Rusų olimpiečiams – specialūs nurodymai, kaip atsakinėti į klausimus apie Krymą, dopingą ir BLM judėjimą (2)
Stanislavas Pozdniakovas | Scanpix nuotr.
Nepaisant visų dopingo skandalų, rusų 2021 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse tikrai netrūks – Rusijos olimpinis komitetas neseniai patvirtino 335 atletų delegaciją.
„Vedomosti“ praneša, kad rusų atletai jau buvo instruktuoti apie tai, kaip reikės kalbėti su žurnalistais olimpinių žaidynių metu. Jiems liepta vengti visų politinių temų.
Pranešama, kad klausimai apie Rusijos aneksuotą Krymą, šalies dopingo skandalą ir požiūrį į „Black Lives Matter“ judėjimą turės likti neatsakyti. Atletams liepta aiškinti žurnalistams, kad sporte nėra vietos politikai ir įvairiems politiniams gestams.
„Vedomosti“ teigimu, jei rusai sulauks klausimo apie seksualinį priekabiavimą, tuomet turės atsakyti, kad per savo karjeras to nepatyrė, bet žino, kad tos problemos egzistuoja kitose šalyse.
Pažymima, kad šiuolaikinėje Rusijoje tokios instrukcijos sportininkams buvo perteiktos pirmą kartą ir kiek primena Sovietų Sąjungos laikus. Nerimaujama, kad labiau patyrę žurnalistai vis tiek ras būdą, kaip prakalbinti atletus, jog šie nukryptų nuo jiems duotų instrukcijų. Sportininkai taip pat turės atsargiai elgtis socialiniuose tinkluose, kad jų įrašai, pamėgtos nuotraukos ir pan. „nesikirstų“ su tuo, ką nori matyti ir girdėti Rusijos sporto funkcionieriai.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.