Golden State Warriors
-

„Ryto“ startas Čempionų lygoje prasidėjo nesėkme Italijoje

Gytis Radzevičius | FIBA nuotr.

Pralaimėjimą pirmose FIBA Čempionų lygos naujo sezono rungtynėse patyrė Vilniaus „Ryto“ (0-1) krepšininkai.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose 67:77 (21:24, 13:17, 20:16, 13:20) nusileido Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (1-0) komandai iš Italijos.

Svečiai užtikrinčiau pradėjo susitikimą ir jau jo pradžioje ėmė iniciatyvą į savo rankas (10:4). Du tritaškiai ir atkarpa 10-0 aikštės šeimininkams suteikė sparnus bei leido persverti rezultatą (10:14).

Ketvirčio pabaigoje vilniečiai susigrąžino trapų pranašumą (21:20), bet jį greitai ir iššvaistė, kai 4 taškus paeiliui pelnė Mouhamedas Faye – 21:24.

Antrojo kėlinio pradžioje italai tiesiog užmėtė oponentus tritaškiais. Trys tokie metimai iš eilės leido susikurti dviženklę persvarą (23:33).

Po šalto dušo svečiai susigriebė ir sustabdė aikštės šeimininkus, kai pelnė 5 taškus paeiliui (28:33).

Emilijos Redžo krepšininkai ir toliau mėgino bėgti bei padidino skirtumą (28:37). Tiesa, prieš didžiąją pertrauką RJ Cole‘o baudų metimai kiek taisė vilniečių situaciją – 34:41.

Per pirmus du kėlinius „Rytas“ buvo pataikęs vos 1 tritaškį iš 11 bandymų (9 proc.). Be to, turėjo sunkumų su baudų metimais, kurių realizavo tik 58 proc. (7/12).

Vilniečiai vos prasidėjus trečiajam kėliniui stvėrė jautį už ragų ir sumažino atsilikimą (39:41). Galiausiai Lietuvos čempionai pelnė dar 4 taškus paeiliui ir persvėrė rezultatą (52:50).

Tiesa, ilgai jos neišlaikė. Aikštės šeimininkai sugebėjo ją susigrąžinti, o Jamaro Smitho dvitaškis skirtumą didino – 54:57.

Vilniaus klubas nenustojo kautis ir ketvirtajame kėlinyje priartėjo iki minimalaus atstumo (63:64), tačiau vėliau įkrito į duobę ir tai kainavo rungtynes. Aikštės šeimininkai iškart pelnė 7 taškus be atsako ir nutolo (63:71).

Vilniečių pastangos išsigelbėti buvo jau bergždžios. Dviženklį pranašumą susikrovę italai pergalės iš rankų nepaleido – 67:77.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 14 (4/4 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud.), Gytis Masiulis 12 (7 atk. kam.), Margiris Normantas 9 (1/7 trit.), RJ Cole‘as ir Stevenas Enochas po 8, Jayvonas Gravesas 7, Ąžuolas Tubelis 5 (8 atk. kam.).

„Unahotels“: Mouhamedas Faye 15 (7/9 dvit., 1/2 baud., 8 atk. kam., 5 blk.), Jamaras Smithas 14, Cassiusas Winstonas (6 rez. perd.) ir Michele Vitali po 12, Jaylenas Barfordas (8 atk. kam.), Stephane‘as Gombauldas ir Kwanas Cheathamas Jr. po 6.

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.