Artėjančių greičiausių 100 kilometrų lenktynių pasaulyje dalyviai tiki – rekordas bus pagerintas
Gitana Akmanavičiūtė (Kauno maratono nuotr.) | Organizatorių nuotr.
„Lietuvoje norėčiau matyti daugiau moterų, bėgančių ultra bėgimuose, – nusišypsojo šalies moterų 100 kilometrų bėgimo rekordininkė Gitana Akmanavičiūtė. – Savo rekordo nelaikau atsakomybe, tegul tai būna pavyzdys, kad žmogaus galimybės yra labai didelės. Kartu tegul tai būna motyvacija kitoms moterims“.
2020-aisiais bėgikė Vilniuje 100 kilometrų nubėgo per 7 val. 38 min. ir 58 sek. Tai geriausias laikas tarp šalies moterų ir 9-as rezultatas tarp visų ultrabėgikų.
Dabartinis tikslas – gegužės 14 dieną Vilniuje vyksiančios 100 kilometrų lenktynės „The World’s Fastest Run powered by Nord Security“.
„Maksimalus planas – 7 val. ir 20 min., minimalus – 7 val. ir 30 min., – prisipažino bėgikė. – Norėčiau švieslentėje po septyneto matyti dvejetuką. Žinau, kad šiame bėgime atsakomybė stipriai pečius spaus Aleksandrui Sorokinui, kuris nesidairo ir žvelgia tik į pasaulio rekordą. Mes mėginsime palaikyti jį savo dalyvavimu. Bet... Spaudimas yra, kuomet iš tavęs tikimąsi konkretaus rezultato. Kai bėgau savo pirmajame 100 kilometrų bėgime, nebuvo šio faktoriaus – nežinojau, ko tikėtis, nebuvo jokių lūkesčių iš aplinkos. Kuomet finišavau rekordiniu rezultatu, iškart sulaukiau klausimo, kada vėl gerinsiu rekordą. Juokavau, kad labai stipriai užkėliau kartelę, bet šiai dienai, tikiu, galiu ją kilstelėti dar aukščiau“.
Antrasis šalies 100 kilometrų bėgimo rezultatas – 6 val. 51 min. ir 2 sek. – priklauso Andriui Preibiui, kuris taip pat jau mintimis yra artėjančiame „The World’s Fastest Run powered by Nord Security“.
„Man 100 kilometrų yra tarsi amerikietiški kalneliai. Smagių akimirkų netrūksta starte, sunkių akimirkų – ties 70-80 kilometrų, kuomet, atrodo, jėgų jau nėra, o smagiosios vėl aplanko finiše, – juokėsi A. Preibys. – Distancija reikalauja kantrybės ir beveik idealaus savęs kontroliavimo, jei norima pasiekti užsibrėžto tikslo. Dažniausiai bėgikai neapskaičiuoja jėgų, reikalingų šiai rungčiai, ir nepaskirsto jų tolygiai – pradeda bėgti per greitai ir pabaigoje neišlaiko užsibrėžto tempo. Mano tikslas bėgime Vilniuje? Bėgti greičiau negu pernai ir pasimėgauti varžybų atmosfera, nes nieko nėra smagiau, kai tokio lygio varžybos vyksta Lietuvoje“.
Priminsime, kad „The World’s Fastest Run powered by Nord Security“ bėgimo trasa nusidrieks greta technologijų parko „Cyber City“, įsikūrusio progresyvioje ir atsinaujinančioje Vilniaus dalyje – Naujamiestyje. „Cyber City“ technologijų parke greitai įsikurs ir vienas iš pagrindinių renginio partnerių – kibernetinio saugumo lyderis „Nord Security“.
„Manau, kad šiose varžybose tikrai bus pagerintas pasaulio rekordas – susirenka puikūs sportininkai. Nusimato įdomios varžybos, – net neabejojo Tadas Ščegauskas. – Trasą mačiau organizatorių puslapyje, tačiau į vietą nuvykęs nebuvau. Trasos ilgis – 1600 metrų – patogus dėl komandos galimybių padėti. Kiekviename rate bus įmanoma gauti tai, ko reikės – geliukų, vandens ar kažko užkąsti. Prie namų turiu panašaus ilgio ratą, kur suku ratus jau ilgą laiką, todėl bėgti ratais man tikrai nėra baisu“.
Beje, Vilniuje – Kauno, Vytenio, T. Ševčenkos ir Švitrigailos gatvėmis – nusidrieksiančiai trasai Tarptautinė ultrabėgikų asociacija jau suteikė bronzinę pažymą.
„Du su puse maratono arba atstumas nuo Kauno iki Vilniaus, – priminė distanciją, kurią reikės įveikti, Paulius Kovarskas. – Ją įveikti gali tikrai ne kiekvienas. O kas bandys tai padaryti, privalo distanciją gerbti. Jeigu oro sąlygos bus palankios, galima tikėtis naujo pasaulio rekordu. Favoritu tai padaryti laikau A. Sorokiną, nors bus ir pajėgių svečių. Rugsėjį bėgau Berlyno maratone, kuriame Eliudas Kipchoge pasiekė pasaulio rekordą. Būtų smagu vėl tai patirti – atmosfera tampa ypatinga. Tai šventė visai bėgimo bendruomenei“.
Pats bėgikas išsikėlė sau tikslą – tarptautinio sporto meistro normatyvas (7 val. ir 5 min.). „Šį rezultatą yra pasiekę tik trys lietuviai – A. Sorokinas, A. Preibys ir Evaldas Nausėda“, – priminė bėgikas.
Inga Cimarmanaitė prisipažino jau susipažinusi su bėgimo trasa.
„Gyvenu visai šalia trasos ir jau teko ją apžiūrėti. Ji vėl gi visiškai originali ir pirmą kartą šiame Vilniaus rajone vyks profesionalios bėgimo varžybos. Dar niekada neteko bėgti trasa, kurioje teks įveikti daugiau nei 60 ratų, – nusišypsojo bėgikė. – Pagal ratų skaičių tai labiau primena bėgimus stadione. Kadangi trasa yra pačiame miesto centre, o neilgas ratas yra patrauklus žiūrovams, tai tikiuosi, jog sulauksime didelio vilniečių palaikymo“.
I.Cimarmanaitei „The World’s Fastest Run powered by Nord Security“ taps pirmuoju oficialiu 100 kilometrų bėgimu. „Nors esu bėgusi sunkesnes trasas, įskaitant dalyvavimą pasaulio „Trail“ čempionate, kur Tailando kalnuose 80 kilometrų trasą su daugiau nei 5 kilometrų sukilimu bėgau virš 10 valandų, – priminė bėgikė. – Dėl to nekeliu konkretaus tikslo pirmam savo oficialiam 100 kilometrų bėgimui. Tačiau tikiu, jog galiu įgyvendinti tarptautinės sporto meistrės normatyvą“.
Pasak sportininkės, bėgant ilgas distancijas svarbiausia yra kantrybė ir nuoseklumas. „Ar bus pagerintas pasaulio rekordas? Žinoma, linkiu ir tikiuosi, jog žymiausiam mūsų šalies ilgo nuotolio atletui pavyktų pagerinti pasaulio 100 kilometrų bėgimo rekordą. Tai – ypatinga galimybė tą padaryti mūsų sostinėje“.
Priminsime, kad pasaulio rekordas, priklausantis A. Sorokinui – 6 val. 5 min. ir 41 sek.
Daugiau informacijos apie „The World’s Fastest Run powered by Nord Security“ bėgimą rasite paspaudę ČIA.
Naujienų portalo Sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.