M.Aleknos fenomenas keičia disko metimo pasaulį: varžovas skubiai meta svorį
Lukasas Weisshaidingeris | Scanpix nuotr.
32-ejų austras Lukasas Weisshaidingeris 2021 m. Tokijo olimpiadoje iškovojo disko metimo bronzos medalį. Taip pat bronza jis džiaugėsi 2018 m. Europos čempionate ir 2019 m. planetos pirmenybėse.
Atrodytų, kad pastarieji metai turėjo būti austro karjeros pikas, bet 2022 m. pasaulio čempionate L.Weisshaidingeris jau tebuvo 10-as, o 2023 m. – 7-as. Į elitą iškilus Mykolui Aleknai ir Kristjanui Čehui, L.Weisshaidingeris su treneriu Gregoru Hogleriu suprato, kad atėjo laikas permainoms.
Prieš šį sezoną austras numetė 5 kg svorio (dabar sveria 145 kg) ir nusprendė iš esmės keisti disko metimo techniką. Anot G.Hoglerio, dabar yra akcentuojamas greitis ir staigumas.
„Disko metimas dabar yra lyg baletas“, - austrų „Kurier“ sakė G.Hogleris.
Teigiama, kad prieš 5 metus visiems atrodė, kad disko metimo čempionais gali tapti tik milžinai, turintys itin ilgas rankas. Visgi, tada iškilo M.Aleknos žvaigždė. 194 cm ūgio lietuvis yra žemesnis tiek už švedą Danielį Stahlį (200 cm), tiek už K.Čehą (206 cm). Apie 120 kg sveriantis lietuvis taip pat yra kur kas lengvesnis už pagrindinius konkurentus – palyginimui, D.Stahlis sveria net apie 155 kg.
„Anksčiau diską mesdavau taip, kad turėdavau sektoriuje ilgai išlaikyti ramybę ir pusiausvyrą. Atėjus įtempčiausioms varžybų akimirkoms, tai padaryti būdavo sudėtinga. Dabar su treneriu akcentuojame greitį, aš galiu būti kiek agresyvesnis ir tai man padeda“, - „Kronen Zeitung“ sakė L.Weisshaidingeris.
Tiek austras, tiek jo treneris įdėmiai analizavo rekordinį M.Aleknos metimą ir suprato, kad jų sprendimas žengti tuo pačiu keliu, kokiu žengia lietuvis, buvo teisingas.
L.Weisshaidingeris ir G.Hogleris sutinka, kad taip drastiškai keisti metimo techniką prieš pat olimpiadą yra rizikinga, bet jie abu mano, jog kitu atveju pretenduoti į medalį būtų neįmanoma.
„Su senąja disko metimo technika Lukasas turbūt visada būtų patekęs į didžiųjų varžybų finalus, bet ateina laikas savęs paklausti: ar tai yra viskas, ko tu nori? Ar tu nori daugiau? Galėjome nieko nekeisti ir tada garantuotai būtume likę be olimpinio medalio. Nusprendėme, kad verta rizikuoti, nors ir žinome, jog viskas gali baigtis dar blogiau“, - pridėjo G.Hogleris.
L.Weisshaidingeris po truputį įrodinėja, kad naujoji technika duoda vaisių. Austras šią savaitę gimtinėje laimėjo varžybas su puikiu rezultatu – 69,04 m.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.