Keisčiausių visų laikų olimpinių sporto šakų dešimtukas

Virvės traukimas | upload.wikimedia.org nuotr.
Pirmosios vasaros olimpinės žaidynės surengtos dar 1896 m. Paryžiuje. Per 116 m., kuomet rengiamos olimpiados tarptautinis olimpinis komitetas yra surengęs ne vieną šiuolaikiniam žmogui keistai atrodančią sporto šaką. Sportas.lt pateikia Jums keisčiausių visų laikų olimpinių sporto šakų dešimtuką.
Virvės traukimas. Ši sporto šaką olimpinių žaidynių programoje buvo net 5 kartus (1900 m. – 1920 m.). Daugiausiai olimpinių medalių virvės traukime iškovojo britai (2 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos).
Balandžių šaudymas. Humaniškumu nepasižyėjusi sporto šaka vyko tik 1900 m. Paryžiaus olimpiadoje. Laimėdavo tas, kuris nušaudavo daugiausiai balandžių.
Lipimas virve. Ši sporto šaka buvo įtrauktą į 1896 m.–1932 m. vykusių olimpinių žaidynių programas. Teisėjai atsižvelgdavo ne tik į laiką, per kurį sportininkas pasiekdavo finišą, bet ir į stilių.
Paprastas nardymas. Nors šuoliai į vandenį iki šiol yra olimpinė sporto šaka, tačiau šioje 1912–1928 m. olimpinių žaidynių programoje buvusioje sporto šakoje dalyviai neatlikdavo jokių akrobatinių judesių. Manoma, kad dėl nuobodumo ji ir buvo pašalinta iš olimpinių žaidynių.
Sinchroninis plaukimas solo. Sunku įsivaizduoti sinchroninį plaukimą vienam žmogui? 1984–1992 m. ši sporto šaka buvo propaguojama olimpinėse žaidynėse. Teisėjai atsižvelgdavo į tai, kaip gerai dalyviai plaukdavo pagal pasirinktą muziką.
Pistoletų dvikova. Nors šios sporto šakos pavadinimas skamba grėsmingai, išties jos dalyviai 1906–1912 m. šaudydavo į taikinius, kurie buvo nupiešti ant manekenų.
Vėzdo siūbavimas. Ši sporto šaka šiek tiek primena dabartinę meninę gimnastiką. Dalyviai aplink save turėdavo siūbuoti du vėzdus, kurie negalėdavo paliesti sportininkų kūno. Ši sporto šaka buvo propaguojama 1904 m. ir 1932 m. olimpiadose.
Motorinių valčių lenktynės. Nors olimpinėse žaidynėse svarbiausia yra žmogaus galimybės, tačiau kažkokiu būdu 1908 m. Londono olimpiadoje vyko ir šios sporto šakos varžybos.
Plaukimas su kliūtimis. Ši sporto šaka buvo propaguojama tik 1900 m. Paryžiaus olimpiadoje. Sportininkai baseine turėdavo įveiktis tris kliūtis, o laimėdavo tas, kuris užfiksuodavo geriausią laiką.
Plaukimas po vandeniu. Vienintelį kartą šios sporto šakos varžybos vyko 1900 m. Paryžiuje. Dalyviai turėdavo nerti po vandeniu ir nuplaukti kuo didesnį atstumą, neįkvėpę oro.
Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.