Real
-
Borussia
-

Rungtynių pabaigoje atsitiesę dvidešimtmečiai suklupo ketvirtfinalyje M.Krivas nebaigė rungtynių

Paulius Murauskas | FIBA nuotr.

Europos čempionato ketvirtfinalyje nutrūko Lietuvos 20-mečių vaikinų rinktinės žygis link medalių.

Laimono Eglinsko treniruojama komanda 82:87 (21:19, 18:18, 21:27, 22:23) krito prieš Graikijos rinktinę ir Senojo žemyno pirmenybes turės užbaigti kova dėl 5-8 vietų.

Kitose rungtynėse lietuviai susikaus su Ispanijos komanda. Susitikimas, kurį tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas, vyks šeštadienį. Pergalė garantuotų mažiausiai 6-ąją vietą galutinėje rikiuotėje, pralaimėjimas užkirstų kelią pakilti aukščiau 7-osios pozicijos.

Kiek sėkmingiau rungtynes pradėjo graikai (9:4), tačiau mūsiškiai spurtavo 13:3, o Kristupo Keinio dvitaškis paskutinę kėlinio sekundę suteikė trapų pranašumą – 21:19. Antrajame ketvirtyje komandos kovėsi taškas į tašką. Prieš pat pertrauką baudą realizavo Kajus Kublickas, o lietuvius į priekį išvedė Pauliaus Murausko metimas – 39:37.

Po pertraukos nuožmi kova ant parketo tęsėsi, tačiau tuomet lietuviai patyrė itin skaudžią netektį – techninę pražangą jau turėjęs Motiejus Krivas buvo nubaustas nesportine pražanga, tad jam rungtynės baigėsi. Graikai perėmė iniciatyvą, bet prieš lemiamą kėlinį K. Keinys dėjimu sumažino deficitą – 60:64.

Kėlinio viduryje lietuviams vėl koją kišo nesportinė pražanga, o likus šešioms minutėms atsilikimas pasiekė dviženklę ribą (65:75). Netrukus dvi klaidos paeiliui lėmė, jog duobė dar kiek pagilėjo (67:80). Mūsiškiai kilo į šturmą ir paskutinę minutę netgi sugebėjo priartėti per vieną metimą (80:83). Vis tik to jau nepakako – laikas nebuvo Lietuvos sąjungininkas ir po finalinės sirenos teko pripažinti skaudų pralaimėjimą.

Nuo nesėkmės ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinės neišgelbėjo M. Krivo paliktus batus užpildęs Matas Vokietaitis. Aukštaūgis surinko dvigubą dublį – 11 taškų, 15 atkovotų kamuolių ir 22 naudingumo balus. Ryškūs buvo ir K. Keinys (15 tšk., 8 atk. kam., 17 naud. bal.) bei P. Murauskas (15 tšk., 8 atk. kam., 13 naud. bal.).

Lietuva: Paulius Murauskas ir Kristupas Keinys po 15, Kajus Kublickas 12, Matas Vokietaitis 11, Rokas Jocys, Motiejus Krivas po 9, Modestas Babraitis 6.

Graikija: Ioannis Karakostas 20, Nikolaos Plotas 17, Vangelis Zougris 16, Alexandros Samodurovas 12, Nikolaos Chitikoudis 7.

Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.