E.G.Valiūnaitė ir K.Kūra: kuklių sportininkų nekuklūs pasiekimai
Elzė Gintvilė Valiūnaitė ir Kipras Kūra | Organizatorių nuotr.
Vis dažniau, vardijant sportinių šokių žvaigždes, suskamba Elzės Gintvilės Valiūnaitės ir Kipro Kūros vardai. Vis dažniau sumirga jų nuotraukos socialiniuose tinkluose su įspūdingomis taurėmis bei aukso apdovanojimais, todėl vis dažniau jie sulaukia ir žiniasklaidos dėmesio. Pastarieji savaitgaliai E. G. Valiūnaitei ir K. Kūrai buvo tikrai įsimintini – jie iškovojo trečiąjį Lietuvos čempionato aukso medalį savo karjeroje bei pateko į pirmąją vietą pasaulio reitinge.
Šokdami kartu, jie dar nėra patyrę nei vieno pralaimėjimo, tad nutariame susirasti sportininkus ir susipažinti su jais iš arčiau. Tiesa, patys šokėjai iš karto susikuklina: „Mes – tikrai ne žvaigždės, mes dar per jauni būti žvaigždėmis...“
Šiemet Elzė Gintvilė ir Kipras švenčia penkioliktuosius gimtadienius, o ir poroje jie šokti pradėjo tik šiais metais. Nepaisant to, šokėjai šiemet jau tapo Lietuvos standartinių, Lotynų Amerikos šokių ir dešimties šokių programų čempionais, o sėkmingas startas Estijoje jiems leidžia džiaugtis ir pirmąją pasaulio reitingo lentelės pozicija. Abu sutartinai prašo pabrėžti, kad šie laimėjimai yra pasiekti jaunių II amžiaus grupėje, t. y. tų šokėjų, kuriems yra 14 – 15 metų: „Tikros sportinių šokių žvaigždės yra suaugusieji šokėjai, o mums dar teks daug šokių batų sudėvėti, kad pavyktų kažkada vėliau pasiekti tokių rezultatų.“
„Kitais metais mes jau šoksime vyresnėje amžiaus kategorijoje – jaunimo grupėje, bet iki Naujųjų metų – dar esame jauniai.“ – sporto pasaulio subtilybes paaiškina Kipras.
Paskutinės pergalės įspūdžiai dar neišblėsę – Lietuvos dešimties šokių čempionatas įvyko tik prieš kelias dienas. „Po laimėjimų standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatuose, aišku, vylėmės, kad pasiseks ir dešimties šokių programoje, tačiau niekada negali žinoti... Tad labai rimtai ruošėmės, bet mūsų varžovai – taip pat nesnaudė. Aišku, džiaugiamės, kad viskas pavyko ir mes iškovojome dar vieną aukso medalį.“ – po varžybų kalbėjo E. G. Valiūnaitė.
Dar keliomis dienomis anksčiau sportininkai grįžo iš varžybų Estijoje – norėjo pasitikrinti savo jėgas prieš šalies čempionatą. „Estijoje pirmą kartą vyko pasaulio reitingo varžybos jaunių II grupės šokėjams – iki šiol pasaulio sportinių šokių federacija pasaulio reitingą skaičiuoti pradėdavo tik nuo jaunimo grupės, o štai nuo šio rudens – ir mums.“ – džiaugėsi K. Kūra. „Kadangi varžybas Estijoje laimėjome, tai stebiu, kad naujajame jaunių II reitinge vis dar esame pirmi ir standartiniuose, ir Lotynų Amerikos šokiuose.“ – tęsė vaikinas. Beje, nors ir neseniai pradėtas skaičiuoti reitingas jau sulaukė sportininkų susidomėjimo – šiuo metų Lotynų Amerikos šokių reitingo lentelėje jau yra vertinamos 94 poros, o standartinių šokių – 84. „Visiems jauniems šokėjams rinkti pasaulio reitingo taškus yra papildoma motyvacija – mums taip pat.“ – neslepia Kipras.
Visgi, laimėjimai yra ne tik darbas treniruočių salėje bei džiaugsmas po varžybų, laimėjimai yra ir didelė atsakomybė. E. G. Valiūnaitei ir K. Kūrai tą lemta sužinoti jau šį rudenį. Po pergalių nacionaliniuose čempionatuose jiems suteikta teisė vykti į jaunių II amžiaus grupės pasaulio čempionatus. „Čia bus tikras maratonas, nes atskirų programų pasaulio čempionatai vyks vienas paskui kitą. Lapkričio mėnesį startuosime Rumunijoje ir Izraelyje, o gruodžio pradžioje dešimties šokių pasaulio čempionatas vyks Lietuvoje, Vilniuje.“ – ir su džiugesiu, ir su nerimu mintimis dalinosi Elzė Gintvilė.
Paprašyti atskleisti savo sėkmės paslaptis ir pasiruošimo pasaulio čempionatams strategiją, jauni šokėjai juokėsi, jog nėra jokių paslapčių: „Mūsų treniruočių procesas susideda iš kasdienio darbo ir darbo stovyklose.“ Sportinių šokių stovyklų metu (šią vasarą dalyvavo net keturiose) šokėjai su treneriais dirba privačiose pamokose – ieško įdomių sprendimų, linijų ir judesių; o paskui visą gautą ir išieškotą informaciją šlifuoja patys arba su savo klubų trenerėmis.
Beje, kasdienis darbas treniruočių salėje porai nėra toks paprastas dalykas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kipras gyvena ir mokosi Klaipėdoje – šiemet jis įstojo į Vytauto Didžiojo gimnaziją, o Elzė gyvena ir mokosi Vilniuje – ji yra Vilniaus licėjaus pirmaklasė. „Kaip treniruojamės? Pusę savaitės gyvename Klaipėdoje, kitą pusę – Vilniuje. Tikrai nėra lengva, kelionės vargina, bet mes norime šokti kartu, kartu mums sekasi, todėl dabar jau nusistovėjo šiokia tokia rutina – pripratome mokyklos pamokoms ruoštis greitkelyje.“ – rodos be didelio apmaudo vienas per kitą kalbėjo Elzė Gintvilė ir Kipras.
Abu šokėjai jaučia dėkingumą ir pagarbą visiems savo treneriams: „Mes dėkingi visiems, kurie mums padeda – tiek daug žmonių, kad kitą kartą net sunku patikėti, jog mes irgi galime sudominti pasaulinio lygio trenerius: jie mums skiria savo laiką, dėmesį, negaili patarimų po startų.“ Aišku, daugiausiai laiko E. G. Valiūnaitė ir K. Kūra praleidžia su „namų“ trenerėmis – Klaipėdos „Žingsnio“ specialiste ir Kipro mama Ramune Kūriene bei Vilniaus „Ratuto“ klube dirbančia Egle Visockaite – Damaševičiene.
Pokalbio pabaigoje paklausti, ar jiems dar pavyksta atsipalaiduoti ir pailsėti, jauni sportininkai šypsosi: „Randame būdų...“. Ir visai be nuovargio kalba, kad laukia ateinančio savaitgalio: „Šoksime varžybose Šiauliuose, o paskui internete stebėsime, kaip suaugusių pasaulio čempionate Čekijoje šoks Ieva Sodeikienė ir Evaldas Sodeika. Mums labai patinka, kaip jie šoka – ateityje norėtumėm pasiekti tokį lygį. Esame laimingi, kad turėjome ne vieną treniruotę su Ieva ir Evaldu.“
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.