M.Bukauskas apie ilgą kelionę link UFC: „Neturėjau pinigų, darbo, buvau patyręs traumą, praradęs merginą ir rėmėją. Sėdėjau kambaryje ir galvojau – ką man daryti savo gyvenime?“ (4)
Modestas Bukauskas | dollyclew/cage warriors nuotr.
25-erių metų Modestas Bukauskas (10-2) šiemet tapo pirmu Lietuvos atstovu per istoriją, pasirašiusiu pilnavertį kontraktą su UFC. Lietuvis jau nekantrauja debiutuoti stipriausioje pasaulio MMA organizacijoje.
Nors M.Bukauskas tikėjosi, kad pirmosios kovos veikiausiai teks laukti iki vasaros pradžios, tačiau tokie svarstymai vyko dar vasario mėnesį, kai pasaulio nebuvo taip sukausčiusi koronaviruso pandemija. Dabar net neįmanoma spėlioti, kada M.Bukauskas galėtų debiutuoti UFC, kai net pati organizacija negali vykdyti eilės turnyrų.
Ketvirtadienį UFC žiniasklaidos komandos atstovas Thomas Gerbasi pasidalino pokalbiu su M.Bukausku, kuriame lietuvis papasakojo apie savo sunkų kelią link UFC organizacijos.
„Tai buvo labai ilgas ir sunkus kelias“, – apie savo kelionę į UFC pussunkio svorio kategoriją kalbėjo M.Bukauskas. „Tai buvo beprotiškas kelias“.
M.Bukauskas nejuokauja. Bet kur prasidėjo 26-erių metų Klaipėdoje gimusio, tačiau Londone nuo trejų metų gyvenančio M.Bukausko istorija? Jis taip pat mokėsi Luizianoje ir viešėdamas Albukerkėje treniravosi su geriausiais iki 205 svarų kovotojais pasaulyje. Taip pat ten jis turėjo ir merginą.
M.Bukauskas vaikystėje pradėjo sportuoti kikboksą pas savo tėvą Gintą. Būdamas 12-os metų, M.Bukauskas padarė pertraukė, JAV žaidė krepšinį bei svarstė, kur jo kelias pakryps baigus vidurinę mokyklą. 18-os metų jis buvo kryžkelėje – negavo jokios kolegijos stipendijos, todėl tėvas patarė jam grįžti namo ir pradėti savo mišrių kovos menų karjerą. 21-erių M.Bukauskas debiutavo profesionaliame MMA, o netrukus rado būdą įsilieti į „Jackson-Wink“ MMA akademiją Naujojoje Meksikoje.
„Tuo metu ten nebuvo daug žymių kovotojų, tačiau buvo Andrei Arlovski“, – prisiminė M.Bukauskas. „Aš su juo treniravausi, bet jis taip pat buvo ir nuostabus draugužis. Jis net sumokėjo už tai, kad galėčiau ten likti dar savaitei. Jie matė, kad manyje yra talento, o kai toliau tęsiau ten treniruotes, tapau profesionalu. Pradėjau profesionalo karjerą 4 pergalėmis, o tada nusprendžiau leistis į kitą kelionę“.
Tada M.Bukauskas dešimt savaičių praleido Albukerkėje, kur daug dirbo su vienu geriausiu UFC kovotoju istorijoje Jonu Jonesu.
„Nedaug žmonių gali pasakyti, kad treniravosi su J.Jonesu, o aš tai dariau. Iš pradžių buvo šiek tiek nejauku prieš tokią žvaigždę, tačiau jis nuostabus draugas, turi fantastišką charakterį, o mes kartu treniravomės kiekvieną dieną. Įsivaizduokite, kad jūs dešimt savaičių treniruojatės su geriausiu pasaulyje, o jis prašo jūsų daugiau MMA raundų, nes jis jaučia, kad esate geras, kad jam padėtumėte tobulėti. Tuo metu man buvo tik 22-eji. Nuo to laiko pajaučiau, kad galiu kažko siekti MMA“, – pasakojo M.Bukauskas.
2016 m. gegužės mėnesį M.Bukauskas savo talentą galėjo pademonstruoti kovoje prieš Pavelą Doroftei. Moldovas gana vėlai pakeitė lietuvio varžovą , o tuo metu turėjo 15 pergalių ir 3 pralaimėjimus bei buvo įveikęs būsimą UFC kovotoją Danny Robertsą. Tada tai buvo kova dėl UCMMA vidutinio svorio kategorijos čempiono titulo.
„Aš paklausiau savo trenerių ir jie visi pasakė tą patį – galiu kovoti ir nugalėti tą vyruką“, – sakė M.Bukauskas. „J.Jonesas pasakė tą patį, tačiau jis pridėjo: „Klausyk, tai labai drąsus žingsnis ir tikriausiai nėra pats protingiausias, tačiau jeigu to atsisakysi, papulsi į dėmesio centrą. Remdamasis tuo patarimu, nusprendžiau kovoti“.
M.Bukauskas pralaimėjo per 18 sekundžių kojos laužimu.
„Psichologiškai jaučiau, kad yra kažkas, kas dar neprasiveržė manyje. Aš dar neturėjau tos agresijos“, – kalbėjo M.Bukauskas.
O kalbant apie tą anksčiau minėtą merginą...
„Mes turėjome santykius per didelį atstumą“, – sakė M.Bukauskas. „Tai buvo pirmoji kova, į kurią ji atėjo ir aš ją pralaimėjau. Reakcija, kurią ji parodė, buvo labai šalta. Buvau išsiblaškęs ir labai nusiminęs, visi ėjo prie manęs ir guodė. Ji buvo paskutinė, kuri priėjo ir net neapkabino. Mačiau, kad ji pradėjo abejoti tuo, ką aš darau“.
Visgi koviniame sporte besisukantys žmonės neabejojo M.Bukausko talentu ir jis netrukus sulaukė „Cage Warriors“ vadybininko Grahamo Boylano skambučio.
„Jis matė manyje potencialą. Jis sakė, kad neturėjau priimti tos kovos, tačiau dabar jie sugrąžins mane į vėžias“, – pasakojo M.Bukauskas.
Tai užtruko, nes po 4-0 starto, M.Bukausko kovų rezultatas tapo 4-1, o vėliau ir 4-2, kai jis po dviejų mėnesių nuo pirmojo pralaimėjo debiutuodamas „Cage Warriors“ nusileido Johnui Redmondui.
Nuo tada beveik du metus jis nesirodė kovose.
„Buvo daug dalykų, kuriuos reikėjo pakeisti, o pralaimėjimai juos išryškino“, – sakė M.Bukauskas. „Žiūrint atgal, iš tikrųjų esu dėkingas už patirtis patyrus nesėkmes. Buvo daug sunkių situacijų, kurias reikėjo išgyventi, bet tai lėmė, jog man dabar taip gerai sekasi“.
Tačiau žvelgiant atgal, buvo ir daugiau gilių duobių. M.Bukauskas sugrįžo į Luizianą ne tik tam, kad pamatytų savo tuometinę merginą, bet ir stačia galva nertų į treniruotes. Vieną dieną jis atliko kojos spyrį, kuriuos per savo gyvenimą buvo daręs tūkstančius kartų, tačiau šį kartą dėl to jis patyrė menisko traumą.
Tada vėl visi atkreipė dėmesį į šį M.Bukausko užsiėmimą.
„Visa merginos šeima atsuko man nugarą. Tada ji paklausė klausimo: „Kiek laiko tu ketini daryti šį dalyką? Atsakiau, kad darysiu tai tiek, kol netapsiu UFC čempionu. Nėra nieko, kas mane sustabdytų“.
Po penkerių metų draugystės tai buvo pabaiga. M.Bukauskas tuomet taip pat neteko ir rėmėjo, kuris leisdavo jam treniruotis pilną darbo dieną. Lietuvis tada sugrįžo į Londoną.
„Neturėjau pinigų, darbo, buvau patyręs traumą, praradęs merginą ir rėmėją“, – pasakojo M.Bukauskas. „Sėdėjau kambaryje ir galvojau – ką man daryti savo gyvenime?“.
Tada M.Bukauskas aiškiai suprato – jis yra kovotojas ir kovos toliau.
„Turėjau viską statyti iš naujo“, – sakė tuomet iš vidutinio svorio į pussunkio svorio kategoriją persikėlęs M.Bukauskas.
Kai M.Bukauskas pasveiko, jo tėvas jį nuvedė į ringą pasimėginti sparinguose su profesionaliais boksininkais, o tai padėjo jam išspręsti psichologinę bėdą, kuri, jo manymu, trukdė jam anksčiau.
„Išmokau, kad reikia tiesiog eiti ir žaloti tuos žmones, o ne tik kovoti dėl pergalės“, – sakė M.Bukauskas. „Kai tu psichologiškai nusiteikti kovoti tik dėl pergalės, nemanau, kad to užtenka, nes yra tam tikras agresijos lygis, kurį privalai atsinešti į kovą, o jeigu to neturi, neisi toli“.
M.Bukauskas su savo draugais ir šeima tapo tik dar artimesnis, o tada...
„Viskas pradėjo lėtai gerėti“, – sakė M.Bukauskas.
2018 m. kovą M.Bukauskas kikbokso kovoje pirmame raunde iškovojo pergalę, o tada sugrįžo į „Cage Warriors“ kovas. Jis iškovojo 6 pergales iš eilės anksčiau laiko, o tai leido jam užsidirbti progą kovoti dėl pussunkio svorio kategorijos čempiono titulo.
Tokia sėkminga atkarpa leido jam pradėti galvoti apie kontraktą su UFC, tačiau jis manė, kad jį turės išsikovoti per „Dana White‘o Contender Series“ turnyrą. M.Bukauskui tai atrodė geras kelias, tačiau vieną sausio vidurnaktį jis sulaukė žinutės iš vadybininko Jasono House‘o. Apie trečią valandą nakties, grįždamas iš vonios, M.Bukauskas nusprendė paskambinti į Kaliforniją.
„Ką galvoji apie kovojimą UFC?“, – jo paklausė J.House‘as.
„Ką? Negali būti“, – atsakė M.Bukauskas, kuris „negali būti“ žodžius kartojo dar ilgai.
„Aš tiesiog išprotėjau“, – juokiasi M.Bukauskas. „Aš kaip papūga kartojau „negali būti“ dar kelias minutes“.
Bet jis tai priėmė visa širdimi. Po šio pokalbio M.Bukauskas jau nebegalėjo grįžti į lovą miegoti.
„Nebuvo jokių galimybių, kad po tokių naujienų galėčiau užmigti“, – kalbėjo po kelių valandų išdidžiai šią žinią tėvui pranešęs M.Bukauskas. „Mano tėvas, išgirdęs naujieną, turėjo didžiausią šypseną, kokią tik galite įsivaizduoti. Jis šypsojosi kaip Češyro katė – nuo ausies iki ausies“.
Tai buvo beprotiškas kelias. Dabar M.Bukauskas ruošiasi, dirba ir rengiasi parodyti tai, kas jis yra.
„Turime sunkiai dirbti ir tobulėti. Noriu gerai pasirodyti UFC ir pagaliau parodyti visą savo potencialą“, – sakė M.Bukauskas.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.