V.Macijauskienė apie „Sporto galios“ projektą: „Tai – nuostabi iniciatyva“
Viktorija Macijauskienė („Sporto galios“ nuotr.) | Organizatorių nuotr.
Lietuvos mokyklose vis labiau populiarėja sveiko judesio projektas „Sporto galia“. Šiais metais profesionalūs kineziterapeutai ir sporto pasaulyje žinomi asmenys aplankė ne vieną dešimtį sostinės mokyklų. Apsilankymų metu vaikams buvo demonstruojami taisyklingo judėjimo pradmenys, o kūno kultūros pamokos tapo interaktyvios.
Sveiko judesio projektas „Sporto galia“ 10 nuotr.
„Sporto galios“ įkūrėjas Andrius Čerškus teigė, kad šiais metais mokyklose trūksta pagalbos fizinio ugdymo pedagogams.
„Dalykas, kurio trūksta – pagalba fizinio ugdymo mokytojams. Jiems tikrai reikėtų šalia asistento kineziterapeuto, kuris galėtų užtikrinti dar geresnę sporto kokybę“, – ugdymo sistemos bėdą išskyrė A. Čerškus.
NUSTEBINO PROJEKTO KOKYBĖ
Gruodžio 10-ąją Vilniaus Maironio progimnazijoje pasibaigė šių metų „Sporto galios“ rengiamų pamokų ciklas. Jame dalyvavo sostinės mokyklų mokiniai, jų mokytojos ir holistinės medicinos specialistė Viktorija Macijauskienė. Ją šis projektas itin maloniai nustebino.
„Kai išėjau, pagalvojau: Eik tu sau! Kaip vaikai aktyviai dalyvauja, kaip aktyviai klausia. Gale visi apsikabinome, tikrai užsimezgė ryšys. Tikrai grįžčiau ir grįžčiau į tokį projektą“, – po pamokos su kineziterapeutais kalbėjo V. Macijauskienė.
Ji pabrėžė, kad judėjimas yra labai svarbus vaikui. Šį dalyką, pasak jos, užtikrina „Sporto galios“ profesionalūs kineziterapeutai.
„Judėjimas turi būti ne prievolė ar pareiga. Tai kasdienis dalykas, jis turi būti lengvas ir smagus, todėl svarbu judesį pamilti, – pridūrė V. Macijauskienė. – Yra labai svarbu, kas pratina vaiką prie fizinio aktyvumo. Dabar tai buvo nuostabūs kineziterapeutai, kurie palaikė mokinių motyvaciją, kūrė jiems sportinę vertę. Tikiuosi, kad šis projektas ateityje taps nauju fizinio lavinimo standartu. Skatinu vaikus ir tėvelius dalyvauti šiame projekte, nes tai yra nuostabi iniciatyva“, – projekto iniciatyva džiaugėsi integralios sveikatos mentorė.
DŽIAUGIASI GALIMYBE DIRBTI SU VAIKAIS
Projekto procesu mėgaujasi ne tik mokytojai, mokiniai ar jų tėvai, bet ir patys „Sporto galios“ kineziterapeutai. Jie ne tik džiaugiasi, kad gali suteikti taisyklingo judesio pagrindus, bet ir matyti motyvuotas vaikų akis.
„Sporto galios“ kineziterapeutė Evelina Jotkevičiūtė teigė, kad būtent tai yra pagrindinis judėjimo į priekį variklis.
„Didžiausias apdovanojimas – tai švytinčios vaikų akys, matant jų džiaugsmą ir norą eiti į užsiėmimus. Tai įkvepia ir stiprina komandos motyvaciją bei užsidegimą tobulėti ir būti geresniems kiekvieną dieną“, – džiaugsmingai komentavo „Sporto galios“ kineziterapeutė.
Taip pat ji pabrėžė, kad ji ir jos kolegos dalyvauja gydytojų ir lektorių mokymuose. Juose jie ne tik išgirsta naudingų patarimų, bet ir skatinančių žodžių.
„Sulaukiame daug palaikymo iš gydytojų ir lektorių, kas mus dar labiau motyvuoja. Labai tikimės bendradarbiavimo, nes siekiame nuolat augti ir tobulėti. Mūsų tikslas – toliau gerinti vaikų fizinę sveikatą ir judėjimo įgūdžius, todėl bendradarbiavimas su ekspertais padeda mums pasiekti geresnių rezultatų ir kurti dar efektyvesnes programas“, – plačiai apie kompetencijos kėlimą kalbėjo E. Jotkevičiūtė.
„Sporto galios“ įkūrėjas A. Čerškus taip pat džiaugėsi, kad projektas suteikia geresnę judėjimo praktiką mokiniams. Jis taip pat užsiminė, kad kitais metais laukia ambicingi tikslai.
„Didžiausias apdovanojimas yra vaikų šypsenos, tėvelių dėkingumas ir gebėjimas daryti gerą. Noriu padėkoti Sporto rėmimo fondui ir Nacionalinei sporto agentūrai, kurie remia tokius projektus ir teikia platformą jiems. Tikrai turime potencialo šį projektą auginti nacionaliniu mastu. Turime labai ambicingų planų 2025 m., mes tikrai nesustosime!“, – įkvepiančiai kalbėjo A. Čerškus.
PAGALBA KŪNO KULTŪROS MOKYTOJAMS
Kūno kultūros pamokos Lietuvoje yra viena iš problematiškiausių pamokų. Jose dalyvauja daug vaikų, o mokytojas pamokoje būna tik vienas. A. Čerškaus teigimu, „Sporto galios“ kineziterapeutai čia galėtų padėti.
„Manau, kad „Sporto galios“ projektas tikrai paskatins visuomenėje diskusijas apie tai, kad kūno kultūros pamokos Lietuvoje galėtų keistis. Fizinio ugdymo mokytojai Lietuvoje tikrai yra labai geri, jie stengiasi, bet suvaldyti didelį kiekį vaikų yra labai sunku. „Sporto galios“ kineziterapeutai tikrai galėtų padėti“, – naudą išskyrė A. Čerškus.
Jam pritarė ir E. Jotkevičiūtė, sakydama, kad jų komanda gali skirti dėmesio kiekvienam vaikui ir padėti vesti pamokas kūno kultūros mokytojams.
„Sporto galios“ projektas gali prisidėti prie taisyklingo judesio ugdymo mažesnėse grupėse, kur dėmesys gali būti skiriamas kiekvienam vaikui individualiai. Tokiu būdu vaikai ateis į pamokas jau turėdami pagrindines žinias, kas palengvins mokytojų darbą ir pagerins ugdymo kokybę“, – A. Čerškui pritarė E. Jotkevičiūtė.
Daugiau informacijos apie „Sporto galios“ projektą rasite socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“.
Projektas „Reguliaraus fizinio aktyvumo plėtra 6–12 m. vaikams Vilniaus m. ir rajono ugdymo įstaigose” bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
-
Dakaras 2025