Nuggets
-
Thunder
-

„Hoptrans“ neatsilaikė prieš geriausią pasaulio 3x3 krepšinio komandą ir Amsterdame užėmė 3-ią vietą (papildyta)

Paulius Beliavičius | FIBA nuotr.

Amsterdame (Nyderlandai) sekmadienį tęsiasi 11-asis šio sezono FIBA pasaulio turo vyrų 3x3 krepšinio etapas, kuriame dalyvavo ir Raudondvario „Hoptrans“ (Paulius Beliavičius, Evaldas Džiaugys, Modestas Kumpys, Aurelijus Pukelis).

„Hoptrans“ ketvirtfinalyje nesunkiai 21:9 nugalėjo anksti pražangų prisirinkusią Ulan Batoro „MMC Energy“ (Mongolija) komandą. 10 taškų nugalėtojams pelnė A.Pukelis (5 atk. kam.), 8 – E.Džiaugys (7 atk. kam.), 3 – P.Beliavičius, o M.Kumpys taškais nepasižymėjo. Lietuviai iš artimesnės distancijos pataikė net 11 iš 12 metimų. Varžovai prametė visus 9 tolimus metimus.

Pusfinalyje „Hoptrans“ 16:22 neatsilaikė prieš FIBA pasaulio reitingo lyderę – Ubo „Huishan NE“ (Serbija) ekipą. „Hoptrans“ rungtynių pradžioje turėjo trapų pranašumą, o įpusėjus mačui iniciatyvą perėmė serbai. Varžovai atitrūko surengę spurtą 7:1 (9:10, 10:17). „Hoptrans“ dar buvo priartėję iki 3 taškų (15:18) ir turėjo galimybių dar labiau sušvelninti deficitą, bet ėmė mėtyti pro šalį, o Strahinja Stojačičius dviem tolimais metimais užbaigė rungtynes.

M.Kumpys pelnė 5 tšk. (7 atk. kam.), A.Pukelis ir P.Beliavičius – po 4, o E.Džiaugys – 3. Varžovams 11 tšk. surinko S.Stojačičius, 7 – Nenadas Nerandžičius, 4 – Marko Brankovičius. Serbai per visą mačą nepadarė nė vienos klaidos, o lietuviai suklydo 5 sykius.

Galutinėje turnyro įskaitoje „Hoptrans“ užėmė 3-ią vietą. Nugalėtojais tapo Ubo krepšininkai, finale 22:19 įveikę Limano (Serbija) ekipą.

„Hoptrans“ turnyrą pradėjo šeštadienį D grupėje, kur laimėjo abu mačus. Iš pradžių lietuviai 21:18 nugalėjo Liublianos (Slovėnija) komandą, o vėliau 20:19 palaužė „Riffos“ (Bahreinas) komandos pasipriešinimą. Pastarajai ekipai atstovauja vien legionieriai iš Belgijos.

Amsterdame komandos kovojo ne tik dėl įskaitinių taškų, kurie yra svarbūs norint patekti į finalinį sezono etapą, bet ir dėl piniginių prizų. 8 geriausios turnyro komandos išsidalino 132 tūkst. JAV dolerių, o dar 2000 JAV dolerių premija atiteko greičiausią pergalę pasiekusiai Ubo komandai (21:12 prieš „Chongming“ per 6 min. 14 sek.).

„Hoptrans“ (380 tšk.) bendroje sezono įskaitoje šoktelėjo į 4-ą vietą ir realiai pretenduoja išsilaikyti 12-uke, kas garantuotų patekimą į finalinį etapą. Taškų šiemet yra pelnę ir Plungės krepšininkai, kurie rikiuojasi 28-i (40 tšk.). Iki 12-uko jiems trūksta 129 tšk., o viename etape maksimaliai galima gauti 100 tšk. Lyderiauja Ubo klubas (685), lenkiantis Vienos (Austrija, 525) ir „Riffos“ (471) komandas.

Po turnyro Amsterdame iki finalinio sezono etapo bus likę dar 5 pasaulio turo turnyrai.

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.