Prie Baltijos šalių bendradarbiavimo sporto srityje prisidėjo ir Latvija
NSA nuotr. | Organizatorių nuotr.
Nacionalinė sporto agentūra tęsia bendradarbiavimą su kolegomis iš kitų šalių. Šįkart Lietuvoje dvi dienas viešėjo svečiai iš Estijos ir Latvijos. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė džiaugiasi, kad per dvejus metus sukurta tradicija Baltijos šalims susitikti reguliariai.
Prieš dvejus metus Nacionalinės sporto agentūros iniciatyva Lietuvos delegacija apsilankė Taline ir susipažino su Estijos sporto sistema. Atsakomieji vizitai vyko praėjusių ir šių metų pavasarį. Šįkart prie Estijos kultūros ministerijos sporto viceministro Tarvi Purn ir Sporto departamento vadovo Margus Klaan į Lietuvą atvyko ir naujasis Latvijos Sporto departamento vadovas Aleksandrs Samoilovs ir jo kolega Edmunds Zvejnieks.
„Kuo daugiau tarptautinio bendradarbiavimo, tuo geriau. Džiaugiuosi, kad šioje kadencijoje sukurta tradicija sporto srityje reguliariai susitikti Baltijos šalims. Nors esame labai panašios valstybės, yra ir skirtumų. Tokie susitikimai naudingi, nes galime pasidalinti patirtimi ir gerosiomis praktikomis. Pavyzdžiui, mokymo plaukti programa moksleiviams ir kitomis iniciatyvomis. Matome, kad finansavimas sportui Estijoje mažinamas, Latvijoje išlieka toks pat, o Lietuva nuosekliai didina biudžetą sportui", – po susitikimo sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Per vizitą kiekvienos šalies atstovai pristatė Estijos, Latvijos ir Lietuvos sporto sistemų ypatumus aukšto meistriškumo sporto, fizinio aktyvumo ir sporto infrastruktūros srityse. Taip pat apžvelgti rezultatai Paryžiaus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse. Estija medalių nei olimpinėse, nei paralimpinėse žaidynėse neiškovojo, Latvija laimėjo 4 paralimpinius medalius, tačiau olimpinėse žaidynėse liko be apdovanojimų, Lietuva – 4 olimpiniai ir 1 paralimpinis medalis.
„Estijai Paryžiaus žaidynės nebuvo tokios sėkmingos, kaip tikėjomės ir norėjome. Visada smagu laimėti bent vieną medalį. Nelaimėjome pirmą kartą nuo Atlantos olimpinių žaidynių. Vis dėlto po žaidynių turėjome nacionalinio olimpinio komiteto rinkimus – turime naują prezidentę ir jos komandą. Taigi ši organizacija turės užduotį nuspręsti, ką reikėtų daryti kitaip. Dalijamės informacija su nacionaliniu olimpiniu komitetu ir sporto šakų federacijomis ir kartu sprendžiame, ko reikia šalies sportui. Pasidalinsime ir per šį vizitą sukaupta informacija. Smagu, kad šįkart prisijungė ir kolegos iš Latvijos. Visos trys šalys turi panašų pamatą, todėl labai naudinga pamatyti, kokiomis kryptimis plėtojame sporto sritį“, – sakė Estijos kultūros ministerijos sporto viceministras T. Purn.
Latvijos švietimo ir mokslo ministerijai priklausančiam Sporto departamentui neseniai pradėjęs vadovauti triskart olimpietis, Europos paplūdimio tinklinio čempionatų prizininkas Aleksandrs Samoilovs džiaugėsi, kad pirmą kartą galėjo pasisemti idėjų iš kaimynų.
„Kai tik prieš kelis mėnesius pradėjau dirbti, Tarvi Purn ir Mindaugas Špokas iškart parašė, kad reikėtų suorganizuoti mūsų susitikimą ir pasidalinti patirtimi. Prieš atvykdamas čia turėjau didelių lūkesčių, bet informacijos kiekis, kurį gavau jau pirmą dieną, viršijo tuos lūkesčius. Jau svarstome, ką galėtume pritaikyti Latvijoje. Šiame susitikime esame lyg kempinės, kurios siurbia visą gautą informaciją. Tikimės, kad Lietuvos ir Estijos kolegos nepavargo nuo mūsų klausimų. Turime tęsti šiuos susitikimus ir kartu tobulėti sporto srityje“, – sakė A. Samoilovs.
Kitas susitikimas vyks Estijoje 2025 m. pradžioje.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.