Šaro treniruotes prisiminęs J.Ramanauskas: apie ilgainiui pamiltą T.Sabonį ir galimybes pas V.Šeškų VIDEO (1)
Justinas Ramanauskas | Organizatorių nuotr.
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) debiutantė Jonavos „CBet“ ekipa rugpjūčio pradžioje į savo gretas pakvietė dvejus metus Kauno „Žalgirio“ dubleriuose tobulėjusį Justiną Ramanauską.
Taip 193 cm ūgio gynėjas pradėjo jau trečiąją savo viešnagę Jonavos krepšinio klube. 2018-2019 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną taikliarankis J. Ramanauskas pradėjo „Sintek-Jonava“ ekipoje, kurią paliko lapkritį ir į ją sugrįžo po trijų mėnesių – juos leido Regionų krepšinio lygos (RKL) narės „Žalgiris-3“ komandoje.
Stipriausioje šalies krepšinio lygoje šiemet debiutuojantis J. Ramanauskas per aštuonerias rungtynes vidutiniškai pelnė po 8 taškus ir fiksavo 3,8 balų efektyvumą, o kai kurie jo pasirodymai jau privertė aikčioti klubo sirgalius – spalio 30 dieną „CBet“ vijurkas į Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ krepšį sumetė 7 tritaškius bei iš viso pelnė 29 taškus.
„Dabar pagrindinis mūsų įžaidėjas (Manu Lecomte, – aut. past.) yra gavęs traumą, bet iki tol mano užduotis buvo jį pakeisti. Iš manęs, kaip iš jauno žaidėjo, treneris reikalauja energijos. Ypač gynyboje – tikisi, kad išėjęs į aikštę varžovus paspausiu. Puolime Virginijus Šeškus nori protingo žaidimo ir komandos draugų įtraukimo“, – kalbėjo J. Ramanauskas.
„Kitos medalio pusės“ tinklalaidėje apsilankęs „CBet“ gynėjas papasakojo apie augimą „Tornado“ krepšinio mokykloje, prisiminė Rimanto Grigo jam suteiktą laisvę, atskleidė „Žalgirio“ jaunimo sistemos ypatumus ir dalijosi Jonavos ekipos užkulisiais bei patirtimi pas Šarūną Jasikevičių.
2019-ųjų vasarą pirmuosius metus NKL užbaigęs J. Ramanauskas sulaukė pasiūlymo prisijungti prie antrosios „Žalgirio“ komandos. Tai reiškė, kad įžaidėjas į tituluočiausio Lietuvos klubo dublerių ekipą atvyko kartu su pirmąjį žingsnį trenerio karjeroje žengusiu Tautvydu Saboniu, apie kurį krepšininkai pirmiausiai susidarė skeptišką nuomonę.
„Jis neturėjo jokios treniravimo patirties ir mes jo nelabai pažinojome, – teigė J. Ramanauskas. – Pradžioje buvo keista. Mes gal nebuvome pratę, kad yra žmogus, kuris visada stums pirmyn ar rėks, jei nematys pastangų. Kartais gal netgi nervindavo... Kai jis išėjo supratome, kaip gerai yra turėti tokį žmogų, kuris visada stumia į priekį, nori su tavimi dirbti ir visada gali padėti. Pagrindinėje komandoje jis dabar yra ne veltui ir tikrai to nusipelno, nes yra labai sunkiai dirbantis.“
Kalėdinį 2019 metų laikotarpį J. Ramanauskas pasitiko fiksuodamas 10 taškų vidurkį ir jau būdamas vienu iš „Žalgiris-2“ lyderiu. Tuo metu pagrindinė „Žalgirio“ ekipa turėjo sudėtingą sezono tarpsnį – pergalių bado Eurolygoje išstekentų žalgiriečių žaidimas nesiklijavo, o situaciją dar labiau apsunkino gynėjų Mariaus Grigonio ir Roko Jokubaičio traumos.
Tai privertė „Žalgirio“ vadovus imtis veiksmų ir į Šarūno Jasikevičiaus treniruotes iš dublerių komandos iškviesti J. Ramanauską. Nors debiutuoti gynėjui nei „Betsafe-LKL“, nei Eurolygoje nepavyko, pratybų procesą pagrindinėje komandoje įžaidėjas dar dabar prisimena su didžiule emocija.
„Pamačiau žinutę telefone ir iškart prasidėjo jaudulys. Tai turbūt buvo momentas, kuomet labiausiai jaudinausi prieš kažkokią krepšinio veiklą, nes vis tiek eini pas Šarą ir norisi kažko nepagadinti. Bet manau, kad viskas buvo normaliai – ir tą pirmą treniruotę, ir po to, nes su jais sportavau kurį laiką“, – prisiminė J. Ramanauskas.
„Komandai buvo blogas periodas, – tęsė buvęs „Žalgirio“ sistemos narys. – Tiek treneris, tiek visi kiti buvo labai susikoncentravę į darbą. Įspūdis apie Šarą? Būdavo situacijų, kai pasimatydavo jo griežtumas, bet pabuvęs jo treniruotėse tikrai supranti, kodėl jis taip vertinamas ir koks yra jo krepšinio supratimas.“
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.