Š.Jasikevičius: apie nervuotą pradžią, pagarbą „Žalgiriui“, kylančios žvaigždės titulą R.Jokubaičiui, pagarbos švilpukus ir finalinį ketvertą Kaune
rungtynių akimirka | BNS nuotr.
Trečiadienį Kauno „Žalgirio“ komandai Eurolygos sezonas buvo baigtas. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Eurolygos ketvirtfinalio trečiose rungtynėse namuose 66:77 (10:13, 16:16, 22:32, 18:16) pripažino Šarūno Jasikevičiaus treniruojamos komandos pranašumą ir pralaimėjo seriją iki trijų pergalių 0 – 3.
„Barcelona“ tapo pirmąja komanda, kuri iškovojo bilietą į Kaune vyksiantį finalinį ketvertą. Pusfinalyje katalonai susitiks su Belgrado „Partizan“ ir Madrido „Real“ poros laimėtoja.
Žalgiriečius paskutinėse Eurolygos sezono rungtynėse palaikė sausakimša arena, kuri šį sezoną tokia buvo 17 iš 18 reguliariojo sezono rungtynių.
Po šių rungtynių spaudos konferencijoje kalbėjęs „Barcelona“ strategas Š.Jasikevičius kalbėjo apie nervingą rungtynių pradžią, tuščią Rolando Šmito seriją, kylančios Eurolygos žvaigždės titulą Rokui Jokubaičiui ir laukiantį finalinį ketvertą.
Eurolyga: „Žalgiris“ - „Barcelona“ rungtynių galerija (05.03) 86 nuotr.
– 10 klaidų per pirmą pusę. Per pertrauką akcentavote, jog kamuolys nejuda. Ar tai buvo pagrindinė priežastis?
– Kažkiek buvo nervuotumo. Man patiko, kad žaidėjai į aikštę išėjo nervuoti. Tai buvo geras ženklas, nes jie atidirbo gynyboje, o puolime priėmėme neaiškių sprendimų. „Žalgiris“ taip pat nervavosi, bet jau geriau nervuotis, nei išeiti atsipūtusiam. Per pertrauką susitvarkėme su nervais, pradėjome žaisti, kažkiek pakeitėme taktiką, kad judintume kamuolį. Pirmoje pusėje turėjome „missmatch‘ų“, bet viskas atrodė labai statistiškai, o kai išmeti 10 kamuolių į „out‘ą“, tai iš vis negali kalbėti apie kažkokį puolimą. Antroje pusėje pradėjome judinti kamuolį, nusimetėme nervuotumą ir pataikėme.
– Vienas iš tų besinervinusių buvo ir Rokas Jokubaitis. Kaip jis susitvarkė su įtampa ir kaip pasikeitė jis antroje pusėje?
– Daugiau mažiau kaip ir visi. Manau, kad mūsų visų trijų įžaidėjų serija buvo nuostabi. Jie sužaidė puikią seriją.
– Kokie sprendimai lėmė tuščią Rolando Šmito seriją?
– Neduoti „pikenpopų“, dvigubinti ant „posto“. Stengiamės, kad priimtų sprendimą prieš du gynėjus, buvo idėja spaustis baudos aikštelėje, „Žalgiris“ nelabai turi išreikštų metikų ir kūrėjų. Kaip ir sakėme, per šiuos metus viskas pasiekta didžiuliu darbu, atsidavimu, charakteriu ir už tai mes juos taip gerbiame. Pajaučiau serijos metu, kad mano žaidėjai labai gerbė „Žalgirį“.
– R.Jokubaitis yra šio sezono Eurolygos kylanti žvaigždė?
– Nemanau, kad kažkas kitas juo gali būti.
– Būdamas „Žalgiryje“ kalbėjote apie pagarbos švilpukus didesnėms komandoms. Ar būdamas „Barcelonoje“ jaučiate tuos pagarbos švilpukus?
– Nežinau. Apie pirmas rungtynes nėra ką kalbėti, antrose kažkiek teisėjavimas buvo į mūsų pusę. Antrame kėlinyje galbūt nepatiko kai kurie švilpukai, bet tokių dalykų būna. Reikia kalbėti daugiau žiūrint vaizdo įrašus.
– Linas Kleiza pasakė skambią frazę „širdies neišskautinsi“. Ši serija buvo apie širdį ar apie taktinius ėjimus?
– Jeigu mes atiduodame tokią pačią širdį, mes esame stipresnė komanda. Mano žaidėjai sulygino tą atsidavimą ir norėjo išeiti į finalinį ketvertą, o tada pasireiškė mūsų didesnis meistriškumas.
– Patenkate penktą kartą į finalinį ketvertą kaip treneris. Ar tas patekimas jau tapo įprastas?
– Būsi kvailas, jeigu nesidžiaugsi tokiais momentais. Mes tiek dirbame, tiek stengiamės, o sezonas yra labai ilgas ir jame yra tiek pakilimų, tiek nuopolių. Kukliai išeisiu ir labai daug džiaugsiuosi šį vakarą.
– Ar smagiau patekti į finalinį ketvertą Kaune?
– Nesvarbu kur jis vyksta. Gali būti ir Antarktikoje, reikia ten varyti, bet Kaune aišku geriau.
– Per visą seriją prametėte 2 baudas iš 57. Galbūt įdiegėte specialių pratimų tam?
– Reikia paimti kamuolį ir įmesti. Kartais tokie pratimai suveikia, kartais ne.
– Anksčiau buvo akcentuojama, kad Janas Veseley nepataikydavo baudų, bet dabar neprametė nei vienos. Kiek jis duoda šio sezono „Barcelonai“?
– Duoda, bet jūs kalbate apie krepšinio dalykus. Jis duoda iš lyderystės pusės, iš rūbinės. Jis žaidėjas, kuris yra daug patyręs. Teko kalbėti su kai kuriais jo komandos draugais, tas pats Edgaras Ulanovas žino, kaip jis sujungia rūbinę, o tik paskui galime eiti į krepšinį.
– „Barca“ buvo nušvilpta, kai džiaugėsi po pergalės. Ko tikitės finalo ketverte?
– Sunku pasakyti. Žinau, kad „Barcelonos“ fanai nelabai keliauja, tai tikėsimės, kad kuo daugiau turėsime jų čia. Svarbiausia susikoncentruoti į save ir savus reikalus.
– Esate pabrėžęs, kad „Žalgiris“ yra jūsų širdies komanda. Praėjęs sezonas buvo nesėkmingas, o dabar, kai jis Kazio Maksvyčio rankose, jau ramiau?
– Negali būti kitokių nuomonių.
– Alexas Abrinesas sakė, kad per jūsų trejus metus „Barcelonoje“, dabar ši komanda finalinį ketvertą pasitinka geriausios sportinės formos. Sutinkate?
– Nesutinku. Pirmasis finalinis ketvertas buvo pasitiktas puikios sportinės formos, bet buvome visi kartu pirmą sykį. Pralaimėjome be Calatheso prieš nuostabųjų „Anadolu Efes“, kuris žaidė „superinį“ krepšinį. Neaišku, kaip mes pasitiksime šį finalinį ketvertą, nes dar yra laiko, bet visada ateidavome geros sportinės formos ir tai tik parodo, kaip sunku laimėti Eurolygos titulą.
– Jūsų laikais daug žaidėjų vykdavo į geresnes komandas, pasirašydavo geresnius kontraktus. Kaip manote, kiek iš šio „Žalgirio“ gali tai padaryti?
– Evansas turėjo nuostabų sezoną, Rolansas jau žaidė „Barcelonoje“ ir davė rezultatus. Tokio žaidėjo kaip Butkevičius reikia kiekvienai komandai, jis gali išjungti varžovo lyderius, duoda fiziškumą. Ule buvo jau „Fenerbahče“.. Čia tikrai surinkta labai gera komanda. Tie žaidėjai – Pangosas, Micičius, Davisas – nebuvo tie, kokie yra dabar. Jie tada atėjo iš Europos taurės ar Čempionų lygos ir tai buvo kapeikos metimas bei rizika. Dabar tos pavardės yra įspūdingos, bet turime pasakyti, kad labai daug reikėjo laiko, kad jos taptų tokiomis pavardėmis.
– Biručio pavardė bus?
– Matome, jis „superinis“.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.