O.Usyko ir V.Lomačenkos vadybininkas iš Lietuvos E.Klimas praskleidė savo darbo užkulisius: „Kai kurie kovotojai tai vertina, kiti net nežino, ką mes darome“
Egis Klimas | „Stop“ kadras
WBA, WBO ir IBF sunkiasvorių čempiono 36-erių metų ukrainiečio Oleksandro Usyko agentas lietuvis Egis Klimas apsilankė garsaus bokso žurnalo „Ring Magazine“ studijoje, kurioje žurnalo redaktoriui Douglassui Fischeriui papasakojo apie savo darbo užkulisius.
E.Klimas pasakojo, kad bokso pasaulyje yra jau nuo 2000-ųjų metų, o 2013-aisiais jau turėjo pirmąjį čempioną – „meksikos rusą“ Jevgenijų Gradovičių, kuris 2013 – 2015 m. laikotarpyje turėjo IBF puslengvio svorio kategorijos čempiono titulą. Kaip pasakojo E.Klimas, jis J.Gradovičių į JAV atvežė 2009 m.
Visgi E.Klimas teigė, kad apie boksą daugiausiai žinių gavo tada, kai 2013 m. pradžioje pradėjo dirbti su rusu Sergejumi Kovaliovu.
„Dirbdamas su juo, tikrai tikėjau, kad jis taps pirmuoju mano čempionu“, – teigė E.Klimas.
2013 m. tapo proveržiu E.Klimo karjeroje – tų metų kovo mėnesį J.Gradovičius tapo IBF čempionu, o tų pačių metų rugpjūtį S.Kovaliovas nugalėjo Nathaną Cleverly ir tapo WBO svorio kategorijos iki 81 kg čempionu.
Negana to, E.Klimas tais pačiais metais į JAV atvežė dabartinį sunkiasvorių čempioną ukrainietį Oleksandrą Usyką ir dabartinį IBF svorio kategorijos iki 61,2 kg čempioną ukrainietį Vasilijų Lomačenką.
„Tai buvo mano proveržio metai“, – pripažino E.Klimas.
„Ring Magazine“ žurnalo metų kovotoju 2014 m. tapo S.Kovaliovas, 2017 m. S.Lomačenka, o 2018 m. – O.Usykas: visi, dirbantys su E.Klimu.
„Tuo metu apie tai negalvojau, jog jie gali tokie būti. Aš mylėjau tai, ką jie darė ir vis dar myliu. Niekada negalvojau apie tai, kad turėsiu neginčijamą čempioną, kad tapsiu metų vadybininku, nors tai įvyko trejus metus iš eilės: 2016, 2017 ir 2018 metais. Tai nebuvo kažkas, apie ką galvojau. Darydavau tai, ką reikia daryti.
Žinoma, malonu, kai žmonės pastebi tavo darbą, nes dauguma vadybininkų dirba užkulisiuose. Jų nematai, nežinai, ką jie daro. Kai kurie kovotojai tai vertina, kiti net nežino, ką mes darome. Tačiau tuo metu tikrai negalvojau, kad turėsiu tris „Ring Magazine“ metų kovotojus.
Dabar, jei paklaustum manęs, net nežinau, ar per savo karjerą turėjau 12, 13 ar 14 čempionų. Dabar jau neberašau to ant popieriaus. Žinau, kad turėjau daugiau nei 10, bet kiek tiksliai – nežinau. Kai kurie žmonės skaičiuoja, kiek čempionato kovų dalyvavo, bet aš to nedarau. Nerenku statistikos.
Tiesiog dirbi savo darbą, tai tavo karjera ir koncentruojiesi į tai. Man tai nėra darbas, tikriausiai todėl viskas ir skiriasi. Aš tai matau kaip savo gyvenimą, gyvenimo būdą. Štai ir viskas.
Pavyzdžiui, per pastaruosius keturis mėnesius ilgiausias laikas, kurį praleidau namuose iš eilės, buvo dvi dienos. Jei būnu dvi dienas, tada turiu išvykti. Grįžtu dviem dienoms – ir vėl turiu keliauti. Keliauju visur“, – pasakojo E.Klimas.
E.Klimas papasakojo istoriją ir apie rusą Bachramą Murtazalijevą, kuris 2024 m. balandį Vokietijoje nugalėjo vietos kovotoją Jacką Culcay ir iškovojo IBF vidutinio svorio kategorijos čempiono titulą, o tų pačių metų spalį techniniu nokautu apgynė čempiono titulą prieš australą Timą Tszyu.
„Žinote, aš negaliu pasakyti, kad su savo kovotojais dirbu kiekvieną dieną. Bet kai bendrauji su jais, pradedi juos geriau suprasti – žinai jų šeimas, žmonas, vaikus, tėvus, motinas – tu gyveni su jų problemomis, ne tik džiaugiesi jų pergalėmis. Kaip ir visi, jie turi gyvenimiškų problemų. Tu įsitrauki į jų gyvenimą, ir tada matai, ką jie pasiekia.
Pavyzdžiui, Brachramas po kovos su T.Tszyu priėjo prie manęs. Jis pažiūrėjo į mane ir pasakė: „Ar prisimeni, kai mane atvežei į Jungtines Valstijas? Tada atėjau į salę, o ten buvo vieni žudikai – Alexanderis Besputinas, „Mean Machine“ Kavaliauskas ir dar kiti vaikinai iš Kazachstano. Jie turėjo tiek daug patirties, o aš tik diena po dienos kentėjau ir galvojau: vieną dieną, vieną dieną...“. Ir dabar pažiūrėk į jį – jis čempionas. Jis pasiekė tai, ką norėjo. Jis užaugo tiesiog prieš mano akis. Tai panašu į jausmą, kai tavo vaikas baigia universitetą ar kolegiją ir tu jauti pasididžiavimą. Beveik toks pats jausmas“, – sakė E.Klimas.
Vadybininkas omenyje turėjo savo „Boxing Lab“ sporto salę Kalifornijoje, kur treniravosi ir Egidijus Kavaliauskas.
„Prisimenu, Jimas Lampley (žurnalistas, – aut. past.) net padarė reportažą apie tai. Clarissa Shields taip pat atvyko ir mes padarėme trumpą istoriją apie „Boxing Laboratory“ ir ten buvusius kovotojus. Tai buvo maždaug 2014 ar 2015 metais, tuo metu, kai prasidėjo pirmoji Rusijos invazija į Ukrainą. Žinote, buvo kovotojų iš Sakartvelo, taip pat iš kitų buvusių Sovietų Sąjungos šalių. Boksininkai iš Lietuvos, Sakartvelo, Armėnijos, Ukrainos, Kazachstano, Rusijos – iš visur. Visi jie gyveno po vienu stogu ir treniravosi kartu. Jie gyveno kaip broliai“, – pasakojo E.Klimas.
E.Klimas teigė, kad šią sporto salę perėmė iš Roberto Garcia ir ten treniravosi tiek V.Lomačenka, tiek O.Usykas. Nors iš pradžių salėje kasideną atsirasdavo vis naujų kovotojų, kurie ateidavo į sparingus, tačiau paskui daugelis kovotojų nebenorėjo čia vykti.
„Po metų niekas nebenorėjo atvažiuoti sparinguoti, nes visi sakydavo: „O, tu važiuosi į „Boxing Lab“? Ne, ne, ne, ten rimti reikalai“. Visi žinojo, kad ten buvo tikri „žudikai“, – pasakojo E.Klimas.
„Ring Magazine“ redaktoriui palinkėjus E.Klimui ir toliau taip sėkmingai rūpintis kovotojais bei pabrėžus, kad net tokie sėkmingi talentai kaip O.Usykas ar V.Lomačenka turi turėti žmones, kurie vadovauja šiame verslui, E.Klimas atskleidė įprastus dalykus, kuriais reikia parūpinti, kai boksininkai atvykta į JAV siekti savo svajonės.
„Ypač kai jie atvyksta iš tokių šalių kaip Ukraina, Kazachstanas, Lietuva ar Rusija, jie atvyksta į visiškai kitokią šalį – su kita kultūra, kita mentalitetu. Jiems reikia vairuotojo pažymėjimo, socialinio draudimo numerio, reikia nueiti pas gydytoją. Jie nieko nežino, netgi kalbos“, – pasakojo E.Klimas.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.