LTOK susitikimuose su federacijomis dėlioja paskutinius akcentus prieš Paryžių: apie unikalią atidarymo ceremoniją bei rinktinės potencialą
LTOK susitikimuose su federacijomis dėlioja paskutinius akcentus prieš Paryžių | LTOK nuotr.
„Paryžius nori suorganizuoti unikalią olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją, bus labai daug žmonių. Neabejotina galimybė rekordiniam atidarymo ceremonijos žiūrovų skaičiui“, – sakė viena Lietuvos olimpinės misijos vadovių Agnė Vanagienė. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) artėjant Paryžiaus olimpinėms žaidynėms jau baigia susitikimus su vasaros sporto šakų federacijomis, kurių metu sprendžiami komandų poreikiai, logistiniai klausimai.
Rekordinė sirgalių minia atidarymo ceremonijoje
Viena iš aptartų temų buvo apie unikalią atidarymo ceremoniją – Paryžiuje pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje ji vyks ne grandioziniame stadione, o ant vandens. Senos upėje vyksiantis paradas suburs didžiausią minią, kuri kada nors stebėjo atidarymo ceremoniją gyvai. Paskutinėmis žiniomis, apie 326 tūkst. žiūrovų turės galimybę su bilietais stebėti iš specialių vietų. Kitaip tariant, tiek, kiek būtų sirgalių keturiuose pilnuose Prancūzijos nacionaliniuose „Stade de France“ stadionuose.
Tiesa, šimtai pastatų, išsidėsčiusių palei upę, taip pat sudarys galimybę žiūrovams stebėti šį didingą reginį, nors ir ne iš pačių geriausių pozicijų. Todėl skaičiuojant ir šiuos žmones, organizatoriai prognozuoja, kad pamatysiančių olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją gali būti ir per pusę milijono. Pats renginys vyks 6 km ilgio atkarpoje palei Senos upę.
„Iš olimpinio kaimelio mūsų delegacija važiuos autobusais iki upės, lips į laivus. Iš viso planuojama, kad Senos upe plauks 106 skirtingo dydžio laivai. Delegacijų yra 206, tad į vieną laivą rinktinės kooperuosis su kitomis. Rinktinių eiliškumas tradiciškai bus abėcėlės tvarka. Tikrai ilgas renginys, vien pats plaukimas truks pustrečios valandos. Numatyti keturi tiltai, nuo kurių atidarymo ceremonijos akimirkos bus filmuojamos visam pasauliui“, – unikalios atidarymo ceremonijos planus atskleidžia Lietuvos olimpinės misijos vadovė A. Vanagienė.
Susitikimų su vasaros sporto šakų federacijomis metu buvo aptariamos sportininkų galimybės dalyvauti ir pačioje atidarymo ceremonijoje. Kai kuriems sportininkams, pavyzdžiui, plaukikams ir irkluotojams, šis renginys bus jų startų išvakarėse, tad veikiausiai pačią ceremoniją praleis ir ilsėsis prieš svarbiausias varžybas.
Paskutinė išvyka į Paryžių prieš olimpines žaidynes
LTOK olimpinio sporto direkcijos ir Lietuvos olimpinės misijos vadovai Einius Petkus ir A. Vanagienė susitikimus su federacijų atstovais pradėjo dar kovo pabaigoje ir juos baigia dabar, gegužės viduryje. Paskutinieji pasitarimai dėl svarbių organizacinių ir logistinių klausimų vyko su Lietuvos irklavimo federacija, Lietuvos buriuotojų sąjunga, Lietuvos imtynių federacija ir Lietuvos gimnastikos federacija.
Lietuvos olimpinės misijos vadovai kitą savaitę paskutinį kartą prieš olimpines žaidynes keliaus į Paryžių. „Vyks delegacijos preliminarus registravimo susitikimas, ten vyks komandos posėdis, bus aptariama būsimos olimpinės rinktinės sudėtis“, – apie paskutinį vizitą Paryžiuje prieš olimpinius startus pasakoja Lietuvos olimpinės misijos vadovas E. Petkus. Tuo pačiu LTOK olimpinio sporto direkcijos vadovai atsiims ir oficialias mūsų delegacijos olimpinių žaidynių akreditacijas.
Į LTOK būstinę buvo atvykęs Lietuvos irklavimo federacijos generalinis sekretorius Saulius Ritter ir vyriausiasis rinktinės treneris Mykolas Masilionis. Lietuvos olimpinės misijos vadovai nuotoliu kalbėjosi ir su olimpinių žaidynių debiutantu, buriuotoju Ryčiu Jasiūnu bei jo treneriu. IQFoil burlenčių klasėje besivaržantis lietuvis Marselyje, kur ir vyks olimpiniai startai, planuoja būti nuo liepos pradžios kartu su kita Lietuvos olimpiete Viktorija Andrulyte.
Kartu su Lengvosios atletikos federacijos generaline sekretore Nijole Medvedeva buvo aiškinamasi kurie lengvaatlečiai, dalyvausiantys olimpiniame Paryžiuje, prieš savo startus galės būti ir oficialioje atidarymo ceremonijoje prie Senos upės.
LTOK būstinėje lankėsi ir trečią kartą olimpinėse žaidynėse dalyvausiančio gimnasto Roberto Tvorogalo treneris Jevgenijus Izmodenovas, o iš Lietuvos imtynių federacijos atvyko prezidentas Giedrius Dambrauskas ir rinktinės vyriausiasis treneris Mindaugas Ežerskis.
Svarbūs aptariami klausimai buvo dėl gerokai sumažinto rinktinei skiriamo aptarnaujančio personalo olimpiniame kaimelyje skaičiaus bei lauksiantis alinantis karštis, federacijos atstovų poreikiai.
Olimpinė atranka – finišo tiesiosios link
Olimpinei atrankai artėjant finišo tiesiosios link, aiškėja ir olimpinės rinktinės sudėties kontūrai. Šiuo metu vietą Paryžiuje yra užsitikrinę 32 olimpiečiai.
„Jeigu atsirinks dešimt lengvaatlečių, tai bus Tokijo dydžio rinktinė, jei pateks ir krepšininkai, artėsime prie rinktinės sudėties, kuri buvo Rio de Žaneire, kai dalyvavo 67 sportininkai“, – apie potencialią sudėtį svarstė E. Petkus.
Kaip tik kitą savaitę Bankoke startuos paskutinė olimpinė atranka mūsų boksininkams, Lietuvos 3x3 krepšinio vyrų ir moterų rinktinės jau šios savaitės pabaigoje, gegužės 16-19 d., kils į kovą dėl paskutinių kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes. Dar rinktinę papildyti gali daugiau irkluotojų, daug žada ir dabartinė mūsų paplūdimio tinklininkių dueto Monikos Paulikienės ir Ainės Raupelytės pozicija olimpiniame reitinge.
Vis tik galutinė sudėtis paaiškės tik po liepos pirmosios savaitės, kai Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sudalyvaus olimpinėje atrankoje.
Paryžiuje olimpinis kaimelis bus atidarytas liepos 18 dieną. Planuojama, kad pirmieji jame apsigyvens irkluotojai.
Paryžiaus vasaros olimpinės žaidynės vyks liepos 26 – rugpjūčio 11 dienomis.