-

J.Bellinghamo smūgis per save išgelbėjo anglus nuo fiasko VIDEO

Jude`as Bellinghamas | Scanpix nuotr.

EURO 2024 turnyre nedaug trūko iki didžiausios jo staigmenos

Aštuntfinalio rungtynėse Slovakija buvo arti Anglijos rinktinės eliminavimo. Visgi, pridėto laiko pabaigoje įspūdingas Jude`o Bellinghamo smūgis per save pasiuntė komandas į pratęsimą, o jame Anglija įrodė pranašumą 2:1.

Pirmasis kėlinys klostėsi pagal Slovakijos rinktinės scenarijų. Jie ne tik puikiai stabdė varžovų atakas, bet ir patys kūrė pavojų. Vieną iš savo progų jie pavertė įvarčiu. Atakos smaigalyje atsidūrė ir įvartį pelnė Ivanas Schranzas.

Po pertraukos anglai sugebėjo greitai pasiųsti kamuolį į vartus, bet jis buvo atšauktas dėl nuošalės po VAR peržiūros. Vėliau arčiausiai įvarčio anglai buvo po tolimo Declano Rice`o šūvio, kuris pataikė į vartų virpstą.

Kai atrodė, jog anglai po 90 minučių važiuos namo, juos išgelbėjo didžiausia šalies žvaigždė Jude`as Bellinghamas. Fantastišku įvarčiu per save jis išlygino rezultatą ir pasiuntė komandas į pratęsimą.

Vos prasidėjus pratęsimui anglai pelnė pergalingą įvartį, kai iš arti galva smūgiavo Harry Kane`as.

Ketvirtfinalio etape Anglija kausis su Šveicarija.

GERIAUSIOS DIENOS RUNGTYNĖS
Anglija – Slovakija
93 balsai
Ispanija – Sakartvelas
49 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

GERIAUSIAS DIENOS ŽAIDĖJAS
Jude'as Bellinghamas (Anglija)
306 balsai
Fabianas Ruizas (Ispanija)
164 balsai

Rungtynių eiga:
120 min.

Rungtynės baigėsi. Išsigelbėję anglai keliauja į ketvirtfinalį.

120 min.

Pratęsimo antrajame kėlinyje pridėta viena minutė.

118 min.

Slovakai kelia kamuolius į baudos aikštelę ir pagaliau jiems pavyksta surasti ten savo komandos draugą, bet į vartų plotą pataikyti kamuolio nepavyksta.

115 min.

Pratęsime Slovakija žaidžia aktyviai, bet jiems niekaip nepavyksta sėkmingai atlikti paskutinės atakos fazės.

106 min.

Prasideda lemiamos 15 minučių rungtynėse.

105 min.

Pirmasis pratęsimo kėlinys baigėsi.

105 min.

Slovakijos rinktinė turėjo puikią progą, bet Peteris Pekarikas skersuotą kamuolį siunčia virš vartų.

98 min.

Pelniusi įvartį Anglija atsitaukė ir leidžia varžovams kontroliuoti kamuolį.

91 min.
Įvartis!

Jau pirmąją pratęsimo minutę Harry Kane`as iš arti galva siunčia kamuolį į vartus ir anglai veržiasi į priekį.

90 min.

Prasideda pratęsimas.

90 min.
Įvartis!

Jude`as Bellinghamas gelbėja Anglijos rinktinę. Penktąją pridėto laiko minutę jis fantastišku smūgiu per save lygina rezultatą ir siunčia komandas į pratęsimą.

90 min.

Anglijos rinktinė į priekį meta visas pajėgas, bet slovakai sėkmingai laikosi. Kentėti jiems lieka 3 minutes.

90 min.

Anglams liko 6 minutės išsigelbėti. Būtent tiek laiko prideda rungtynių arbitras.

87 min.

Laikas senka, o anglai ir toliau nesugeba pateikti savo argumentų dėl kelialapio į kitą etapą. Slovakijos rinktinė pati atakose beveik nebedalyvauja, siekdama visas jėgas mesti į gynybą.

81 min.
Virpstas!

Anglijos rinktinė buvo labai arti išlyginamojo įvarčio. Declanas Rice`as iš toli pataikė į Slovakijos rinktinės virpstą, o pakartotiniu smūgiu krisdamas Harry Kane`as nepataikė į vartus.

77 min.

Baudos smūgiu anglai sėkmingai kelia kamuolį link Harry Kane`o, o šis galva kamuolį siunčia greta vartų.

71 min.

Anglijos rinktinė bando į oponentų baudos aikštelę pristatyti aukštus kamuolius, bet su jais susitvarko Slovakijos gynėjai.

63 min.

Anglijos rinktinės puolimas ir toliau neblizga. Angla stringa kurdami atakas, ir Martinas Dubrinka savo komandos gelbėti dar neturėjo.

55 min.

Anglijos rinktinė klysta lygioje vietoje suteikdama progą slovakams iš pusės aikštės siųsti kamuolį į tuščius vartus. Nors Jordanas Pickfordas nespėjo sugrįžti į vartus, bet į vartų plotą Slovakijos rinktinė nepataikė.

52 min.

Pavojingą smūgį atlieka Harry Kane`as, o po rikošeto su oponentų gynėjus kamuolys praskrieja šalia vartų.

49 min.

Anglijos rinktinė kėlinį pradeda greitu įvarčiu. Kieranas Trippieras suranda visiškai laisvą Philą Fodeną, kuris siunčia kamuolį į tuščius vartus. Visgi, VAR peržiūros metu užfiksuota nuošalė.

46 min.

Teisėjas skelbia antrojo kėlinio pradžią.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika:

Pirmojo kėlinio statistika | „Scoreboard“ statistika

45 min.

Pirmasis kėlinys baigtas, Slovakija laimi 1:0.

45 min.

Prie pirmojo kėlinio pridedamos mažiausiai trys minutės.

42 min.

Slovakai ir toliau puikiai stabdo oponentus. Nors Anglija kur kas ilgiau kontroliuoja kamuolį, jie vis dar neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą.

32 min.

Net ir po praleisto įvarčio anglams ir toliau sunkiai sekasi rasti kelių link varžovų vartų.

25 min.
Įvartis!

Slovakijos rinktinė įsiveržia į priekį! Ivanas Schranzas gauna idealų perdavimų, po kurio jis atsiduria vienas prieš vartininką ir užtikrintai siunčia kamuolį į vartus.

22 min.

Anglijos rinktinės ilgos atakos metu blokuojami keli smūgiai, ant žolės krenta Philas Fodenas, bet baudinio teisėjas neskiria.

16 min.

Anglai vos per 16 minučių gauna jau tris geltonas korteles ir bus priversti pasisaugoti.

12 min.

Dar vienas puikus slovėnų reidas kraštu, kur pavojų kuria Lukasas Haraslinas. Galiausiai jo smūgį blokavo anglų gynėjas.

9 min.

Į puikią situaciją išsiųstas Kieras Trippieras, bet krašto gynėjas šauna gerokai virš vartų.

6 min.

Rungtynių pradžioje Slovakijos rinktinė žaidžia aktyviau. Prasiveržęs kraštu šali vartų smūgiavo Davidas Hancko.

4 min.

Po baudos smūgio slovakai atliko smūgį, bet du jos žaidėjai sutrukdė vienas kitam ir pataikyti į vartų plotą jiems nepavyko.

1 min.

Rungtynės tarp Slovakijos ir Anglijos prasideda!

Atnaujinta 18:21

Slovakų startinis vienuoliktukas:

Anglijos rinktinės startinė sudėtis:

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– „Opta“ superkompiuterio teigimu, anglai turėtų laimėti šias rungtynes per 90 minučių. Tokią baigtį prognozavo 65,1% simuliacijų;

– Garetho Southgate`o auklėtiniai per grupių etapą leido varžovams susikurti vos 1,15 tikėtino įvarčio. Tai geriausias rezultatas tarp visų komandų;

– Slovakija per pirmas tris rungtynes atliko 37 smūgius, iš kurių 13 skriejo į vartų plotą. Tai geriausias jų pasiekimas per šalies istoriją;

– Slovakijos rinktinė savo startinėje sudėtyje grupių etape atliko vos vieną keitimą;

– Anglai laimėjo 5 iš 6 tarpusavio rungtynių tarp šių rinktinių. Tiesa, vienintelis susitikimas svarbiausiuose turnyruose baigėsi slovakų pergale EURO 2016 turnyre.

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Garethas Southgate`as (Anglija): „Praėjome pirmąją turnyro fazę ir patekome ten, kur viską lems ta diena. Tu turi viską padaryti pats. Čia buvome daug kartų ir nekantraujame prieš šį iššūkį. Slovakija aukštai spaudžia, jie agresyviai ginasi, nėra sunku įveikti jų gynybos linijas, tad tai bus sunkiausias įmanomas testas. Tai pati įdomiausia turnyro dalis, kurioje sunku prognozuoti, bet mes turime patekti į kitą etapą. Mes neatvykome čia tik išeiti iš grupės, mes norime laimėti turnyrą.“

Francesco Calzona (Slovakija): „Galbūt mes būsime ramesni, nes mes nesame poros favoritai, bet tai nereiškia, kad į rungtynes vyksime pralaimėti. Mes norėsime laimėti. Nesu nei optimistas, nei pesimistas, tikiu savo komanda ir noriu, kad ji žaistų savo žaidimą, nesvarbu kokie būtų mūsų varžovai. Ši komanda nuo mano atvykimo visuomet diktuoja tempą rungtynėse. Niekada neleidžiame varžovams to nupręsti. Žinoma, anglai yra vieni turnyro favoritai, tad lengva nebus, bet padarysime viską, kad nudžiugintume mūsų fanus.“