Pasirengimą tęsiančios Lietuvos tinklininkės dėl vietos Europos čempionate kausis Druskininkuose

LTF nuotr. | Organizatorių nuotr.
Lietuvos jaunių (iki 16 metų) merginų tinklinio rinktinės kandidatės tęsia intensyvų pasirengimą lemiamam Europos čempionato atrankos etapui.
Praėjusiais metais istorinius sidabro medalius pirmajame Europos čempionato atrankos etape – EEVZA čempionate – iškovojusios Gilberto Kerpės treniruojamos lietuvės jau žino su kuo ir kur kovos dėl patekimo į finalinį etapą.
Lietuvos tinklininkės balandžio 25-27 dienomis kovos su Bulgarijos, Sakartvelo ir Ukrainos komandomis. Į finalinį etapą pateks grupių nugalėtojos ir dalis antrąsias vietas užimsiančių komandų.
Puiki naujiena – šis atrankos turnyras bus surengtas Lietuvoje, LSC sporto komplekte „Druskininkai“.
Įdomu tai, kad Ukraina ir Sakartvelas taip pat žaidė EEVZA čempionate. Vicečempionės mūsiškės tuomet Lenkijoje vykusiame turnyre nugalėjo ukrainietes, kurios vėliau užėmė trečią vietą. Su šeštoje pozicijoje likusiu Sakartvelu lietuvėms žaist neteko.
Bulgarija yra viena dominuojančių tinklinio šalių Europoje, bet itin pajėgioje pirmojo atrankos etapo grupėje užėmė ketvirtą vietą.
„Esame išanalizavę būsimas varžoves, todėl jau pradėjome treniruotis ir taktiškai sportuoti taip, kaip reikės Europos čempionato atrankoje. Sakartvelas galbūt bus tas, prieš kurį šiek tiek lengviau galėsime sudėlioti taktinį planą, Bulgarija turi daug individualiai stiprių žaidėjų, todėl bus sudėtinga prisitaikyti prie kiekvienos iš jų. Ukraina tikriausiai bus panaši kovotoja kaip ir mes“, - sakė treneris G. Kerpė.
Lietuvos rinktinės strategas sutinka, kad varžovės gali būti šiek tiek pasikeitusios ir patobulėjusios.
„Svarbiausia, kad mes ruošiamės sistemingai, turėsime po keletą variantų tiek gynyboje, tiek puolime, todėl tikiuosi, kad juos galėsime pritaikyti antrajame atrankos etape“, - pabrėžė G. Kerpė.
Treneris pasidžiaugė, kad šios Lietuvos rinktinės pasiruošimas vyksta sklandžiai ir pagal planą. Pastarosiomis savaitėmis tinklininkės sportavo Birštono sporto ir sveikatingumo centre.
„Praėjusį savaitgalį galėjome šiek tiek daugiau laiko praleisti kartu. Tai buvo viena iš paskutinių stovyklų, kai turėjome rytines treniruotes, kuriose galėjome skirti dėmesį individualiems veiksmams žaidėjoms pagal pozicijas. Likusios stovyklos bus trumpesnės ir jose didžiausią dėmesį skirsime žaidimo planui, taktikai. Daug ko jau nebeišmoksime, tiesiog turėsime daug geriau atlikti tuos dalykus, kuriuos išmokome dabar“, - aiškino G. Kerpė.
Ši merginų rinktinė suburta Lietuvos tinklinio federacijai kartu su žinoma tinklininke, LTF Jaunimo komisijos nare Indre Sorokaite įgyvendinant FIVB „Volleyball Empowerment“ projektą „Mes – Lietuva“, siekiant kartu su pagrindiniu merginų rinktinių rėmėju „Vilniaus paukštynu“ suteikti sportininkėm galimybę tinkamai ruoštis Europos visų amžiaus grupių jaunimo čempionatams nuo pat pirmųjų čempionatų, siekiant aukščiausių tikslų.
Trenerių darbą su sportininkėmis koordinuoja ir trenerius kuruoja italų ekspertas Alberto Naddeo.
-
TvarkaraščiaiRezultatai
Anglijos „Premier“ lygos tvarkaraštis
Everton West Ham United Manchester City Brighton & Hov… Southampton Wolverhampton … Ipswich Town Nottingham Forest AFC Bournemouth Brentford