-
Kolumbija
-

Europa turės naujus čempionus: Šveicarija išsiuntė italus namo

Šveicarijos rinktinė EURO 2024 aštuntfinalio rungtynėse užtikrintai 2:0 nugalėjo Italijos futbolininkus ir pateko tarp aštuonių stipriausių turnyro rinktinių.

Šveicarija nuo rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą ir privertė italus atsitraukti į gynybą. Puikia proga pasižymėti nepasinaudojo Breelas Embolo, kurio smūgiuotą kamuolį atrėmė vartų sargas. Visgi Remo Freuleris 37-ąją minutę puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir išvedė Šveicarijos rinktinę į priekį 1:0. Italai per pirmąjį kėlinį atliko vos 1 smūgį, kai tuo tarpu šveicarai – 10.

Rubenas Vargas 46-ąją minutę fantastišku smūgiu nepaliko šansų vartininkui ir padvigubino šveicarų pranašumą 2:0. Šveicarai ir toliau rungtyniavo užtikrintai bei kontroliavo susitikimo eigą. Italai perėmė dažnesnę kamuolio kontrolę tik likus žaisti 20 minučių iki rungtynių pabaigos, tačiau sukurti didesnio pavojaus prie šveicarų vartų taip ir nepavyko.

Tai buvo vos antrasis Stephano El Shaarawy pasirodymas ginant Italijos rinktinės garbę didžiajame turnyre po EURO 2016 (prabėgo 8 metai ir 7 dienos).

Šveicarijos rinktinei tris iš šešių įvarčių Europos futbolo čempionate pelnė „Bologna“ žaidėjai (Remo Freuleris, Michelis Aebischeris ir Danas Ndoye).

Šveicarija pelnė daugiausiai įvarčių pirmoje rungtynių dalyje EURO 2024 – 5.

Šveicarijos rinktinė EURO 2024 ketvirtfinalyje susitiks su Anglijos ir Slovakijos poros nugalėtoju.

GERIAUSIOS DIENOS RUNGTYNĖS
Šveicarija – Italija
61 balsas
Vokietija – Danija
62 balsai
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

GERIAUSIAS DIENOS ŽAIDĖJAS
Rubenas Vargas (Šveicarija)
116 balsų
Jamalas Musiala (Vokietija)
148 balsai

Rungtynių eiga
90 min.

Rungtynių statistika (Šveicarija – Italija)

Rungtynių statistika (Šveicarija – Italija) | „Scoreboard“ statistika

90 min.

Šveicarija švenčia pergalę rezultatu 2:0 ir žengia į ketvirtfinalį!

90 min.

Pridedamos 2 papildomos žaidimo minutės.

81 min.

Mattia Zaccagni atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau sukurti pavojaus prie varžovų vartų nepavyko.

73 min.

Mateo Retegui atliko smūgį iš tolimesnės distancijos, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko rankose.

65 min.

Granitas Xhaka atliko smūgį, tačiau kamuolį šį kartą sėkmingai blokavo varžovas.

53 min.

Federico Chiesa atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolį blokavo varžovas.

46 min.
ĮVARTIS

Rubenas Vargas fantastišku smūgiu nepaliko šansų vartininkui ir padvigubino šveicarų pranašumą 2:0.

46 min.

Prasideda antrasis rungtynių kėlinys.

45 min.

Pirmojo kėlinio statistika (Šveicarija – Italija)

Pirmojo kėlinio statistika (Šveicarija – Italija) | „Scoreboard“ statistika

45 min.

Šveicarija po pirmojo kėlinio pirmauja rezultatu 1:0.

45 min.

Pridedamos 3 papildomos žaidimo minutės.

45 min.

Stephanas El Shaarawy už grubią pražangą prieš varžovą yra nubaustas geltona kortele.

37 min.
ĮVARTIS

Remo Freuleris puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir išvedė Šveicarijos rinktinę į priekį 1:0.

32 min.

Ricardo Rodriguezas atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė.

24 min.

Breelas Embolo atliko pavojingą smūgį į dešinįjį vartų kampą, tačiau kamuolį atrėmė vartininkas.

17 min.

Nicolo Fagioli pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, tačiau šveicarai gynėsi užtikrintai.

13 min.

Rubenui Vargas yra suteikiama medicininė pagalba, pastarasis gali tęsti rungtynes.

3 min.

Ricardo Rodriguezo atliktas perdavimas buvo netikslus ir šveicarų rengta ataka nutrūko.

1 min.

Rungtynės prasideda!

Atnaujinta 18:31

Startinės rinktinių sudėtys:

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– „Opta“ superkompiuterio duomenimis, Italija yra laikoma šių rungtynių favorite, šiai rinktinei yra suteikiama 39,0 proc. tikimybė laimėti jas per 90 žaidimo minučių.

– Italija nepralaimėjo vienuolikos žaistų rungtynių prieš Šveicarijos futbolininkus visuose turnyruose (5 pergalės ir 6 lygiosios).

– Vienintelė Europos šalis šiuo metu daugiau kartų pasiekusi atkrintamąsias kovas didžiuosiuose turnyruose nei Šveicarija (šešis iš eilės) yra Prancūzija (septyni).

– Šveicarija pateko į EURO 2024 aštuntfinalį užėmusi A grupėje antrą vietą. Tuo tarpu Italija pateko tarp stipriausių šešiolikos rinktinių finišavusi taip pat antroje B grupės pozicijoje.

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Muratas Yakinas (Šveicarija): „Italija turi puikių žaidėjų, todėl mūsų laukia didelis iššūkis. Mes ir toliau telkiame dėmesį į save, bet taip pat turime įsitikinti, kad esame pasiruošę varžovų stiprybėms ir trūkumams. Jie yra pavojingi, nes gali žaisti įvairiais būdais. Visgi jie taip pat jaudinsis dėl mūsų. Esame geros formos, nenuspėjami.“

Luciano Spalletti (Italija): „Iš labai sunkių rungtynių su Kroatija pasiėmėme tašką. Vaikinai padarė kažką neįtikėtino, ypatingai psichologiniu aspektu. Turime juos pasveikinti, bet turime ir dalykų, kuriuos turime peržiūrėti ir pasistengti patobulinti. Kartais jų daromos klaidos yra per didelio įsipareigojimo ir noro pasekmė. Neturime daug žaidėjų, kurie būtų pripratę prie tokių čempionatų.“