-
-
Kolumbija
-

Turkija eliminavo iš EURO 2024 dešimtyje žaidusius čekus, parodyta net 18 geltonų kortelių rungtynių pabaigoje įsiplieskė didelis konfliktas

EURO 2024 turnyre baigėsi grupių etapas.

Paskutines rungtynes F grupėje sužaidė Čekijos ir Turkijos rinktinės. Dvikova baigėsi turkų pergale 2:1, kuri leido jiems užimti grupėje antrąją vietą.

Čekų bėdos prasidėjo dar 20-ąją minutę. Antoninas Barakas gavo dvi geltonas korteles ir paliko savo komandos draugus žaisti mažumoje.

Po pertraukos turkams pavyko persvarą aikštėje paversti įvarčiu. Įvartį pelnė Hakanas Calhanoglu.

Čekai nepasidavė ir sugebėjo išlyginti rezultatą po Tomašo Součeko įvarčio. Visgi, pasiekti pergalės jiems nepavyko, kol galiausiai pergalę išplėšė turkams Cenkas Tosunas.

Rungtynių pabaigoje čekai ir turkai dar kibo vieni kitiems į atlapus, o viso šiose rungtynėse buvo išdalinta net 18 geltonų kortelių ir 1 raudona.

Things are getting heated between Czechia and Türkiye after the final whistle
byu/dragon8811 insoccer

Czechia vs Turkey finishes with 18 yellow cards & 2 red cards
byu/unbreaKwOw insoccer

Čekams po pralaimėjimo čempionatas jau baigtas, tuo tarpu Turkija aštuntfinalyje susikaus su Austrija.

Turkija Europos čempionato atkrintamąsias pasiekė pirmą kartą nuo 2008 m., kai nukeliavo iki pusfinalio.

121 balsas
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Rungtynių eiga:
90 min.

Rungtynėse skelbiama pabaiga.

90 min.
Įvartis!

Turkai išplėšia pergalę. Jau per pridėta laiką Cenkas Tosunas greitoje atakoje ilgai nesiskyrė su kamuoliu, kol galiausiai prisitaikęs iš baudos aikštelės nužudė čekų viltis.

90 min.

Prie rungtynių antrojo kėlinio pridedamos šešios minutės.

86 min.

Pasipylė geltonos kortelės. Dvi iš jų gavo čekų suolo nariai, o dvi - turkai.

81 min.

Čekai pasiuntė kamuolį į vartus, bet tai padarė po švilpuko.

73 min.

Turkijos rinktinė surengė pavojingą ataką, bet paskutinę akimirką nuo smūgio savo vartus apsaugojo kamuolį išmušęs gynėjas.

65 min.
Įvartis!

Čekijos rinktinė nepasiduoda ir lygina rezultatą. Po chaoso netoli vartų kamuolį gavo Tomasas Součekas, kuris galingai įšovė jį į vartų viršų.

55 min.

Vien tik praleistu įvarčiu čekų nelaimės nesibaigė - jie dėl traumos neteko vartininko Jindricho Staneko.

51 min.

Ilga turkų ataka, kurioje jie atliko ne vieną pavojingą smūgį galiausiai baigėsi įvarčiu. Hakanas Calhanoglu pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

46 min.

Prasidėjo antroji dvikovos dalis.

45 min.

Finišuoja pimasis kėlinys. Turkai net ir turėdami žaidėjo pranašumą nesugebėjo pramušti oponentų gynybos.

45 min.

Prie pirmojo kėlinio pridėtos mažiausiai 3 minutės.

44 min.

Čekijos rinktinei pavyko surengti pavojingą ataką. Vienas prieš vartininką išvestas Davidas Jurasekas nesugebėjo pramušti Merto Gunoko.

39 min.

Turkams pasisekė. Prieš porą minučių geltoną kortelę gavęs Kenanas Yildizas kovodamas dėl aukšto kamuolio pataikė į varžovo veidą alkūne. Visgi, rungtynių arbitras ne tik nenubaudė jo antrąja geltona kortele, tačiau ir nefiksavo pražangos.

29 min.

Įgiję kiekybinį pranašumą turkai kontroliuoja žaidimą, bet smūgio į vartus jų gerbėjai vis dar neišvydo.

20 min.
Raudona kortelė!

Čekija lieka dešimtyje. Vos per 20 minučių Antoninas Barakas gavo dvi geltonas korteles ir užsidirbo raudoną kortelę.

15 min.

Čekai žaidžia agresyviai, bet turkai susitvarko su prie jų vartų kuriamu pavojumi.

13 min.

Iš toli smūgiuoja Arda Gulleras, bet „Real“ talentui šį kartą įspūdingo įvarčio pelnyti nepavyko.

4 min.

Pirmasis padirbėti turi Turkijos vartininkas, kuriam teko atremti į vartų kampą skriejusį kamuolį.

1 min.

Prasidėjo rungtynės!

Atnaujinta 21:25

Startinės sudėtys:

Įdomūs faktai prieš rungtynes:

– „Opta“ superkompiuterio simuliacijos pirmąją pergalę prognozuoja čekams (36,7%);

– Per savo istoriją čekai vos kartą tėra užbaigę Europos čempionatą neiškovodami nė vienos pergalės. Tai įvyko 2016 metas, o paskutinėje akistatoje jie taip pat žaidė su turkais;

– Patekimas į kitą etapą turkams leistų pasiekti šitą etapą pirmą kartą nuo 2008 metų;

– Per paskutinius 8 susitikimus Europos čempionatuose čekai laimėjo vos kartą (3 lygiosios, 4 pralaimėjimai);

– Paskutiniai du šių komandų susitikimai Europos čempionatuose baigėsi turkų pergalėmis.

Ką prieš rungtynes kalbėjo treneriai?

Ivanas Hašekas (Čekija): „Džiaugiuosi, jog beveik visi mūsų žaidėjai pasiruošę dvikovai. Iš komandos jaučiu pozityvią energiją, net iš tų, kurie žaidė nedaug. Tai dar vienas dalykas, kodėl norime patekti į kitą etapą, kad duotume jiems daugiau šansų. Turkai turi gerų žaidėjų. Su nauju treneriu jie geriau pasiruošę taktiškai ir disciplinuoti.

Vincenzo Montella (Turkija): „Prieš portugalus mums kartais trūko užtikrintumo, bet taip jau būna, kai žaidėjams trūksta patirties. Mums stipriai baudė, bet turime išlikti pozityvūs. Mes turime būti pasiuošę Čekijos rungtynėms, nuo kurių viskas priklausys.“