Anglija
-
Šveicarija
-

Įspūdinga drama EURO 2024: neįmušas C.Ronaldo 11 metrų baudinys ir pasirodžiusios ašaros, išvytas Slovėnijos rinktinės treneris, įspūdingas D.Costa žaidimas baudinių serijoje bei Portugalijos pergalė VIDEO

Portugalijos rinktinė | Organizatorių nuotr.

Pirmadienį EURO 2024 čempionato aštuntfinalyje užfiskuota neįtikėtina drama, kurioje prireikė pirmosios 11 metrų baudinių serijos šiame turnyre.

Portugalijos rinktinės žvaigždė Cristiano Ronaldo pirmojo pratęsimo pabaigoje nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio, slovėnas Benjaminas Šeško antrojo pratęsimo kėlinyje nenuginklavo varžovų vartininko išbėgęs vienas prieš jį, o Portugalijos rinktinės vartų sargas atrėmė visus tris varžovų smūgius baudinių serijoje ir portugalai 1:0 nugalėjo slovėnus bei iškopė į ketvirtfinalį.

Portugalijos rinktinė per pagrindinį rungtynių laiką kūrė daugiau progų, dažniau atakavo ir kontroliavo kamuolį, tačiau pramušti Slovėnijos rinktinės vartininko Jano Oblako niekam nepavyko.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje Diogo Jota įsiveržė į baudos aikštelę, kurioje krito nuo Vanja Drkušičiaus veiksmų ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį bandė realizuoti C.Ronaldo.

Visgi ir čia suspindėjo Slovėnijos rinktinės vartininkas, kadangi jis atspėjo C.Ronaldo smūgiavimo kryptį ir atrėmė Portugalijos rinktinės žvaigždės smūgį.

Po minutės įsiutęs buvo Slovėnijos rinktinės strategas Matjažas Kekas, kuris sulaukė tiesioginės raudonos kortelės ir rungtynes stebėti išėjo į tribūnas.

Netrukus buvo paskelbta trumpa pertrauka tarp pratęsimo kėlinių, o C.Ronaldo prapliupo verkti bei sulaukė komandos draugų užuojautos.

Cristiano Ronaldo | Scanpix nuotr.

Antrojo pratęsimo kėlinyje itin grubiai suklydo Pepe, o vienas prieš vartininką atsidūrė Benjaminas Šeško, tačiau Portugalijos rinktinės vartininkas Diogo Costa išgelbėjo savo rinktinę ir sugebėjo atremti Slovėnijos lyderio smūgį.

Baudinių serijoje pirmasis smūgiavo Josipas Iličičius, kurio smūgį D.Costa atrėmė be jokių problemų, tuo tarpu Portugalijos gretose pirmasis smūgiavo C.Ronaldo ir nors J.Oblakas atspėjo pusę, tačiau portugalo smūgis buvo itin tikslus ir jis išvedė savo komandą į priekį 1:0.

Kiti du Jure Balkoveco ir Benjamino Verbičiaus 11 metrų baudos smūgiai taip pat buvo atremti D.Costos, o portugalų gretose Bruno Fernandesas ir Bernardo Silva smūgiavo tiksliai ir Portugalija žengė į ketvirtfinalį.

D.Costa tapo pirmuoju vartininku, kuris Europos čempionate vykusioje baudinių serijoje atrėmė net 3 varžovų smūgius.

Portugalijos rinktinė ketvirtfinalyje susikaus su Prancūzijos ekipa.

GERIAUSIOS DIENOS RUNGTYNĖS
Prancūzija – Belgija
23 balsai
Portugalija – Slovėnija
164 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Atnaujinta 00:42

B.Silva smūgiuoja į dešinę, J.Oblakas krenta į kairę ir Portugalija švenčia – jie keliauja į ketvirtfinalį!

Benjaminas Verbičius muša į kairę pusę, bet ir vėl spindi D.Costa – jis atremia jau trečią baudinį iš eilės.

Atnaujinta 00:41

B.Fernandesas muša į kairę pusę palei žemę, o J.Oblakas šį kartą net nešoka ir Portugalija pirmauja 2:0.

Atnaujinta 00:40

Jure Balkovecas smūgiuoja į kairę pusę, o D.Costa atrėmė dar vieną smūgį! Portugalija ir toliau pirmauja 1:0.

Atnaujinta 00:39

C.Ronaldo smūgiuoja į kitą kampą ir nors pusę atspėja Slovėnijos rinktinės vartininkas, tačiau C.Ronaldo šį kartą muša idealiai ir išveda Portugaliją į priekį – 1:0.

Josip Iličič smūgiuoja į dešinę vartų pusę, o ten krenta ir Portugalijos rinktinės vartininkas – 0:0.

Atnaujinta 00:38

Pirmieji 11 metrų baudinį muš Slovėnijos futbolininkai.

120+1 min.

Pratęsimas baigėsi, bus mušami 11 metrų baudiniai.

120 min.

Pridėta 1 minutė.

118 min.

Paskutinieji keitimai Portugalijoje: vietoje Joao Cancelo į aikštę leidžiamas Nelsonas Semedo, o vietoje Pepe – Rubenas Nevesas.

115 min.

Neįtikėtina proga Slovėnijos rinktinei! Pepe padaro grubią klaidą, o B.Šeško išsiveržia vienas prieš vartininką, tačiau Diogo Costa atremia varžovo smūgį!

111 min.

106-ą minutę Slovėnijos rinktinės strategas Matjažas Kekas sulaukė tiesioginės raudonos kortelės ir buvo išsiųstas į tribūnas!

111 min.

Slovėnija uždirba baudos smūgį labai arti Portugalijos baudos aikštelės.

109 min.

C.Ronaldo susiduria su J.Oblaku, kuris krenta ant vejos ir jaučia skausmą.

105 min.

C.Ronaldo sulaukia komandos draugų palaikymo, kadangi nesulaikė ašarų dėl nerealizuoto 11 metrų baudinio.

105 min.

Baigėsi pirmasis pratęsimo kėlinys.

105 min.
11 metrų baudinys

C.Ronaldo muša į dešinę pusę, o J.Oblakas atmuša kamuolį ir išgelbsti Slovėnijos rinktinę!

103 min.

Slovėnai niršta: D.Jota įsiveržia į aikštelę, kurioje krenta nuo Vanja Drkušičiaus veiksmų ir teisėjas skiria 11 metrų baudinį, kurį bandys realizuoti Cristiano Ronaldo.

95 min.

Benjaminas Verbičius atlieka pavojingą slovėnų smūgį, bet kamuolys atsitrenkia į Portugalijos gynėją.

90 min.

Prasideda pirmasis pratęsimo kėlinys.

90+4 min.

Baigėsi pagrindinis rungtynių laikas, skelbiamas pratęsimas.

90 min.

Pridėtos 4 minutės.

90 min.

C.Ronaldo greitoje atakoje iš baudos aikštelės smūgiuoja į vartus, tačiau ir vėl vietoje J.Oblakas, kuris sugauna kamuolį ir išgelbėja Slovėniją.

Cristiano Ronaldo chance vs Slovenia 89’
byu/EutaxySpy insoccer

87 min.

Slovėnijos gretose Petarą Stojanovičių keičia Benjaminas Verbičius.

76 min.

Portugalijos rinktinėje R.Leao keičia Francisco Conceicao

74 min.

Keitimai Slovėnijoje: vietoje Jano Mlakaro – Jonas Gorencas Stankovičius, o vietoje Andražo Šporaro – Žanas Celaras.

65 min.

Keitimas Portugalijos rinktinėje: vietoje Vitinha – Diogo Jota.

62 min.

B.Šeško išbėga į greitą ataą vienas prieš vartininką ir Pepe, tačiau jo smūgis skrieja šalia vartų.

55 min.

C.Ronaldo atlieka dar vieną pavojingą baudos smūgį, bet J.Oblakas puikiai reaguoja ir atmuša kamuolį.

47 min.

Joao Cancelo puikiai driblinguoja baudos aikštelėje ir atlieka perdavimą komandos draugams, bet kamuolį pasiekęs Bernardo Silva smūgiuoja pro šalį.

45 min.

Prasideda antrasis kėlinys!

45+2 min.

R.Leao puikiai žaidžia su kamuoliu, paguldė varžovų gynėją ir atliko perdavimą Joao Palhinha, kuris stipriu smūgiu priverčia sudrebėti Slovėnijos rinktinės sirgalių širdis. Visgi smūgį atremia puikiai žaidžiantis Slovėnijos rinktinės vartininkas ir atremia smūgį, o teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą.

Pirmojo kėlinio statistika (Portugalija – Slovėnija) | livesport.com nuotr.

45 min.

Pridėtos 2 papildomos minutės.

40 min.

Pepe keik suklupo ir SLovakija suorganizavo greitą ataką, tačiau portugalus išgelbėjo Nuno Mendesas, kuris išspyrė kamuolį į užribį.

37 min.

Portugalija kamuolį kontroliuoja 70 proc. laiko.

36 min.

Dar vienas perdavimas į baudos aikštelę, tačiau C.Ronaldo vėl šiek tiek pritrūksta tiksliai smūgiuoti galva. Po šio epizodo C.Ronaldo labai aiškiai išreiškė savo nepasitenkinimą dar viena neišnaudota proga.

35 min.

C.Ronaldo prieš baudos smūgį buvo itin užsivedęs ir atliko išties itin galingą smūgį, tačiau kamuolys skriejo vos šiek tiek virš vartų.

33 min.

R.Leao skuba į greitą ataką, bet jį griauna V.Drkušičius, kuris užsidirba geltoną kortelę ir bus atliekamas baudos smūgis.

27 min.

Portugalija kamuolį kontroliuoja 69 proc. laiko.

14 min.

B.Silva atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolio galva nepasiekė nei C.Ronaldo, nei koja perdavimo neuždarė B.Fernandesas. Portugalija kuria labai pavojingas progas!

Atnaujinta 22:09

Tribūnose apie 7 tūkst. Slovakijos rinktinės sirgalių, iš kurių kai kurie laiko Argentinos rinktinės Lionelio Messi marškinėlius.

Slovakijos sirgaliai | Scanpix nuotr.

4 min.

Pavojingas Portugalijos rinktinės išpuolis, pasibaigęs uždirbtu kampiniu.

1 min.

Rungtynės prasidėjo!

Atnaujinta 21:14

Portugalijos rinktinėje – aštuoni pasikeitimai, lyginant su paskutinėmis jų rungtynėmis grupių etape prieš Sakartvelą, tačiau tai tokia pati startinė sudėtis, kuri žaidė 3:0 nugalėdama Turkiją.

Slovėnijos rinktinėje – vienas pasikeitimas nuo lygiųjų su Anglija: vietoje suspenduoto Eriko Janzos – Hence'as Balkovecas

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– „Opta“ superkompiuteris prieš rungtynes darytose simuliacijose net 65,4 proc. matė Portugalijos rinktinės pergalę.

– Slovėnijai tai bus pirmosios atkrintamųjų etapo rungtynės Europos arba pasaulio čempionatuose.

– Cristiano Ronaldo nepelnė įvarčio paskutiniuose septyneriose svarbiausių turnyrų rungtynėse ir tai jam yra ilgiausia karjeros serija.

– Tai bus tik antrasis Portugalijos ir Slovėnijos tarpusavio susitikimas. Pirmajame šių metų kovą draugiškose rungtynėse pergalę 2:0 šventė Slovėnija.

– Svarbiausių turnyrų aštuntfinaliuose Portugalijai priklauso pergalė didžiausiu skirtumu: 2022 m. Pasaulio taurėje jie 6:1 sutriuškino Šveicariją.

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Roberto Martinezas (Portugalija): „Manau, kad visi pasaulyje žino, ką Slovėnija padarė per trejas EURO 2024 rungtynes. Mes juos gerai pažįstame iš kovo mėnesį vykusių rungtynių ir mums nebuvo staigmena, kodėl jie prieš Angliją sužaidė nulinėmis lygiosiomis. Jie turi tinkamą organizaciją ir tai yra didžiulis trenerio darbo įvertinimas. Visi žinome jų individualią kokybę, gebėjimą sukurti daug progų greitose atakose. Jie yra gerai sukomplektuota komanda, todėl reikės, kad būtume geriausi“.

Matjažas Kekas (Slovėnija): „Tiesiog tikiuosi, kad vyrukai išliks atsipalaidavę ir susikaupę. Žinome, su kuo teks kovoti. Portugalija yra viena iš favoričių laimėti šį EURO 2024 čempionatą, tačiau mes norime gero rezultato ir pernerlyg daug nesirūpiname, kaip atrodysime aikštelėje. Tikiuosi, kad tam tikrais momentais kentėsime. Dabartinėje situacijoje šioe rungtynėse visi yra pajėgūs“.