Sūduva
-
Žalgiris
-

Europos U18 paplūdimio tinklinio čempionate Lietuvos poros iškovojo po tris pergales

Vakarė Siličytė ir Sandra Vasiliauskaitė | CEV nuotr.

Sekmadienį Sakartvele finišavusiame Europos U18 paplūdimio tinklinio čempionate lietuviai Tomas Poplavskis ir Dovydas Sinkevičius užėmė 13-ąją vietą, o merginų turnyre 17-os liko Vakarė Siličytė ir Sandra Vasiliauskaitė.

Vaikinų turnyre Vasilijaus Burakinskio treniruojami Lietuvos atstovai startavo nepriekaištingai. Jie grupėje nugalėjo Vengrijos, Belgijos ir Farerų salų tinklininkus bei, užėmę pirmąją vietą, pelnė tiesioginį kelialapį į aštuntfinalį.

Deja, bet būtent aštuntfinalyje ir nutrūko Lietuvos sportininkų žygis link medalių. Kovoje dėl vietos ketvirtfinalyje T. Poplavskis ir D. Sinkevičius 0-2 (15:21, 14:21) pralaimėjo olandams Tomui Sonneville‘ui ir Bramui van Der Welui.

Vėliau rungtynėse dėl galutinių pozicijų lietuviai po itin dramatiškos, 55 minutes trukusios kovos 1-2 (21:19, 13:21, 22:24) pralaimėjo ukrainiečiams Romanui Maryninui ir Bogdanui Romanyšynui.

Aukso medalius iškovojo italai Matteo Iurisci ir Laurinas Zoeschgas.

Merginų turnyre latvio Aigars Birzulio Šiaulių sporto gimnazijoje treniruojamos V. Siličytė ir S. Vasiliauskaitė grupėje nelengvai nugalėjo Ukrainos komandą, pralaimėjo čekėms ir sutriuškino Sakartvelo duetą.

Pirmajame atkrintamųjų varžybų rate Lietuvos paplūdimio tinklininkės 0-2 (18:21, 16:21) turėjo pripažinti Izraelio atstovių Dafna Maor ir Danielos Gonzalez pranašumą.

Galutinę poziciją lietuvės pasigerino 2-0 (21:18, 21:17) nugalėjusios portugales Martiną Ribeiro ir Ritą Benidio.

Aukso medalius iškovojo austrės Lilli Hohenauer ir Lia Berger.

Europos U18 paplūdimio tinklinio čempionato pagrindinėse varžybose dalyvavo po 32 vaikinų ir merginų komandas.