teisių pažeidimų Kinijoje svarsto apie diplomatinį Pekino olimpiados boikotą. Tai reiškia, kad JAV sportininkai vis tiek vyktų į žaidynes, tačiau šalies politikų Pekine nebūtų. Kremlius tokius JAV planus jau pasmerkė. Tuo tarpu britai neatmeta galimybės prisidėti prie boikoto.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.