„La Liga“ klubai į rūbines įsileido kameras, „Real“ buvo vienintelis, kuris to nepadarė ir gali netekti 13 mln. eurų VIDEO
„La Liga“ rungtynių akimirkos | Organizatorių nuotr.
Per Ispanijos „La Liga“ naujojo sezono atidarymą 19 klubų gerbėjai galėjo išvysti tai, ko iki šiol dažniausiai nematydavo, kadangi iki šiol kameros ten nepatekdavo.
Tiesioginės transliacijos iš rūbinių leido pamatyti, kaip „Barcelona“ treneris Xavi ragina savo komandą sužaisti „vienu ar dviem lietimais, vienu ar dviem lietimais“, kad apeitų galingą „Getafe“ gynybą.
🗣️ Words of encouragment from the boss for the @FCBarcelona players.
— LALIGA TV (@LaLigaTV) August 13, 2023
🤩 #GetafeBarça is live NOW on #LALIGATV.
𝐃𝐨𝐧'𝐭 𝐦𝐢𝐬𝐬 𝐢𝐭! pic.twitter.com/hlwAmDIKRS
Televizijos žiūrovai taip pat matė, kaip Bilbao „Athletic“ kapitonas Ikeras Munianas vadovavo savo komandai maldoje prieš jiems stojant į kovą su Madrido „Real“, taip pat išvydo draugišką „Villarreal“ trenerio Quique‘o Setieno ir „Real“ Betis“ kolegos Manuelio Pellegrini pokalbį.
💪⚽ This is the real 𝐩𝐨𝐰𝐞𝐫 𝐨𝐟 𝐨𝐮𝐫 𝐟𝐮́𝐭𝐛𝐨𝐥.
— LALIGA Corporativo (@LaLigaCorp) August 14, 2023
🤩 #LALIGAEASPORTS as you've never seen it before!#𝘛𝘩𝘦𝘗𝘰𝘸𝘦𝘳𝘖𝘧𝘖𝘶𝘳𝘍𝘶́𝘵𝘣𝘰𝘭 pic.twitter.com/WpdaIbFMWF
Visi „La Liga“ klubai, išskyrus vieną, bendradarbiavo su naujomis transliacijos iniciatyvomis, tačiau Madrido „Real“ nusprendė boikotuoti visus transliacijų teisių turėtojus bei tiek prieš, tiek po pergalės 2:0 su „Athletic“, nerodė to, ką rodė kiti klubai.
„Real“ neteks maždaug 13 mln. eurų, jeigu nepakeis savo pozicijos ir nedalyvaus papildomose „savanoriškose“ programose, kurias palaiko „La Liga“ prezidentas Javieras Tebasas.
Šių naujų funkcijų, pristatytų tik šį sezoną, idėja yra padaryti „La Liga“ įdomesnę žiūrovams tiek Ispanijoje, tiek visame pasaulyje bei siekiama padidinti transliuotojų mokamus pinigus už teises.
👔 ¡Al habla @Simeone! #LALIGAEASPORTS | #AtletiGranada pic.twitter.com/TYjfBdghUe
— LALIGA (@LaLiga) August 14, 2023
Siekiant paskatinti klubus įsileisti kameras į rūbines, didelė 2023/24 m. sezono transliacijų pajamų dalis bus paskirstyta komandoms, atsižvelgiant į dalyvavimą šiose naujose „savanoriškose“ programose. Už įvairius pokalbius ir leidimus patekti kameroms į neįprastas vietas bus skiriami taškai, kurie vėliau virs į tam tikras pinigų sumas. Tai apima ne tik kamerų buvimą rūbinėse prieš ir po rungtynių, tačiau ir daugiau kamerų bei mikrofonų tuneliuose ir prie atsarginių žaidėjų suoliukų bei papildomas galimybes pakalbinti žaidėjus ir trenerius prieš, per ir po rungtynių.
Nors ne visi treneriai ir žaidėjai džiaugiasi šiomis pareigomis, tačiau praėjusį savaitgalį tai darė beveik visi.
Šeštadienį Madrido rūbinėje ne tik nebuvo kamerų, tačiau nevyko ir pokalbiai su televizijomis. Niekas iš klubo – nei direktorius Emilio Butragueno, nei treneris Carlo Ancelotti, nei žaidėjai, neatliko įprastų pareigų transliacijos teises turinčioms televizijoms.
„Real“ nepasinaudojo galimybe pasireklamuoti bei dar labiau pristatyti debiutantą Jude‘ą Bellinghamą, kadangi nei vienas Madrido žaidėjas, nei treneris, nedalyvavo specialioje zonoje ir nekalbėjo nei su Ispanijos, nei su tarptautiniais transliuotojais.
Vietoje to, J.Bellinghamas, Rodrygo ir Dani Carvajalis kalbėjosi tik su „Real“ televizija, o C.Ancelotti dalyvavo įprastoje spaudos konferencijoje po rungtynių.
Savo nepasitenkinimą šiuo sprendimu išreiškė ir „Athletic“ vartininkas Unai Simonas, kuris teigė, kad „rūbinės yra asmeninis dalykas, privati erdvė, skirta tik mums. Yra dalykų, kurių nenorime, kad žinotų kiti. Kai ruošiesi rungtynėms, darai savo ritualus, bandai susikaupti ir nori būti su žmonėmis, su kuriais jautiesi patogiai. Tu tikrai nenori, kad kiti matytų, kaip tu ypatingu būdu dediesi blauzdų apsaugas, užsirisi sportbačius ar meldiesi. Kaip žaidėjai, turime daug keistenybių, kurių nenorime rodyti viešai. Man asmeniškai tai nepatinka ir nėra patogu, nes tai yra mūsų akimirkos ir į jas yra įsiveržiama.
Bet kaip ir su papildomomis minutėmis, mano nuomonės niekas neklausys, aš ją tik galiu išsakyti. Nenoriu apie tai per daug galvoti, tačiau aš taip jaučiuosi, kai kameros įeina į rūbines“.
Visi šie pokyčiai buvo aiškinti visiems 20 „La Liga“ klubų per susitikimą rugpjūčio pradžioje. Visi, išskyrus tris, balsavo „už“. „Barcelona“ ir „Athletic“ susilaikė, o „Real“ buvo vienintelis, balsavęs prieš.
Praėjusiais sezonais „Real“ buvo gana reguliariai baudžiami už nedalyvavimą kitose privalomuose pokalbiuose su transliuotojais, tačiau sumos buvo kur kas mažesnės, nei milijonai, kurių gali netekti šiame sezone.
Jeigu „Real“ nepakeis savo pozicijos, jų laukia milijoniniai nuostoliai, tačiau jų metinės pajamos viršija 800 mln. eurų ir tai greičiausiai yra suma, kurią jie gali paaukoti dėl savo principų. Visgi kiti klubai, įskaitant ir finansinių sunkumų turinčią „Barceloną“, greičiausiai to sau leisti negalės ir darys viską, kad surinktų kuo daugiau taškų bei iš transliacijų uždirbtų daugiau pinigų, patinka tai žaidėjams ir treneriams, ar ne.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.