To aukščiausiame MMA lygyje dar nebuvo: buvęs čempionas G.Mousasi padavė „Bellator/PFL“ į teismą ir prašo mažiausiai 15 mln. JAV dolerių
Gegardas Mousasi | Organizatorių nuotr.
Buvęs „Bellator“ čempionas Gegardas Mousasi pateikė ieškinį Naujojo Džersio teismui prieš „Bellator“ ir naujuosius organizacijos savininkus PFL, kaltindamas juos dėl sutarties pažeidimų. Ieškinys buvo pateiktas trečiadienį, įvardijant kelis PFL vadovus, tarp jų – vieną iš įkūrėjų Donną Davisą, PFL generalinį direktorių Peterį Murray'ų ir kovų planuotoją Mike'ą Koganą.
G.Mousasi kaltinimai „Bellator“ apima „sutarties pažeidimą, netiesioginio sąžiningumo principo pažeidimą, neteisėtą praturtėjimą bei monopolinį elgesį“.
81 puslapio ieškinyje G.Mousasi advokatai detaliai aprašo kovotojo sutartį, kurią jis pasirašė su „Bellator“ dar 2017 metais, vėliau pratęsė 2020-aisiais ir dar kartą koregavo 2023 metais. Pagal šios sutarties sąlygas, G.Mousasi už savo pirmąsias keturias kovas turėjo gauti garantuotą 150 000 JAV dolerių sumą. Po keturių kovų, už kiekvieną vėlesnę kovą jam buvo garantuojama 200 000 JAV dolerių suma.
Be to, G.Mousasi turėjo teisę gauti 50 000 JAV dolerių premiją už pergalę nokautu arba skausmingu veiksmu, o už kiekvieną tokią kovą jam būtų mokamas papildomas 600 000 JAV dolerių reklaminis mokestis. Taigi, po ketvirtosios kovos G.Mousasi buvo garantuojama 800 000 JAV dolerių suma už kiekvieną kovą, o galutinė suma galėjo siekti iki 850 000 JAV dolerių.
Ieškinyje taip pat pabrėžiami G.Mousasi nusiskundimai dėl mažo aktyvumo po pirmųjų keturių kovų. Nepaisant patirtos traumos, jis sutiko kovoti su Fabianu Edwardsu, nes bijojo, kad „Bellator“ gali jį ilgam laikui nustumti į šalį. G.Mousasi teigia, kad buvo priverstas kovoti su viena ranka, nes kita buvo sužeista, tačiau jis jautė spaudimą grįžti į narvą.
G.Mousasi situacija pablogėjo, kai 2023 metų lapkritį „Bellator“ buvo parduota PFL. Trūko komunikacijos su organizacijos vadovais, o kovotojas vis labiau jaudinosi dėl to, kad liko be veiklos. Dar balandį jis pasidalino savo nusivylimu, kalbėdamas su „MMA Fighting“.
„Problema ta, kad mes negalime su jais susisiekti“, – tuomet sakė G.Mousasi. „Jie mums neatsako. Aš treniruojuosi, esu pasiruošęs, bet jie manęs nereklamuoja. Žmonės galvoja, kad aš išėjau į pensiją. Niekas net nežino, kas vyksta. Po mano kovos Fabianas Edwardsas kovojo du kartus, o jie net nesikalba su mumis. Žinau, kad turiu su jais sutartį ir žinau, kad jie privalo man suteikti kovas. Tačiau aš tik laukiu ir nieko nežinau. Ką galiu daryti? Tik laukti“.
Toliau G.Mousasi paaiškino, jog vienintelis kontaktas, kurį pavyko užmegzti, buvo su Mike'u Koganu.
„Kalbėjausi su M.Koganu ir jis sakė: „Na, tu uždirbi per daug pinigų“. Jis pažadėjo grįžti su atsakymu po pokalbio su vadovais, nes jie negali taip ilgai palikti manęs laukti. Tačiau nieko daugiau iš jo neišgirdau“.
Ieškinyje išdėstyti keli mėnesiai neaiškaus bendravimo tarp G.Mousasi vadybininko ir PFL vadovų, kai buvo bandoma spręsti susidariusią situaciją, tačiau 39-erių metų kovotojas taip ir liko be kovų. 2023 metų gegužę PFL ir „Bellator“ paskelbė, kad G.Mousasi buvo atleistas nuo kontrakto po to, kai jis pagrąsino teismais.
Dabar G.Mousasi pagaliau ėmėsi teisinių veiksmų ir kaltina „Bellator/PFL“ ne tik sutarties pažeidimu, bet ir anti-konkurencingu elgesiu, kurį jis vadina monopoline veikla. Be to, jis tvirtina, kad buvo neteisingai klasifikuotas kaip nepriklausomas rangovas, o ne darbuotojas.
G.Mousasi siekia „kompensacinės ir/arba teisingos piniginės žalos atlyginimo, kurios suma bus nustatyta teisme, bet ne mažiau kaip 15 milijonų dolerių“, taip pat reikalauja baudos už patirtą žalą bei padengti advokato išlaidas.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.