Naujiena Lietuvos neįgaliųjų sporte – vežimėlių rankinis
Gabrielės Kirėjėvos nuotr. | Organizatorių nuotr.
Sekmadienį Vilniuje, rankinio sporto salėje cypsėjo ne batai, o vežimėlių ratai. Neįgaliųjų sporto populiarumas auga ir Lietuvoje- sekmadienį (Lapkričio 3 d.) Vilniuje vyko bene pirmoji Baltijos šalyse vežimėlių rankinio treniruotė.
Iš visos Lietuvos susirinkę aštuoni sportininkai Lietuvos neįgaliųjų fizinio aktyvumo asociacijos organizuojamoje treniruotėje, vadovaujami profesionalaus rankinio trenerio Karolio Kaladinsko, trumpam iškeitė krepšinio kamuolį į kur kas mažesnį ir lengvesnį rankinio, tačiau tikisi, kad galės pradėti lankyti ir reguliarias treniruotes. Tiesa, jie tai daro ne pirmą kartą – po pernai vykusios treniruotės, deja, surinkti komandos nepavyko, bet organizatoriai nepasiduoda ir planuoja toliau dėti pastangas savo tikslui įgyvendinti, mat vežimėlių rankinio komandai sukurti reikia tik 4 nuolatinių žaidėjų, todėl jų svajonė atrodo ranka pasiekiama.
Tikslui pasiekti iškyla kliūčių, kurias reikia įveikti: sportininkams sunku rasti rankiniui pritaikytą sporto salę, kurioje jie galėtų sportuoti, trukdo ir dideli atstumai- daugelis sportuojančiųjų dėl treniruotės atvyko ne tik iš Vilniaus, bet ir iš Kauno, Jurbarko. Nors Vilniuje ir gausu sporto salių tinkamų krepšiniui, jos netinka vežimėlių rankiniui, nes šis žaidžiamas didesnėje, rankiniui skirtoje salėje. Iššūkiu tampa ir tai, jog dauguma šiam sportui tinkančių erdvių nėra pritaikytos neįgaliesiems, todėl, norint patekti į salę, tenka įveikti laiptus, slenksčius, siaurus praėjimus ir sunkiai besivarstančias duris. Be viso to, ant parketo vežimėlių ratai palieka žymes ir dėl šios priežasties nenorima skirti sporto erdvės vežimėlių rankiniui.
Nepaisant visų sunkumų, sportininkai yra motyvuoti toliau treniruotis ir tobulinti vežimėlių rankinio įgūdžius, nuoširdžiai mėgaujasi jį žaisdami. Net iš aikštelės užribių galima pajusti vyrų azartišką norą laimėti, kartais - net sportinį pyktį. Vežimėlių rankinis yra labai intensyvus sportas, pasižymintis kontaktu ir greičiu, todėl neišvengiama griūčių. Tačiau, netikėtai parvirtus, visi skuba padėti vieni kitiems, smagiai nusijuokia iš nutikimo. Tai buria komandą ir skatina bendruomeniškumą, kuris yra vienas iš veiklos organizatoriaus Lietuvos neįgaliųjų fizinio aktyvumo asociacijos tikslų.
Nors ir dauguma susirinkusių sekmadienį Vilniuje žaidžia vežimėlių krepšinį, bet, kaip teigia Lietuvos neįgaliųjų fizinio aktyvumo asociacijos pirmininkas Paulius Glaska, vežimėlių populiarumas menksta, kita vertus, atsiveria galimybės išbandyti naujas neįgaliųjų sporto šakas. Kartais įvesti naujoves – ne lengvas darbas, organizatoriai viliasi netolimoje ateityje galėsiantys burti sportininkus į reguliarias vežimėlių rankinio treniruotes.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.