Ultra bėgikas A.Sorokinas apie 24 valandų bėgimo pasaulio rekordą: „Tai bus pirmasis rimtas bandymas“ (3)
Aleksandras Sorokinas l Manto Stankevičiaus nuotr.
„Teko staigiai keisti savo planus, kai buvo paskelbta apie metams nukeltas 24 valandų bėgimo pasaulio pirmenybes“, – bendraudamas su sportas.lt traukė pečiais ultra bėgikas Aleksandras Sorokinas, nusprendęs vykti į varžybas Lenkijoje.
Buvo planuojama, kad pasaulio pirmenybės vyks spalio mėnesį Rumunijoje, tačiau dėl pasaulinės kovos su COVID-19 vasaros viduryje pranešta apie sprendimą varžybas perkelti į 2022-uosius.
„Todėl buvo priimtas sprendimas bėgti Lenkijoje, – šyptelėjo Lietuvos rekordininkas.
Pabianicėse (Lodzės vaivadija) rugpjūčio 28-29 dienomis bus vykdomas Lenkijos 24 val. bėgimo čempionatas. Bėgimo trasa, nusidriekusi Laisvės parke, pasak A.Sorokino, jau gerai pažįstama – tai nebus jo pirmosios varžybos Pabianicėse.
„Žiūrėsime, – jau tradiciškai į klausimą apie tikslus ir lūkesčius atsakė bėgikas. – Pagal sportinę formą ir pasirengimą galiu pasakyti, kad esu geresnis negu buvau pavasarį, kai pavyko visai gerai prasibėgti Didžiojoje Britanijoje. Ar to užteks geram rezultatui? Pamatysime“.
Šių metų balandį A.Sorokinas „Centurion Running Track 100“ varžybose pagerino 100 mylių (160,93 km) bėgimo rekordą (11 val. 14 min. 56 sek.). To lietuviui buvo negana – jis pratęsė pasirodymą bei pagerino ir 12 val. bėgimo pasaulio rekordą (170,309 km).
„Turiu konkrečius tikslus ir šiose varžybose, – prieš startą Lenkijoje sakė A.Sorokinas. – Tai bus pirmasis mano rimtas bandymas... Jaučiu, kad kūnas gerai reaguoja, traumų nėra kineziterapeuto Aleksandro Ravluškevičiaus pastangų. Jis mane nuo traumų išgelbėjo labai daug kartų. Džiugu, kad po bėgimo Didžiojoje Britanijoje atsirado žmonių, kurie man padeda ne tik finansiškai – galėjau nebegrįžti į darbą ir visa laiką skirti sportui“.
Ultra bėgikas už paramą yra dėkingas Ryčiui Regelskiui („Regelsta), Renatai Štopienei (Vilniaus Kineziterapijos centras), Danguolei Bičkūnienei („Sportland“), darbdaviams „Olybet“, „Bėgimo klubui“ ir jo nariams, Lietuvos lengvosios atletikos federacijai.
„Apie rezultatus niekada nekalbu prieš startą. Galbūt, toks prietaras, kuris apsėdęs visus sportininkus. Bijome mes kalbėti, – nusijuokė A.Sorokinas. – Tačiau pasikartosiu, sportinė forma yra labai gera, bet 24 valandų bėgimas – labai ilga distancija, kurioje gali nutikti bet kas. Ar skrandis atsisakys, ar kojas pakirs – priežasčių sustoti gali būti labai daug. Pažiūrėsime“.
Nors A.Sorokinas nemini, o tik užsimena, tačiau tikslas – priarėti prie 1997-aisiais graiko Yiannio Kouroso pasiekto pasaulio rekordo – 303,506 km. Geriausias A.Sorokino rezultatas bei šalies rekordas – 278,92 km (2019).
Profesionalaus atleto gyvenimo ritmu A.Sorokinas gyvena nuo praeitų metų pavasario, kuomet šalyje buvo įvestas karantinas. „Ir tikrai jaučiuosi kaip profesionalus sportininkas – miegu, bėgioju, valgau, vėl bėgu, miegu, – nusišypsojo A.Sorokinas. – Pagrindinis mano užsiėmimas – bėgimas. Treniruotės mano gyvenime dabar yra svarbiausias reikalas. Kiti dalykai – tik reikalai tarp bėgimų“.
Prabilęs apie pasirengimą varžyboms Lenkijoje, o tiksliau, pasaulio čempionatui, kuris buvo nukeltas, A.Sorokinas neslėpė, kad dabar savaitinis jo kilometražas yra kur kas mažesnis negu buvo 2019-aisiais.
„Nes pradėjau darbuotis su treneriu Sebastianu Bialobrzeskiu, kuris sudėliojo akcentus į greitąjį bėgimą. Piko savaitėmis nubėgdavau 250-280 kilometrų. Be to, atsirado treniruotės su svoriais ir tempimo pratimai. Taip, anksčiau kai kurių dalykų nebūdavo mano treniruotėse, bet supratau, kad visada reikia ieškoti naujoviškų būdų tobulėti. Nuomonė, kad ir kokia stipri ji būtų dabar, privalo keistis ateityje. Tai jau išmokau. Žinau, kad po kelerių metų šauksiu „O, Dieve, ką aš dariau 2021-aisiais? Kaip aš galėjau bėgti taip besiruošdamas varžyboms?“ Bėga laikas, keičiasi metodikos, privalome tobulėti ir mes“.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.