„Sūnus vis dar vadina mane tėvu“: paralimpinėse žaidynėse debiutavusi translytė pasiekė geriausią karjeros rezultatą
Valentina Petrillo | Scanpix nuotr.
50-metė Italijos atstovė Valentina Petrillo tapo pirmąja translyte bėgike paralimpinių žaidynių istorijoje.
Paryžiaus paralimpiadoje V.Petrillo sėkmingai įveikė T12 kategorijos atranką, finišuodama per 58.35 sek. Pusfinalyje sportininkė buvo dar greitesnė (57.58) ir pagerino karjeros rekordą, bet iki finalo veteranei pritrūko kiek daugiau nei sekundės.
Valentina Petrillo, atleta trans que con 50 años desplaza a mujeres en su plenitud física y ha pasado de ronda en T12 400m de mujeres en los Juegos Paralímpicos. ¡Todes tenemos derecho a ganar títulos! pic.twitter.com/62935uCgnt
— Capitán Bitcoin (@CapitanBitcoin) September 3, 2024
Fantastica 🥰 💝#ValentinaPetrillo #Paralympics2024 pic.twitter.com/R5fASXPNVf
— Samuele (@BlueBandit_16) September 2, 2024
„Kovojau iki galo, bet patekti į finalą neturėjau vilčių. Norint patekti į finalą, reikėjo bėgti per 56 sek. – man tai neįmanoma. Aš patenkinta ir 57.58 sek. laiku“, - sakė V.Petrillo.
Vėliau, prabilusi apie savo sūnų, translytė sportininkė nesulaikė ašarų: „Tikiuosi, kad sūnus manimi didžiuojasi... Man tai labai svarbu. Esu translytis žmogus, ne kiekvienas svajoja apie tokį tėvą, bet aš tikiuosi, kad sūnus manimi didžiuosis ir mane palaikys.
Esu toks žmogus, koks esu. Prašau, nustokite negražiai elgtis su translyčiais. Mes turime daug ką iškęsti, nors patys kitų žmonių neskaudiname“, - sakė V.Petrillo.
Du vaikus užauginusi sportininkė pažymėjo, kad sūnus ją vis dar vadina tėčiu: „Jis matė visus mano gyvenimo pokyčius, uždavinėjo daug klausimų ir iki šiol vadina mane tėčiu. Jis neturi vyriškos lyties tėvo, kaip kiti vaikai, bet jis turi tėvą, kuris visada bus šalia“.
V.Petrillo yra sakiusi, kad dar vaikystėje svajojo tapti moterimi ir meldėsi, kad tai įvyktų, bet vien maldos čia nepadėjo. Kai V.Petrillo buvo 14 metų, gydytojai pranešė, kad jai diagnozuota Stargardo liga – degeneracinė akių liga.
2015-2018 m. regėjimo negalią turinčių vyrų varžybose V.Petrillo iškovojo daugybę titulų, o 2019 m. pradėjo hormonų terapiją ir pradėjo gyventi kaip moteris.
„Suprantu, kad mano dalyvavimas moterų varžybose daug kam kelia klausimų. Tai rimtų diskusijų vertas objektas. Turime atvirai kalbėti apie šituos dalykus – nereikia bijoti. Reikia rasti sprendimą, kuris tiktų visiems. Mes irgi norime sportuoti ir varžytis“, - teigė V.Petrillo.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.