Metai iki Milano Kortinos: Lietuvai – galimybė grįžti į žiemos paralimpines žaidynes

Simo Vilhunen nuotr. | Organizatorių nuotr.
Lygiai po metų Italijoje prasidės 2026 m. Milano Kortinos žiemos paralimpinės žaidynės, kurios sukvies daugiau kaip 600 paraatletų iš viso pasaulio. Gali būti, kad po ilgos pertraukos žiemos žaidynėse ir vėl plevėsuos mūsų šalies Trispalvė, kurią nešti pretenduoja snieglentininkas Rapolas Micevičius.
Rapolas Micevičius dabar dalyvauja kovo 4-10 d. Kanadoje vykstančiame pasaulio čempionate, kuris yra rengiamas kas dvejus metus. R. Micevičius varžosi pakalnių slalomo ir snieglenčių kroso rungtyse.
Lietuvos paralimpinės rinktinės snieglentininkas 2023 m. kovą debiutavo pirmame savo pasaulio čempionate Ispanijoje. Dalies kojos neturintis ir LL2 negalios klasėje besivaržantis lietuvis snieglenčių krose užėmė penktą vietą, už nugaros palikęs aštuonis varžovus, tarp jų – ir tituluotus paralimpiečius.
Šis rezultatas ir iškovota Europos taurė atnešė Rapolui geriausio 2023 m. šalies paralimpinio judėjimo sportininko laurus, snieglentininkas buvo pagerbtas per prestižinius Lietuvos sporto apdovanojimus.
Šį sezoną lietuvis sėkmingai startuoja pasaulio taurės etapuose, kur du kartus finišavo šeštas, kartą kilo į penktą vietą, taip rinkdamas taškus planetos reitinge, svarbiame siekiant bilieto į Milano Kortinos žiemos žaidynes. Be to, Rapolas šiemet iškovojo sidabro medalį Europos taurės varžybose Nyderlanduose.
Rapolas, klausiamas apie paralimpines žaidynes, klausiančiojo žodį „jeigu“ iš karto taiso į „kai“. Jis nė kiek neabejoja: 2026-ųjų kovą atstovaus Lietuvai svarbiausiame žmonių su negalia žiemos sporto renginyje.
„Tikslas patekti į paralimpines žaidynes mane motyvuoja nesustoti, nors kartais būna labai sunku. Bet net ir sunkiausioje veikloje galima įžvelgti gražių dalykų. Atsistoji kalno viršūnėje, apsižvalgai, atsipalaiduoji, pamedituoji. Nė karto nesigailėjau dėl savo pasirinkimų ir viskuo džiaugiausi: kiekvienas nuopuolis, kiekviena klaida mane ko nors išmokė“, – Parateam.lt atviravo Rapolas.
Žiemos paralimpinėse žaidynėse savo atstovų Lietuva neturėjo jau daugiau nei tris dešimtmečius – nuo 1994-ųjų, kai Lilehameryje šliuožė slidininkai Saulius Leonavičius ir Sigita Markevičienė. Paralimpiečio snieglentininko Lietuvos rinktinėje iš viso niekada nebuvo.
„Tikime Rapolu ir palaikome šiame kelyje. Lietuvos grąžinimas į žiemos paralimpines žaidynes – vienas strateginių Lietuvos paralimpinio komiteto tikslų. Dirbdami kartu su rėmėjais ir partneriais stengiamės kaip galėdami padėti Rapolui. Komiteto mecenatai „Bitė Lietuva“ šį sezoną finansavo du jo startus tarptautinėje arenoje, viename šių startų buvo iškovotas Europos taurės sidabras. Suprantame, kad valstybės skiriamos paramos neužtenka, ieškome kitų būdų prisidėti, mums padeda visi rėmėjai. Kai Rapolas pateks į žaidynes, tai bus neabejotinai istorinė akimirka mūsų šaliai“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
Milano Kortinos žiemos paralimpinės žaidynės vyks 2026 m. kovo 6-15 d. Planuojama, kad jose startuos daugiau kaip 600 paraatletų iš viso pasaulio, jie varžysis 6 sporto šakose: snieglenčių sporte, kalnų slidinėjime, slidinėjime, ledo ritulyje, biatlone ir vežimėlių akmenslydyje.
„Kalbant apie arenas, Milano Kortinos žaidynėse mes būsime tikroje svajonių šalyje – jos tikrai bus gražiausios paralimpinės žaidynės istorijoje. Žaidynės prasidės legendinėje Veronos arenoje, o paralimpinis ledo ritulys vyks pasaulio mados sostinėje Milane. Nuostabusis Val di Fiemme kurortas taps paralimpinio biatlono ir slidinėjimo centru, o paralimpinis kalnų slidinėjimas, snieglenčių sportas, vežimėlių akmenslydis ir uždarymo ceremonija vyks pačioje Dolomitų širdyje – Kortinoje, vienoje magiškiausių vietų žemėje. Nekantrauju ten būti ir pamatyti visą veiksmą“, – sakė Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas Andrew Parsonsas.
Priimti žaidynes besirengianti Italija investuoja į infrastruktūrą. Pavyzdžiui, 20 mln. eurų skirta aplinkos prieinamumui gerinti Veronoje, kur vyks atidarymo ceremonija. Milane bus išleisti 55 mln. eurų, skirti pritaikyti metro stotis žmonėms su negalia. Lombardijos regione užsakyti 53 nauji, pritaikyti traukiniai, 416 mln. eurų skirta infrastruktūros plėtrai. Investuojama Bolzano provincijoje, Veneto regione.
Kovo 5 d. startavo išankstinė prekyba bilietais į 2026 m. Milano Kortinos žiemos paralimpines žaidynes. Bilietų kainos prasideda nuo 15 eurų. Pasak organizatorių, 89 proc. bilietų kainuos iki 35 eurų.
Žiemos paralimpinės žaidynės Italijoje švęs savo 50-metį. Pirmosios žiemos paralimpinės žaidynės buvo surengtos dar 1976 m. Ernšioldsvike, Švedijoje. Jose dalyvavo 196 sportininkai iš 16 šalių, jie rungėsi 2 sporto šakų varžybose. Nuo to laiko iš viso surengta 13 žiemos paralimpinių žaidynių.
-
TvarkaraščiaiRezultatai
Anglijos „Premier“ lygos tvarkaraštis
Nottingham Forest Manchester City Brighton & Hov… Fulham Crystal Palace Ipswich Town Liverpool Southampton Brentford Aston Villa Wolverhampton … Everton