Susitarimą dėl Lietuvos sporto strategijos sukūrimo pasirašė ir LSDP pirmininkė V.Blinkevičiūtė
Susitarimą dėl Lietuvos sporto strategijos sukūrimo pasirašė ir LSDP pirmininkė V.Blinkevičiūtė | LTOK nuotr.
Trečiadienį Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė kartu su Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininke Vilija Blinkevičiūte pasirašė susitarimą, kuriuo numatomas lyderystės sporte perdavimas nevyriausybinėms organizacijoms, valstybei pasiliekant tik esminius politikos formavimo bei kontrolės vykdymo mechanizmus.
„Džiaugiamės, kad prie mūsų iniciatyvos prisijungė jau keturios politinės partijos, – sakė olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė. – Paryžiaus olimpinės žaidynės ir mūsų atletų pasiekimai jose dar kartą parodė, kaip sportas garsina Lietuvos vardą pasaulyje ir koks jis svarbus mūsų identitetui. Būtent todėl turime būti vieningi ir kartu sukurti bei įgyvendinti nacionalinę sporto strategiją. Tai – Lietuvos sportui gyvybiškai svarbus dokumentas“.
Remiantis šiuo susitarimu, LTOK ir Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS), apimantys beveik visas Lietuvos sporto nevyriausybines organizacijas, imasi atsakomybės įgyvendinti sporto politiką.
„Sporto bendruomenė sako aiškiai: dabartiniai valdantieji nesistengia bendradarbiauti su sporto bendruomene ir siekti bendrų, tiek Lietuvos sportininkams, tiek visai šaliai, svarbių prioritetų. Pasirašydami šį susitarimą, socialdemokratai įsipareigoja sukurti naują sporto strategiją, pertvarkyti ir atnaujinti galiojančius įstatymus bei pasirūpinti, kad biudžeto lėšos sporto sektoriui būtų skirstomos skaidriai, atsižvelgiant į pagrindinius sporto bendruomenės lūkesčius“, – pabrėžė LSDP pirmininkė V. Blinkevičiūtė.
Susitarimu ketinama sukurti sporto strategiją, numatant aiškius valstybės prioritetus bei tikslus. Galiojantį įstatymą pakeisti į aiškesnį bei konkretesnį, numatyti konkretų procentą iš Švietimo, mokslo bei sporto ministerijos biudžeto, kuris kiekvienais metais būtų skiriamas sporto sričiai. Taip pat siekiama, prieš paskiriant viceministrą, kuruosiantį sportą, suderinti jo kandidatūrą su sporto bendruomene.
Numatoma kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis nutarti, kaip bus paskirstomas sporto biudžetas konkrečioms sporto sritims. Remiantis susitarimu, neįgaliųjų sportas yra bendra sporto sistemos dalis su savo savivalda, susitarime aptariami centralizuoto sportininkų rengimo olimpinėms žaidynėms, stipendijų skyrimo ir jų atšaukimo, regioninių sporto centrų sukūrimo bei kiti aktualūs klausimai.
Susitarimą dėl Lietuvos sporto strategijos kūrimo iniciavo ir parengė LTOK, LSFS, Lietuvos paralimpinis komitetas, Lietuvos savivaldybių sporto vadovų asociacija, Lietuvos olimpiečių asociacija, Lietuvos savivaldybių sporto mokymo įstaigų vadovų asociacija, Lietuvos sporto trenerių asociacija, Lietuvos studentų sporto asociacija, Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas, Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, Lietuvos sporto meistrų asociacija „Penki žiedai“, Lietuvos aeroklubas.
Šį susitarimą iki šiol jau buvo pasirašę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis ir Partijos „Nemuno aušra“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.
-
Dakaras 2025