Žinom, ką darom arba kodėl patys tyčiojamės iš savo futbolo?
Dariaus ir Girėno stadionas | Organizatorių nuotr.
Per nepilnus dvejus metus atnaujintas Dariaus ir Girėno stadionas dėl įvairiausių dalykų buvo linksniuojamas ne kartą. Kartais iš gerosios pusės, o kartais ir ne visai. Pirmaisiais metais tą blogąją pusę buvo galima pateisinti tuo, kad stadionas neturėjo šeimininko (operatoriaus). Atsimenu, mes patys tinklalaidėse ne kartą kalbėjome, kad kai jau tas šeimininkas atsiras, viskas stadione nušvis auksinėmis spalvomis.
Akivaizdu, kad klydome. Ir dėl to labai gaila. Stadionas jau turi operatorių, deja, panašu, kad jis nesuvokia ką daro. Dabar tai skamba labai ironiškai, nes tas pats operatorius Lietuvos futbolo federacijos atstovams vos prieš kelis mėnesius nemirksėdamas kartojo, kad „žino, ką daro, turi planą B, planą C ir tikrai su veja rugsėjo pradžioje viskas bus gerai“. Nieko, ponai, jūs nežinote, nieko neturite ir niekas čia negerai.
Aš nesu žolės gaivinimo specialistas, tačiau net ir man kilo klausimų, ar Edo Sheerano, Jessicos Shy ir Lietuvos futbolo rinktinės per vieną mėnesį viename stadione nebus per daug? Stadiono operatoriams tokie klausimai nekilo, todėl jie padarė viską, kad Lietuvos futbolo rinktinės vieninteliame Lietuvoje normaliame stadione nebūtų.
Žmonės komentaruose stebėjosi, kodėl nebuvo galima pasinaudoti užsienio stadionų praktika, sumokėti 250 tūkstančių eurų ir turėtų visiškai naują veją? Jeigu žmonės žino, kodėl to nežino tie, kurie vadovauja objektui, pastatytam iš žmonių pinigų?
Juk ta suma tik iš pirmo žvilgsnio atrodo didelė. Matematika čia labai paprasta: per tuos tris koncertus (du Edo ir vieno Jessicos) apsilankė beveik 120 tūkstančių žmonių. Operatoriui prie kiekvieno bilieto kainos tereikėjo pridėti po du eurus, tuomet stadionas turėtų naują veją ir niekam nereikėtų rausti iš gėdos.
Nors gal tie, kuriems reikėtų rausti labiausiai, net nerausta. Pavyzdžiui, paimkime Dariaus ir Girėno stadiono direktorių Saulių Balnanosį. Kas jau kas, tačiau kaip objekto vadovas, jis, pirmiausia, turėtų prisiimti atsakomybę už visą šį jovalą, o ne žiniasklaidai pasakoti pasakas, kad stadiono operatorius „kaip ir turi įsipareigojimus dėl vejos kokybės, kaip ir ne“.
Darkart primenu, pone Balnanosi, stadionas yra sutvarkytas ne už privačias lėšas, o už žmonių pinigus, todėl stadionas turi tarnauti žmonėms. Galbūt, Edo Sheerano tvarkaraščio labai nepakoreguosi, bet, neabejoju, kad, įdėjus bent minimaliai pastangų, su Jessica būtų pavykę susitarti.
Deja, šaukštai po pietų. Lietuvos futbolo rinktinei stadione, kurį prižiūri „Žalgiris Group“, vietos neatsirado. Ironiška, bet labai tikėtina, kad po savaitės čia vietos neatsiras ir pačiam „Kauno Žalgiriui“.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.