Elitinėje paralimpiečių akademijoje – dešimt Lietuvos rinktinės sportininkų
Edgaras Matakas | Dainiaus Ožalo/LPAK nuotr.
Dešimt Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkų rugsėjį sutiks Elitinėje paralimpiečių akademijoje, kurioje įgis naujų fiziologijos, psichologijos, mitybos žinių, gaus asmens prekės ženklo, bendravimo su žiniasklaida, rėmėjų paieškos ir darbo su socialiniais tinklais praktinių įgūdžių. Metus truksiančio Lietuvos paralimpinio komiteto projekto tikslas – padėti atletams siekti aukščiausių sportinių rezultatų.
Projektui atrinkti dešimt Lietuvos paralimpinės rinktinės atletų, siekiančių aukštumų elitinėse varžybose ir atstovaujančių šaliai Europos, pasaulio čempionatuose, paralimpinėse žaidynėse.
Akademijos studentais tapo lengvaatlečiai Aušra Garunkšnytė, Oksana Dobrovolskaja, Andrius Skuja ir Ramūnas Rojus, šaulė Raimeda Bučinskytė, golbolininkas Nerijus Montvydas, snieglentininkas Rapolas Micevičius, plaukikai Edgaras Matakas ir Gabrielė Čepavičiūtė, triatlonininkas Ernestas Česonis.
„Dalyvauti projekte sulaukėme net 20 paraiškų. Tai džiugina, nes rodo didelį mūsų paraatletų norą tobulėti, siekti tikslų pasitelkiant naujas žinias ir įgūdžius. Dalyvius atrinkome taikydami specialią balų sistemą, kurioje buvo svarbūs ir pasiekimai sporte, ir motyvacija dalyvauti projekte, ir dalyvavimas paralimpinio judėjimo populiarinimo veiklose“, – sakė Elitinės paralimpiečių akademijos projektą koordinuojanti Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė Asta Narmontė.
Disko metikė, Tokijo vasaros paralimpinių žaidynių dalyvė Oksana Dobrovolskaja sako, jog pretenduoti į akademiją nusprendė, nes gyvenime yra maksimalistė, visiškai atsiduodanti mėgstamai veiklai.
„Tokia mano gyvenimo pozicija: tobulėti, tobulėti ir dar kartą tobulėti. Aš esu profesionali sportininkė, gyvenu sportu, kuris man yra ne tik profesija, bet ir visas mano gyvenimas. Sportas apima įvairias sritis, tarp kurių yra ir psichologija, ir mityba, ir daug kitų krypčių. Mano tikslas – siekti tobulumo visose šiose srityse. Jeigu reikėtų išskirti vieną sritį, kurioje labiausiai norėčiau patobulėti, tai būtų psichologija. Noriu įgyti teorinių žinių ir gauti praktinių įgūdžių, kaip suvaldyti stresą per varžybas“, – sakė O. Dobrovolskaja.
Lietuvos golbolo rinktinės kapitonas Nerijus Montvydas įsitikinęs, kad studijos Elitinėje paralimpiečių akademijoje jam padės ne tik kaip sportininkui, bet ir kaip sporto vadybininkui.
„Papildomos žinios visada padeda geriau pasirengti varžyboms, o aukščiausiame lygyje, kuriame varžosi Lietuvos rinktinė, visada turi atiduoti maksimumą. Be to, matau, kaip galėsiu panaudoti Elitinėje paralimpiečių akademijoje įgytas žinias žmonių su negalia sporto vystyme, golbolo plėtojime. Nuolat dalyvauju rengiant golbolo turnyrus, todėl organizacinės žinios ir mokymai, kaip pritraukti rėmėjų, man ir kitiems projekto dalyviams bus labai naudingi“, – dėstė paralimpinis čempionas.
Lietuvos paralimpinis komitetas projektą įgyvendina kartu su prekybos ir laisvalaikio centru „Panorama“, projektą palaiko Tarptautinis paralimpinis komitetas.
„Viena iš prioritetinių mūsų socialinės atsakomybės krypčių – sveikatinimo vystymas ir noras prisidėti prie žmonių kasdienių įpročių keitimo, skatinant juos gyventi sveikatai palankiau, fiziškai aktyviau bei įveikiant įvairius barjerus: fizines ar psichologines kliūtis. Tuo pačiu siekime padrąsinti bei palaikyti ir tuos, kuriems parama yra labiausiai reikalinga ar nepakankama. Ne paslaptis, kad negalią turinčių žmonių sportui neretai skiriamas kiek mažesnis dėmesys nei sveikų žmonių, todėl mūsų tikslas – prisidėti prie šios atskirties mažinimo”, – sakė prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ vadovė Birutė Kalanovaitė.
Elitinė paralimpiečių akademija startuos rugsėjį, dalyvių laukia intensyvūs gyvi ir nuotoliniai mokymai. Metus truksiančio projekto dalyviai gaus akademijos baigimo sertifikatus.