Urugvajus
-
Kolumbija
-

119-ąją minutę pergalę prieš vokiečius išplėšusi Ispanijos rinktinė žengė į EURO 2024 pusfinalį

Ispanijos rinktinė EURO 2024 ketvirtfinalio rungtynėse po pratęsimo 2:1 patiesė Vokietijos futbolininkus ir pateko tarp keturių stipriausių turnyro nacionalinių komandų.

Pedri rungtynių pradžioje patyrė traumą ir buvo priverstas palikti aikštę. Abi rinktinės pirmajame kėlinyje bandė ieškoti savo progų. Visgi aktyvesni buvo ispanai, kurie atliko 8 smūgius, kai tuo tarpu vokiečiai vos 3. Puikiomis progomis pasižymėti nepasinaudojo Lamine Yamalis, Kai Havertzas ir Dani Olmo.

D.Olmo antrojo kėlinio pradžioje puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir išvedė Ispanijos rinktinę į priekį 1:0. Vokiečiai po praleisto įvarčio aktyviau žaidė puolime, kūrė progas. Niclaso Fullkrugo 77-ąją minutę smūgiuotas kamuolys sudrebino varžovų vartų konstrukciją ir rezultatas išliko nepakitęs. Florianas Wirtzas 89-ąją minutę tiksliai nukreipė kamuolį į kairįjį vartų kampą ir išplėšė pratęsimą 1:1.

Pratęsimo metu abi rinktinės susikūrė progų. Visgi Mikelis Merino 119-ąją minutę tiksliai nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir persvėrė rezultatą Ispanijos naudai 2:1. Dani Carvajalis 125-ąją minutę buvo nubaustas antra geltona kortele, virtusia į raudoną, ir ispanai liko žaisti dešimtyje. Per likusį laiką vokiečiams sukurti stebuklo ir dar kartą išsigelbėti nepavyko.

Ispanija pirmajame kėlinyje prieš Vokietiją atliko aštuonis smūgius, daugiausiai Europos čempionato rungtynėse nuo 1980 m.

L.Yamalis tapo ketvirtuoju Ispanijos rinktinės žaidėju, atlikusiu tris rezultatyvius perdavimus tame čempionate Europos futbolo čempionate. Iki tol tai buvo pavykę padaryti tik Cescui Fabregasui (2008), Davidui Silvai (2012) ir Dani Olmo (2021).

D.Olmo prisidėjo prie keturių Ispanijos rinktinės pelnytų įvarčių pasirodęs aikštėje po keitimo Europos futbolo čempionate ((2 įvarčiai ir 2 rezultatyvūs perdavimai).

F.Wirtzas tapo Vokietijos rinktinės jauniausiuoju futbolininku, pelniusiu įvartį Europos futbolo čempionato atkrintamosiose kovose (21 metai ir 63 dienos).

Ispanijos rinktinė EURO 2024 pusfinalyje susitiks su Portugalijos ir Prancūzijos poros nugalėtoju.

GERIAUSIOS DIENOS RUNGTYNĖS
Ispanija – Vokietija
158 balsai
Portugalija – Prancūzija
61 balsas
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

GERIAUSIAS DIENOS ŽAIDĖJAS
Dani Olmo (Ispanija)
280 balsų
Ousmane Dembele (Prancūzija)
62 balsai

Rungtynių eiga
120 min.

Rungtynių statistika (Ispanija – Vokietija)

Rungtynių statistika (Ispanija – Vokietija) | „Scoreboard“ statistika

120 min.

Ispanija švenčia pergalę rezultatu 2:1 ir žengia į pusfinalį!

120+5 min.

D.Carvajalis buvo nubaustas antra geltona kortele, virtusia į raudoną, ir ispanai liko žaisti dešimtyje.

120 min.

Pridedamos 3 papildomos žaidimo minutės.

119 min.
ĮVARTIS

Mikelis Merino tiksliai nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir persvėrė rezultatą Ispanijos naudai 2:1.

109 min.

N.Fullkrugas atliko smūgį kaire koja, tačiau pastarasis buvo labai netikslus.

106 min.

Prasideda antrasis pratęsimo kėlinys.

105 min.

Po pirmojo pratęsimo kėlinio rezultatas išlieka lygus 1:1.

105 min.

Pridedama 1 papildoma žaidimo minutė.

101 min.

Jamalas Musiala atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį meistriškai atrėmė vartininkas.

97 min.

D.Olmo smūgiuotą kamuolį sėkmingai blokavo varžovas ir pasižymėti nepavyko.

91 min.

Prasideda pirmasis pratęsimo kėlinys.

90 min.

Pagrindinis rungtynių laikas baigiasi lygiosiomis 1:1, netrukus bus žaidžiamas pratęsimas.

90 min.

Pridedamos 4 papildomos žaidimo minutės.

89 min.
ĮVARTIS

Florianas Wirtzas tiksliai nukreipė kamuolį į kairįjį vartų kampą ir išlygino rungtynių rezultatą 1:1.

84 min.

Fabianas Ruizas atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

77 min.

Niclaso Fullkrugo smūgiuotas kamuolys sudrebino varžovų vartų konstrukciją ir rezultatas išliko nepakitęs.

70 min.

Robertas Andrichas atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė.

60 min.

Florianas Wirtzas atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

51 min.
ĮVARTIS

D.Olmo puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir išvedė Ispanijos rinktinę į priekį 1:0.

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika (Ispanija – Vokietija)

Pirmojo kėlinio statistika (Ispanija – Vokietija) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių 0:0.

45 min.

Pridedamos 2 papildomos žaidimo minutės.

39 min.

Dani Olmo atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolį užtikrintai atrėmė vartininkas.

32 min.

Dani Carvajalis atliko reidą į baudos aikštelę, tačiau pastarąjį sėkmingai sustabdė varžovas ir ataka nutrūko.

21 min.

Kai Havertzas atliko smūgį į kairįjį vartų kampą, tačiau kamuolį sėkmingai atrėmė vartininkas.

15 min.

Lamine Yamalis baudos smūgio metu pasiuntė kamuolį, tačiau pastarasis skriejo šalia vartų.

11 min.

Davidas Raumas atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau pastarasis problemų vartininkui nesukėlė.

7 min.

Susižeidusiam Pedri yra suteikiama medicininė pagalba. Pastarasis nebegali tęsti rungtynių, todėl palieka aikštę, vietoje jo rungtynėse pasirodo Dani Olmo.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 18:03

Rinktinių startinės sudėtys:

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– „Opta“ superkompiuterio duomenimis, Ispanija yra nedidelė favoritė laimėti rungtynes prieš Vokietiją, laimėjusi 38 proc. prieš rungtynes atliktų simuliacijų.

– Ispanijos ir Vokietijos rinktinės paskutinį kartą susitiko 2022 m. pasaulio futbolo čempionate. Tuomet grupių etapo rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1.

– Vokietija pateko 15 kartų iš 19 žaistų ketvirtfinalių didžiuosiuose turnyruose į kitą etapą (pasaulio ir Europos futbolo čempionatuose).

– Tai bus ketvirtasis susitikimas tarp Ispanijos ir Vokietijos rinktinių Europos futbolo čempionate. Ispanija laimėjo dvejas rungtynes 1984 ir 2008 metais, tuo tarpu Vokietija triumfavo vieną kartą – 1988 m.

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Luisas de la Fuente (Ispanija): „Vokietija yra fantastiška komanda, ji turi vienus geriausių žaidėjų pasaulyje, yra labai organizuoti bei disciplinuoti. Visgi jie susitiks su labai panašia komanda: labai atsidavusia, gerai organizuota, sunkiai nugalima ir ištroškusia sėkmės. Žinau, kad tai yra futbolo klišė, tačiau rungtynių rezultatą nulems smulkmenos.“

Julianas Nagelsmannas (Vokietija): „Visada yra kur augti. Buvau labai patenkintas pirmosiomis 20 minučių prieš Daniją. Turėsime išlikti kantrūs ir išlaikyti kamuolį. Jei galėsime ir toliau tai daryti, ką darėme per pirmąsias dvidešimt minučių, bus sunku mus nugalėti.“